Monday, 19 January 2009

MAIKA

Nendel nädalatel kui meil siin külm ilm oli kurtis Pete tihti et tal on tööl külm. Tal olid küll kõik võimalikud soojad riided seljas ja mul ei olnud talle enam midagi muud välja pakkuda kui et osta talle ALUSSÄRK. Ta on alati selle idee vastu võidelnud kuigi ma olen proovinud talle selgeks teha et see hoiab keha külmal ajal palju soojemana. See kord ma tegelikult ei küsinud või pakkunud seda ideed enam talle vaid lihtsalt läksin ja ostsin asja ära.
Kord kui meil see kodus olemas oli siis õnnestus mul ka temaga kokkuleppele jõuda et ta seda KAS VÕI ühe päeva kanda prooviks...ja uskumatu nüüd ei suuda ta ilma selleta enam elada.

Ma ei tea aga millegi pärast on mulle verre jäänud et meil vanasti Eestis kutsuti sellist alussärki maikaks (see vist tuleb vene keelest)ja seega kutsusin seda ka Pete kuuldes maikaks ja mitte vestiks nagu see inglise keeles oleks. Mitte et me sellest maikast siin nüüd tihti rääkiksime või mina seda sõna tihti kasutaksin aga üks päev käis Pete magamistubade vahet ise kergelt porisedes. Ma siis küsisin et mis viga mille peale tema vastas et I CAN'T FIND MY MAIKA (ma ei leia mu maikat).

Mind ajas see nii naerma + mitte see et ta oma maikat ei leidnud vaid see et ta oli selle sõna oma sõnavarra nii vabalt võtnud ning seda nüüd igapäevases elus kasutab...sellist vene sõna.
4 comments:

 1. See on nii armas :)
  Mul ka kaasa vahepeal sagedasti kasutab ühes lauses mitut keelt korraga ja näiteks siiamaani palub ta minu käesti ühte kibet, mitte musi (Pulmas oli ju "Kibe Kibe" ja siis pidi musitama). Ma arvan, et see "kibeda-küsimine" on kõige armsam, mis ta mulle üldse nii armsalt naljakalt öelnud on.

  Noh, sõnad magus ja armas ajab ta ka eesti keeles segi (inglise ja itaalia keeles on vaid neile kahele üks sõna (üldjuhul). Sweet ja Dolce). Ja pahatihti juhtub, et ta ütleb ta kas minu vennale või koerale või minule, et "sa oled nii magus" (mõeldes tegelikult sõna "armas") You are so sweet :)

  ReplyDelete
 2. Mina utlen ka maika, kuigi mu ema naerab selle ule ja utleb, et see on ju sark. Aga Oskar juba utleb minu jargi 'maika' :) Ja mees kaib nendega juba ammu, tema aga utleb Aussie moodi 'singlet'.

  ReplyDelete
 3. Pete ytles et ta algul arvas et Maika on brand name :-)

  ReplyDelete
 4. Teema valine. Kuid ma annan sulle meeme teatepulga edai. Kliki siia:
  http://worldandhome.blogspot.com/2009/01/otsi-uusi-blogituttavaid.html

  ReplyDelete