Tuesday, 27 January 2009

KAS TÕESTI MAJANDUSKRIIS?


Eelmisel laupäeval hüppasime korraks Kingstonisse et seal lõunat süüa. Me ei suutnud oma imestust tagasi hoida kui me nägime seda rahvamassi seal. Parklas kus me tavaliselt pargime oli nii pikk järjekord et keerasime poole tee pealt ümber. Järgmises parklas seisime pea et 20 min enne kui parklasse sisse saime ja kui meil ei oleks õnneks läinud ja kohe ka vaba koht leida siis oleksime me nende 15 korruse vahel kindlasti veel teised 20 minuti veetnud....Hullem veel kui jõulude ajal. Enamus restorane oli paksult inimesi täis ja nii mõneski kohas oli järjekord uksest välja ja kell oli juba 3 ajal nii et tegemist ei saanud olla isegi mitte tavalise kiire lõuna tunniga.
Meil läks jälle õnneks ja saime laua Stradas ilma pikema ootamiseta ning teenendus oli ka kiire nii et ei pidanud seal oodates vaiksel nälga surema.

...Ning inimesed ostsid ja ostsid ja ostsid...kõigil suured kotid. Me ei saanud sellest üldse aru kuna allamüügid on juba vaat et lõpenud ja see viimane kraam mis veel saadaval on tavaliselt midagi sellist millest on raske lahti saada kuna ei ole midagi ahvatlevat nii et aru me ei saanud mida need inimesed siis nii palju ostsid.

Pühapäeval ütles Pete et tema on nõus IKEAsse minema kui me kohe hommikul vara läheksime. Nimelt oli meil vaja osta ühte tugitooli ja plaanis seda teha nädala sees nagu tavaliselt. Siis on alati kõige parem aeg sinna minemiseks kuna tihti oled kui ainuke inimene seal , ei mingeid järjekordi ega rahvamasse. Loomulikult kui Pete nii vabatahtlikult pakkub sinna minna ei hakka ma ei ütlema. Kui me vaid oleks teadnud mis meid ees ootas. Kui me juba IKEA lähedale jõudsime saime aru et olime teinud vale otsuse. Me ei ole kunagi autoparklat NIIIIIII paksult autosi täis näinud. Sees oli lausa järjekord et trepist ülesse saada ning ringi liikuda sees oli ka raske kuna rahvast nii palju.

Ma ei tea kas meil oli mingi kaitseingel kaasas või mis aga igal juhul saime me omad asjad kätte ilma mingi probleemita. Isegi lõunasöögi saime pika ootamiseta kätte (kuigi peale meid oli järjekord jälle metsikult pikk) ja kassajärjekord juhtus ka nii ruttu minevat. Kõige suurem oli me üllatus kui meie ostetud tugitool autosse tagaistmele ära mahtus. Pete oli kindel et peame selle endale koju laskma tuua aga ma ei tahtnud ilma proovimatta alla anda kuigi ma ka ise seda hästi ei tahnud uskuda et see sinna ära mahuks.....Noh nüüd saab jälle mõneks ajaks IKEAst puhkust kuna see seal käimine hakkab juba ära tüütama.

Nii et vaatamata et uudistest pidevalt räägitakse süvenevast suurest majanduskriisist ja pidevast töötute arvu suurenemisest siis tegelikkuses seda küll kuskil näha ei ole....vähemalt mitte sel nädalalõpul.3 comments:

 1. aga peaminister Gordon Brown ju ütles, et ostame end majanduskriisist välja. ilmselt paljud jälgivad tema eeskuju.

  pluss, laupäev ongi just see päev, kui paljud oma nädalasi sisseoste teevad ja suurtes kogustes kraami koju viivad. sama pühapäeval.

  ja vb ostuhaiged, kes kuidagi ilma shoppamata ei saa, käivad ikka veel viimaseid asju noolimas? isegi siis, kui nad selle mittehuvitava kaubaga pärast midagi suurt peale ei hakka?

  ma olen viimasel ajal tähele pannud, et väga paljudel on nüüd toidupoes nimekirjad kaasas. käivad, leht näpus ja ostavad, mis tarvis. see on minu jaoks kriisi märk. vähemalt mõned britid on hakanud mõtlema ega osta enam niisama, ostmise pärast, vaid mõtlevad ka, kas neil on ostetavat asja vaja või mitte...

  ReplyDelete
 2. ha ha ha...kui Gordon Browni kuulata siis on asi rohkem tema ostmisest majanduskriisist valja ja meie endi ostmist veel suurematesse volgadesse ja maksudesse.
  Jah nadalaloputi on inimesi alati rohkem liikvel AGA mitte nyyd nii palju kui sel nadalalopul juhtus olema. Me kaime ka tihti nadalalopul ikka valjas aga sellist asja et autoparklasse ei saa sisse ei ole me muul ajal kui joulue ajal nainud.... :-)

  ReplyDelete
 3. Vene aja l6pul oli sama asi, et osteti kokku k6ike, mida osta andis, kasv6i tagavaraks. Inimestel pole enam raha tugevusse ega pankadesse usku, siis "investeeritakse" see kaupa.

  ReplyDelete