Monday, 28 April 2008

VIIMNE RELIIKVIA

Eile vaatasime Eestist ostetud DVD-d Viimne Reliikvia. Kuna ma siin vaikselt proovin Pete eestistada siis on ju see film number 1 kohustuslikke filmide hulgas!
Mul endalgi oli seda huvitav vaadata kuna olin ju nii noor kui viimati seda filmi nägin. Kuna see on tehtud aastal 1969 siis on kogu filmi kiirus võrreldes tänapäeva filmidega palju aeglasem. See tuli aga kasuks Petele kes proovis eesti keelsetest sõnadest aru saada. Filmile sai inglise keelsed subtiitrid ka alla panna nii et see aitas Pete veel rohkem keele õppes.

On arusaadav et mulle see film meeldib ja palju lapsepõlve mälestusi meelde toob aga mind paneb imestama kuidas ka Petele sellised eestilikud asjad meele järgi on (nagu oleks ta oma eelmises elus eestlane olnud). Suur oli tema rõõm kui ta filmis tundis ära ühe kaadri mis oli filmitud Dominiiklaste kloostris kus me eelmisel aastal käisime. (Kui keegi eestlastest ei ole veel seal käinud siis soovitan soojalt – pean siin eelkõige silmas oma ema kellele oma kodune vanalinn ikka veel teadmata üllatusi täis on).
Kui olime üleelanud Ivo Schenkenbergi surma ja Agnes von Mönnikhuseni ja Gabrieli armuloo ( ja Siimu ja Ursula oma ka) siis laulsime ülejäänud õhtust 'Põgene vaba laps, see on ainus võimalus...

PS. DVD–ga kaasa olevalt väikeselt informatsiooni lehekeselt lugesin et: '1973 aasta Tallinnfilmi filmograafia andmetel oli filmi 'Viimne Reliikvia' müüdud 63 riiki, teiste hulgas Austriasse, Brasiiliasse, Bulgaariasse,Dominikaani Vabariiki, Elevandiluurannikule, Gaanasse, Gineasse, Guatemaalasse, Hispaaniasse, Honduurasesse, Indiasse, Jaapanisse, Jeemenisse, Jordaaniasse, Jugoslaaviasse, Keeniasse, Kolumbiasse, Malisse, Mauretaaniasse, Mauritiusele, Nigeeriasse, Norrasse, Pakistani, Peruusse, Prantsusmaale, Rumeeniasse, Sambiasse, Saksa DV–sse, Saksa FV–sse, Senegali, Sierra Leonesse, Soome, Sudaani, Süüriasse, Taisse, Tseilonile, Tshehhoslovakkiasse, Tuneesiasse, Türki, Ugandasse, Ungarisse ...... Ma küll ei oska arvata kuidas need inimesed kuskil Uganda või Gaana metsades seda filmi vaatasid aga
IGAVESTI VÄNGE FILM IKKA KÜLL

No comments:

Post a comment