Wednesday, 9 April 2008

KEVAD UNISTUSED


Tänaseks on nädalalõpu lume möll täielikult kadunud ja mälestus lumest on kui kauge unenägu. Õues särab päike, linnud laulavad ja lilled õitsevad.

Pete on viimasel ajal ikka enam ja enam rääkinud Eestisse kolimisest. Tundub et see on saanud tema unistuseks. Enne me ikka rääkisime kuidas me oma pensioni eas seal veedame aga viimasel ajal on see teema ikka sagedamini ja sagedamini meie päevakorda tulnud.

Kodustel ei tasu sellepärast elevile veel minna kuna seda ei saa kindlasti nii pea juhtuma. Pete, kes talvel alati päikese puudumise tõttu end masendunult tunneb, ei ole Eesti pimedat ja lõputa tunduvat talve veel omal nahal tundnud. See aeg saaks talle veelgi piinavam Eestis olles olema eriti kui veel arvesse võtta et ega seda lund seal Eestisgi kogu talve ole.
Kuid siiski. Eile ta alustas jälle teemat et kui me müüks oma maja siin ja koliks Eestisse siis ei oleks meil mingit majalaenu enam vaja maksta ja siis ei peaks enam tööga nagu hull rügama. Kui meile saab küllalt oma Tallinna vanalinna korteris elamisest siis müüksime selle maha ja ostaks suurema maja kuskil mujal ilusas kohas....

Mina nii innus selle kolimisega ei ole. Igal maal on oma head ja halvad pooled. See on üsna masendav kui teed kogu aeg tööd ja saad head palka ja siis pead sellest palgast yle 40% riigile andma. Kolides pääseksime sellest meeletutest ja lõpmatutest maksude maksmisest mis siinne elu endaga kaasa toob (jättes maja laenu jutust välja)ja töö kõrvalt oleks meil käe ulatuses puhas loodus, puhas söök ja rohkem vaba aega...kuid siiski...
Kui me siin aga oma maja maha müüksime ja täielikult Eestisse tuleksime siis tähendaks see et vaevalt me enam kunagi siia Inglismaale tagasi saaksime kolida ilma täiesti uuesti algusest peale alustades.
Korteri-majade hinnad on juba praegu nii kättesaamatult kallid et inimesed kes esimest korda kinnisvara redelile tahavad ronida ei aita enam kui nad ka oma aasta palgast 3 korda suurema summa pangast laenaksid. 100 % laenu ei anna enam paljud pangad seaoses praeguse kriitilise majandus seisu pärast.
Viimane asi mida me oma vanemas eas uuesti tahame teha on alustada majalaenu maksmisega.

Kui ainult Pete leiaks Eestis sobiva palgalist tööd siis saaksime seda elu seal aastaks proovida. Oma maja üüriksime siis siin välja selleks ajaks ja kui ei meeldi siis on kuhu tagasi tulla.

Praeguse seisuga otsustasime et järgmisel aastal veedame ühes jutis terve kuu Eestis. Pete saaks siis korralikult keelt õppida. Olen kindel et Tallinnas on mingeid intensiivseid kursuseid ja kui ei ole siis võime kasvõi era õpetaja võtta. Petel on annet sellel alal nii et ta õpiks kindlasti üsna palju selle kuuga ja samas saaks seda otse kohe ka praktiseerida. Kord kui tal eesti keel on ladusalt suus ja Eesti ka oma majanduse ja palkadega on maailma tasemele lähemale jõudnud siis on sinna kolimise mõte natuke reaalsem.
Seniks aga unistan mina suurema ajaga maa majast siin kuskil Londoni lähedal Inglismaal mis on reaalsem unistus kui Eestisse kolimine kuigi jah ega sedagi saa enne juhtuma kui paari aasta pärast. Meie praegune maja on meile väga armas ja ruumi rohkem kui küllaga.
Näib et meie majas on kevad unistuste aeg ja eks me siis mõlemad unista siin nii Eestist kui ka Inglismaa suure aiaga maa majast kus me elulõpuni õnnelikult elaksime.

PS. Pete ütles mulle eile et ta tahaks endale lambaid. 2 lammast ja paar utekest.Lubasin talle et kui me järgmine kord kolime siis saab tema lambad ja mina kanad.

8 comments:

 1. Me kavatseme ka pensionipolves Eestisse kolida, aga nii, et 6 kuud Eestis ja 6 kuud Austraalias - talve ma ei kannata! :) Praegu ei saa minna mitmetel pohjustel - palgad seal pole veel nii korged, et me saaksime tihti Austraalias vanavanematel kulas kaia ja mehe juriidiline tooala on selline mille vallas vist Eestis eriti suuri tehinguid ei toimu... (if that sentence makse sense :)
  Millega Pete tegeleb?

  ReplyDelete
 2. Meil siis kõigil sarnased mõtted :)
  Meie oleme ka selle poole ja poole aasta peale mõelnud. Aga et siis pool aastat Inglismaal. Mulle meeldib siin.

  ReplyDelete
 3. Liinale:Pete on JAVA developer voi midagi selle sarnast ja seda tood leidub Eestis ka AGA palgad on vorreldes tema siinse palgaga niiiiiii vaikesed. Ta teenib siin yhe kuuga rohkem kui Eestis aastaga. (Noh kuigi sellest summast tuleb siis vaata et pool tax inimestele maksta aga ikkagi). Kuna ta on contractor siis saab ta ise valida mis tood kus ja kui kaua teeb ja tore oleks kui ta saaks midagi mida saaks ka Eestis elades teha nii 3 voi 6 kuud. 6 kuud on aga natuke lyhike aeg oma maja siin kellegile yyrima hakata.
  Ma motlesin et seda eestis elamist tasub proovida enne kui me siin endale uue maja ostame. Myyme praeguse maja siin ara, paneme raha panka intressi koguma, tuleme Eestisse umbes 6 kuuks voi rohkem. Kuna meil siis ei ole vaja maksta panga laenu voib Pete ka vaiksema palgalist tood Eestis teha. See annaks meile rohkem aega see oige kodumaja Inglismaalt leida ilma et peaks ostu/myygi stressi sees siplema ja samas saaks tunda kuidas eestis elamine oleks.

  Mermaid-ile: Ara valesti aru saa, meile meeldib siin ka vaga aga kuna Inglismaa poliitika ja majandus praegu kyll taiesti ummikusse naib jooksvat ja tulevikus ei ole peale suuremate tax maksude ja muude maksude maksmisest ja lopmatutest liiklus ummikutest midagi palju muud oodata siis see panem motlema et mille nimel nii palju rabeleda. Osa meie rahast laheb ju nende 'kapuutsikatest'huligaanide ylevalpidamiseks et neil ikka oleks kyllaldaselt 'benefit' et saaksid endale suure ekraaniga telekaid ja viimase peal mobiile osta ja oma jarjest juurde syndivatele beebidele lutipudelist coke-i anda.
  ...ma parem lopetan siin enne kui hakkan ylekeema :-)

  Onneks lahen seda Eesti ohku paari paeva parast Eestisse hingama...

  See sai nyyd nii pikk teks siia et oleksin voinud eraldi blogi sissekande teha.

  ReplyDelete
 4. IT-meestel on jah koige parem reisida. Veab teil :) Ma hakkan juba vaikselt Londoniga ara harjuma, aga kauaks ikka jaada ei taha - ara vasitab see pidev rahvamassis rabelemine... Kus kandis teie elate?

  ReplyDelete
 5. Minu mees unistab sellest, et kunagi pensionipõlves ostaks omale Eestis mõne pisikese majakaga saare ja seal siis elaks :) Võibolla kolimegi kunagi Eestisse. Kes seda teab. Praegu aga ei kisu sinna. Vähemalt mitte Tallinna. Sealne elu näib närvilisena.

  ReplyDelete
 6. Me oleme kesk Londonist valjapool. Voib olla tead Surbitoni voi Kingstonit voi Chessingtoni. Me elame selles kandis, mitte kaugel Chessington World of Adventures. Nii et taielikku inimmassi meil siin ei ole onneks ja peamiselt pysime siin kuna London on nii lahedal (15-20 min rongi soitu), suured mootoriteed ka ukse ees A3 ja M25 ja Gatwick lennujaama vaid 20 min autosoidu kauguses. Ideaalne Pete too jaoks. Samas ei saa kurta kuna paris loodus on ka ysna 'ukse ' all aga ikkagi tahaks kuskile kaugemale kolida kus autogaase ei peaks sisse hingama.

  ReplyDelete
 7. No siis te olete ju meile usna lahedal. Meie elame Streathamis.

  ReplyDelete
 8. No nii siis on teil hea meile kylla tulla :-)

  ReplyDelete