Saturday, 26 April 2008

MIS TEEMA VALIKSID SINA?

Selle aasta Eesti koolilaste kirjandi teemad on järgmised:
1. Võrdsete võimaluste Eesti

2. Mis viib elu edasi – kultuur või kapital?

3. Virtuaalsed inimsuhted

4. Tänapäeva maailma hirmud

5. Sport tähendab võitude hinda ja kaotuse kibedust

6. «Eesti suurim turvalisusrisk on harimatus.» (Jaak Jõerüüt)

7. Olla nagu kõik või jääda iseendaks?

8. Kunst avab tee maailma mõistmisele

9.«Sõjalt ei saa oodata mingeid hüvesid.» (Vergilius)

10. Ajakirjandus peab ühiskonda parandama

Millisel teemal kirjutaksid sina?

6 comments:

 1. Hello :)

  "Virtuaalsed inimsuhted" või siis "Olla nagu kõik või jääda iseendaks?" oleks ehk need teemad mille vahel mina oleks valinud. Eemal tuttavatest-sõpradest toimub suhtlus nendega enamjaolt läbi interneti. Nii on kõige lihtsam ja ei ole kulukas rahakotile.
  Millise teema sa ise oleksid valinud?

  ReplyDelete
 2. ma oleks valinud virtuaalsed suhted. või tänapäeva maailma hirmud. ka see iseendaks jäämise teema on üsna südamelähedane. seekord oli mitu head teemat valida :)

  ReplyDelete
 3. Mul on nii hea meel, et Eestis keskkooli ei lopetanud. Need kirjandi teemad ajavad hirmu nahka, kuigi mulle tegelikult kirjutada ju meeldib. Ma oleks voib-olla valinud virtuaalsed suhted. Kui pikad need kirjandid olema peavad??

  ReplyDelete
 4. Samad sonad minu poolt. Kuigi lopetasin keskooli Eestis ja tegin ka lopukirjandi seal 4 peale siis kui peaks motlema et seda uuesti teha nyyd ajab ka mulle hirmu peale.
  Ma ei tea kui pikk see olema peab aga ma arvan et kyllaltki pikk ja samas on sul ju vaid lubatud aeg. Ma ei paaseks juba mu konarliku eesti keele ja kirjavigade parast sealt tanapaeval labi. Samas aga olen ja kirjutan 'kirjandeid' meeleldi inglise keeles ja seda nii et ei oleks mingit kella korval tiksumas.

  Ma isegi ei teaks mis teema ma oleks valinud - arvatavasti yhe neist ja siis poole peal oleks teise vastu vahetanud ja siis ei oleks enam olnud kyllaldaselt aega olnud selle lopetamiseks ....aarrrhh.
  Hingan kergendusega et olen juba taiskasvanud 'vana' naine :-)

  ReplyDelete
 5. Koigile teistele aga siin kes oma kirjandi teemadega on lahkelt lagedale tulnud ytlen et OOTAN TEIE KIRJANDEID AADRESSIL ...... hiljemalt 11 maiks!
  Joudu :-)

  ReplyDelete
 6. ahhaa!
  sa kavalpea :D
  eks kaeme, mida teha annab!

  ReplyDelete