Tuesday, 27 November 2007

JÕULUKUUSK

Eile vaatasime postimehe interneti leheküljelt videot jõulukuuse saabumisest Raekoja platsi. Pete-l tuli kohe suur, suur tahtmine Eestisse lennata. Kaks aastat tagasi kui me Eestis Jõulude ajal olime siis juhtus just nii et kui Jõulu hommikul üles ärkasime ja aknast välja vaatasime sadas taevast alla suuri lumehelbeid ja kogu maa oli paksult kaetud pehme lumega. See oli nii muinasjutuline ja jäi eriti hinge Pete-le kes pole nii lumiseid jõule enne näinud. Samuti oli ta nii vaimustuses Raekoja platsil olevast Jõululaadast ja meie hilisõhtusest jalutuskäigust lumises metsas.

Kuna me oleme kaks viimast Jõulu Inglismaalt eemal olnud (üks Eestis veedetud ja eelmisel aastal Maldiivi saartel) siis on aus meie siinsetele sugulastele et me sel aastal Inglismaal Jõule vastu võtaksime.

Siinseid Jõule ei saa küll üldse võrrelda Eesti omadega. Lume puudus on üks asi loomulikult kuna siin on jõulude ajal roheline muru maas ja õues on tavaliselt pime, märg ja niiske. Jõulukaardid tulevad mõnedesse poodidesse müügile juba Augusti lõpus ja ehituid kuusepuid võib leida juba Septembris. Niiga algab kogu jõulu kampaania juba mitu kuud varem ja enne kui Detsember kätte jõuab on süda juba paha igal pool mängitavatest jõululauludest.
Samuti on kaubandus keskused paksult täis inimesi ja mida lähemale jõuludeni seda paksemaks inimmass kasvab. Allahindlused on juba alanud ja üsna pea on iga poe aknal suured allahindlus sildid...paar päeva enne jõule näeb kõik välja nagu orgaan oleks üle käinud ja ikka veel leidub inimesi kes selle orgaani sees rahmeldavad...ning siis on jõulud läbi...ja taas algab üks suur ostmine kuna NÜÜD ON KÕIK VEELGI ODAVAM.....

Sellises ümbruskonnas on võimatu saada sellist õiget rahulikku ja muinasjutulist jõulu tunnet ka siis kui ise hoiduda sellest suurest ostmis hullusest. Pole isegi lumist metsatukka kuhu saaks närve välja puhkama minna....ja kõige selle pärast oleme juba otsustanud et JÄRGMISED JÕULUD VEEDAME ME EESTIS. HURRAAAAA

(Kuigi jah peaksin siin juures mainima et eks siin olles on ikka ka mõningaid Jõulumõnusid mis Jõulud meeldivaks sündmuseks teevad :-)

3 comments:

 1. Meil on siin ka paras hullumaja!! Alates 1. detsembrist on ka jõuluturg avatud :)

  ReplyDelete
 2. noh teie jouluturg on nii vaikene vorreldes siinse 'turgudega'. Sel nadalalopul oli yle 20 miljoni inimese jouluoste tegemas Inglismaal (1.5 miljonit Londonis). Tana oli aga paev interneti tellimisteks. Oeldi et inimesed kes ei leidnud poest asju mida soovisid ryndasid tana intereti lehekylgi....oh kui hea et meil on koik ostud tehtud....

  ReplyDelete
 3. lugesin Sinu kirjeldust jõuluaja kohta Inglismaal ja see on kõik õige. samad lood on siin. ning jõuluturg on paksult rahvast täis, ka õhtul.

  kuidas Sul sel aastal jõulutundega lood on? mul veel pole, aga loodetavasti tuleb. paneme kaunistused kodus üles alles 21. detsembril... :)

  ReplyDelete