Friday, 5 March 2021

12

Tänane sünnipäevalaps sai juba 12 aastaseks. Teda vaadates tundub mulle tihti, et tegu on tegelikult isegi veelgi vanema lapsega, aga õnneks on meil siiski veel jäänud 6 suve temaga koos veeta, enne kui ta täiskasvanuks saab.

Kahjuks peab Greta taas lockdown sünnipäevaga leppima. Sõpradega ja sugulastega jääb pidu ära, aga sõbrad ja sugulased ei ole teda sellele vaatamata ära unustanud. Ta on NII PALJU õnnitlusi ja sõnumeid inimestelt üle maailma saanud, et mul on täitsa probleem kõigile neile vastamisega.

Aga alustame hommikust. 


Hommik algas loomulikult sünnipäevalapsele laulmisega.


Nagu te näha võite, siis laps magab praegu põrandal ja ta tuba näeb üsnagi õnnetu välja. Ma pole veel jõudnud ta toa seinu ära värvida ja tuba on ka veel igasugu kola täis. Tegelikult ei olegi tegu jõudmises, vaid hoopis selles, et ma/me ei oska Gretaga seda õiget seinavärvi välja valida. Tapeeti ma ei jaksa panna ja tapeedi panemine läheks ka üsna kalliks maksma ning kui aus olla, siis ega tapeedi valmine kergem ei oleks kui värvi valmine.

Greta peamiseks sünnipäevakingiks oli suur kaheinimese voodi. Kui selle kokku saame, siis hakkame täpselt otsustama mis värvi ülejäänud tuba tuleb ja kuhu me üldse uue voodi ta toas paigutame.

Voodile lisaks sai ta ka paar väikest kingitust.


Sünnipäevakaart ja raha Pete vanematelt

Vaadake kui ilusa kollase hüatsindi ma aianduskeskusest leidsin ja Gretale ostsin. Ma polegi vist kunagi varem kollast hüatsinti näinud.

Peale tordisöömist tõi postimees Gretale veel kaks sünnipäevapakki lisaks. Greta jõudis need ilusti enne koolitundide algust lahti teha ja nautida.


Väike kingitus vanaemalt. Greta oli just vanaemaga telefonis rääkimise lõpetanud, kui kingitus ukse taha jõudis.

Ja meie headelt sõpradelt. Nad saadavad alati Gretale rahale lisaks ka veel kommi eraldi postis (raha posti ei pane vaid kannavad otse Greta arvele).

Õnneks on täna reede ja Gretal koolis lühike päev ning vaid üks videotund. Greta oli sunnitud korraks tunnist ära tulema, sest üks meie teine väga hea sõber tuli Gretale sünnipäevakinki tooma. Tuppa me kedagi hetkel loomulikult kutsuda ei tohi ja ega tegelikult ei ole meil lubatud ka teiste inimeste uste taha sõita, aga sellegi poolest oli tore natuke ukse pealt hea tuttavaga rääkida. See on nii südantsoojendav kuidas nad alati Greta sünnipäeva mäletavad ja talle kingitusi teevad. Ma hoidsin rohkem kui 20 aastat tagasi vahel nende lapsi ja aitasin nende kodu korras hoida ning alatest sellest ajast peale oleme me väga  lähedasteks sõpradeks selle perega jäänud. Nüüd on nende lapsed muidugi juba täiskasvanud inimesed ja vanemal tütrelka endal juba kolm last.

Greta on täna nii populaarne, et ta sai vaevalt koolitöödega tegeleda. Sel ajal kui me oma tuttavaga ukse peal jutustasime, helistas Gretale ka vanaisa, aga kuna ta pidi samal ajal ka tunnis olema, siis leppisime kokku, et vanaisa helistab hiljem tagasi. 

Kella 1 ajal lõppes Gretal kool ja siis tuli kohe ka Greta vana sõbranna koos emaga Gretale sünnipäevakinki tooma ning 20min hiljem ka tema uus sõbranna uuest koolist. Greta jõudis vaevalt vanaisaga paar sõna juttu rääkida kui sõbranna kohale jõudis ja kuna sõbrannal oli ka ema kaasas, siis olin ka mina sunnitud vanaisaga vestlemise taas katkestama. Ma ei olnud Greta uut sõbrannat ega ka ta ema varem näost näkku näinud ja seega tahtsin temaga korralikult tuttavaks saada. Nii tüdruk, kui ta ema, paistavad väga toredad inimesed olevat ja meil kõigil on hea meel, et tüdrukutest on nii lühikese ajaga nii head sõbrannad saanud. 


Vanalt sõbrannalt sai Greta sellise jalgpalli, mis lüües põlema läheb. Mitte siis tulekahjuna, vaid palli sees läheb väikene tuluke põlema :D. Kahju, et tüdrukud ei saa koos jalgpalli mängida, aga ehk see aeg ei ole enam ka kaugel.

Kui sõbranna lahkus, siis vaevalt olime saanud ukse kinni panna kui tuli järjekordne postimees Gretale kingitust tooma. Sel korral ühelt Greta vanalt sõbralt. Ma sain selle poisi emaga tuttavaks siis, kui me lapsed olid 1,5 aastased ja me oleme siiani sõpradena püsinud. Nüüd, kui lastel on omad mobiilid, siis suhtlevad nad ka omavahel mõnikord ja seda on nii tore näha. Poisi ema küsis eile mu käest, mis raamatut Greta sünnipäevaks sooviks ja ma siis ütlesin ning täna oligi raamat juba kohal.Tänane päev on tähtis ka selle poolest, et tänasega lõppeb distantsõpe. Alates järgmisest esmaspäevast pääsevad lapsed tagasi kooli.

Lõpetan praeguseks, sest pean Greta uut voodit kokku panema minema.

13 comments:

 1. Palju palju 6nne!
  Täitsa suure neiu nägu juba 🙂

  ReplyDelete
  Replies
  1. Suured tänud! On jah suur neiu juba. Natuke veel ja on minu pikkune :)

   Delete
 2. G. on vahepeal tõesti suureks kasvanud :) Veelkord palju õnne!!!
  Vaatamata piirangutele oli meeldejääv päev - niipalju üllatusi - kohe terve aasta jagu rõõmu!

  ReplyDelete
 3. Palju õnne Gretale! Ja aitäh, et olen saanud tema ja teie kõigi eludele kaasa elada ja seda blogi nautida. Rõõmsat kooliminekut. Minu lapselaps Iirimaal on nüüdseks juba nädala taas koolis saanud käia, aga koolimineku eelõhtul oli tal tunne nagu hakkaks puhkusereisile minema. Niii põnev!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Suur aitäh ja võta heaks!
   Oh, ma saan su lapselapse koolimineku õhinast nii hästi aru. Greta hakkas ka juba neljapäeval oma pinalit ja koolikotti pakkima, kuigi kooli minekuni oli veel mitu päeva aega :D

   Delete
 4. Õnnesoovid Gretale ja perele!

  ReplyDelete
 5. Palju õnne tagantjärele ja rõõmsat kooliminekut!

  ReplyDelete
 6. Kas see müts kuulub mingi spetsiaalse riietuse juurde? Ma mõtlen nagu Harry Potteri vms värki? Kas koogi küpsetasid ise?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Müts ei kuulu mingi spetsiaalse riietuse juurde. Greta lihtsalt soovis sellist kahepoolega mütsi endale sünnipäevaks (ümberkeerates on müts valge) ja kuna oli mütsi üle õnnelik, siis kandis seda suurema osa oma päevast peas.
   Koogi küpsetasin jah ise. Sama mille eelmiselgi aastal ainult selle vahega, et eelmisel aastal kaunistasin pandaks ja sel aastal kassiks.

   Delete
 7. Palju õnne Gretale! Ta on nii ilusaks neiuks sirgunud. Minu poolt ka aitäh, et lubad tema ja teie elule kaasa elada!
  Mul on hea meel, et teil hakkab kõik normaliseeruma ja lapsed saavad kooli minna. Siin on praegu just vastupidi - kõik läheb kinni ja lapsed jäetakse koolist koju.

  ReplyDelete