Friday, 31 August 2018

ROBOTID

Ma ei tea kas mõnes teises Eesti linnas on ka nii palju roboteid ringi liikumas kui Sauel, aga Saue on igal juhul küll paksult neid väikeseid kuukulgureid täis. 

Ma langesin neid nähes iga kord mingisse seletamatusse vaimustusse ja aina pildistasin ning filmisin neid nagu mingi segane. Nad näevad ju nii nunnud välja, kuigi mulle tegelikult robotite idee üldse meeltmööda ei ole. Ma isiklikult eelistan siiski inimesi robotitele (välja arvatud ehk meditsiini vallas) Mu sõbranna ütles, et kui neile ette jääda, siis nad hakkavad sinuga väga viisakalt rääkima. Tutvustavad ennast nimepidi ja paluvad sul lahkelt eest ära minna. Kahjuks mul ei olnud enam aega seda omasilmaga tunnistada või testida, aga ehk nii ongi parem. Pärast veel panevad mu pildi Saue lehte ja hoiatavad kõiki hullu robotite ahistaja muti eest.

Ema näitas mulle kus nende väikeste kuukulgurite kodu asub. Arvake ära kas ma läksin seda nähes nats elevile? Eriti veel siis, kui samal ajal, kui ma nende robotite majakeste juurde jõudsin, avanes ühe maja uks ja robot vuras välja.Siin üks väike video ka
  

Kuukulguritele lisaks on Sauel ka üsna palju robotniidukeid. Üks selline 'elab' kohe mu ema maja vastas. Pildil ei ole näha, aga sellel sellil on isegi esituled ja ta näeb kaugelt välja nagu väikene auto. 
Kuigi esmapilgust sattusin ma ka sellest robotist vaimustusse, siis pärast seda, kui ma olin seda robotit seal juba mitu päeva järjest muru närimas näinud, aga muru nägi endiselt üsna jube välja, siis ma enam nii vaimustuses ei olnud. Seda enam, et mulle meeldib selline tenniseväljaku mustriga muru mida vaid käsimuruniidukiga on võimalik saavutada (või siis väikese traktoriga)
Taaraautomaat küll ise ringi ei liigu, aga omamoodi robot on ju ka see masin. Kuna meil Inglismaal taaraautomaate veel ei eksisteeri, siis meie jaoks on alati taarapunkti külastamine samuti justkui omamoodi sündmus. 


Samas võib-olla kui igapäevaselt oleks valida kas taarapunkt kuskil poe juures või taaskasutuskast köögiukse taga, siis ma valiksin taaskasutuskasti. Paari euro eest pudeleid poodi viima hakata ja neid kodus kuskil hoida on palju tülikam ja aega nõudev, kui taaskasutuskasti kasutamine. 
Kõige parem oleks loomulikult aga kui kasutusel oleks mõlemad variandid. 

4 comments:

 1. Pole kohanud pakiroboteid ei Tartus ega Tallinnas. Võibolla on Sauel mingi pakijaotuskeskus? Taaraautomaadid oleksid igal juhul väga head, kui nad UKsse ka jõuaks. Aina räägitakse, aga midagi ei liigu. Nii palju taarat vedeleb looduses ja teede ääres. Tagatisraha innustaks inimesi neid poodi tagasi viima. Taaskasutuskonteiner on valikuvõimalus neile, kes pandiraha tagasi ei soovi. Eesti on väga puhas võrreldes UK linnadega ja osaliselt kindlasti tänu pandiautomaatidele.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sauel nad vist testivad neid pakiroboteid.

   Siin on linnu ja piirkondi mis on väga mustad ja on neid mis taas väga puhtad. Meie elame väga puhtas piirkonnas ja meie maakonnas on taaskasutamine väga populaarne. Üle Inglismaa on taaskasutussüsteem juba aastaid kasutusel, aga eks see taas olene mis piirkonnag on tegemist ja kui kohusetundlikud ja teadlikud inimesed selles piirkonnas elavad.
   Mul ei ole vaja midagi muud teha kui vaid pudel kasti visata ja kord kahe nädala tagant see kast maja ette tõsta ning ongi kogu lugu. Kui oleks vaid taaraautomaadid, siis oleks ikka palju tülikam hakata paari penni eest neid kuskile poodi viima. Samas mõnele teisele sobiks ja oleks innustuseks kindlasti just selline taaraautomaadi süsteem.

   Mulle meeldiks kui oleks mõlemad süsteemid kasutusel, aga need kaks süsteemi ei saaks vist koos toimida, sest ma ei tahaks ju ka niisama hakata pudelite eest pandiraha maksma. Ega nad ju poes ei saa küsima hakata, et kas sa kasutad kodust kasti või tood poodi need pudelid pärast tagasi :) Kujutan ette, et paljud inimesed kes on usinad taaskasutuskasti süsteemi kasutajad jätaks siis jälle need pudelid poodi viimata, sest ei viitsiks või tahaks vaid pudelite pärast sellist sõitu ette võtta, seda enam, kui ülejäänud toit internetist tellitakse.

   Delete
 2. Meie korjame taarat suvekuuris ja aasta jooksul tiksub selline korralik mitmekümne kuni paarisajaeurone summa :) eriti siis kui külalised käivad kuigi nüüd on Läti aktsiisvaba alkot palju ja palju pudeleid lähevad lihtsalt pakendisse.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kui on ruumi kuskile neid pudeleid koguda ja siis ühe korraga suur hulk ära viia, siis on tõesti tore kui korraga kopsaka summa saad, aga me ei tahaks küll oma kuuri pudelihoiuruumiks ümber teha. Muidugi saaks ju ühe suure rohelise kodus juba olemasoleva prügikonteineri ka täis koguda ja siis see hunnik poodi viia, aga ma ei kujuta ette kui haisev ja kleepuv kogu see kraam siis oleks ja ikkagi tüütu siis seda hunnikut poodi viima hakata ja ühe pudeli haaval masinasse sööta. Ma jään ikka meie taaskasutus süsteemi juurde...vähemalt hetkel küll. Eks aeg näita mida nad siin välja mõtlevad, või mis süsteemi kunagi kasutusele võtavad.

   Delete