Wednesday, 11 July 2018

PÄEV MALLORCA MEREPARGIS

Vahelduseks nüüd taas paar Mallorca postitust.

Neljanda puhkusepäeva hommikul vaatas meile hotelliaknast vastu pilves ilm. Kuna olime selleks ajaks juba küllalt päikest saanud, siis ei lasknud me ilmal ennast heidutada, kuna aga pilves ilmaga ei ole suurt midagi rannas või basseini ääres teha, siis hakkasime kiiresti otsima kohti kuhu minna. 
Ega meil mingit suurt valikut ei olnudki, sest autot me rentida ei tahtnud ja kui aus olla, siis ega selle autoga poleks ka eriti kuhugi sõita olnud. Kuna selleks ajaks olime me korra ka juba Palmas jõudnud ära käia, siis nii ruttu tagasi rahvast täis linna me minna ei soovinud. 

Peale mõningast otsimist jäi valikusse kaks kohta - Marineland ja Katmandu Park. Otsustasime Marinelandi kasuks, sest see tundus olevat koht mis meile kõigile meeldida oleks võinud. 

Hotellist soovitati meil Marinelandi taksoga sõita, sest kuigi koht ei asunud meist kaugel ja sinna sõitis ka buss, siis bussisõit oleks 15-minutilise taksosõidu asemel poolteist tundi aega võtnud.
Etteruttavalt ütlen, et me jäime kohaga VÄGA rahule. Ma ei oska otseselt isegi öelda miks, sest tegelikult ei olnud selles väikeses 'merepargis' ju midagi jalustrabavat, aga võimalik et see koht lihtsalt täitis nii sobivalt ära meie jaoks ootamatult sattunud tühja augu ja oli just parajalt väike, et kõik kohad said rahus läbi vaadatud. Igal juhul kindlasti üks meie puhkuse kõrgpunkte. Gretale ja mulle oli kindlasti suureks elamuseks ka delfiinide ja merelõvide show. Me sattusime parki just sel ajal kui show oli kohe-kohe algamas. Oleks me 30 min hiljem kohale jõudnud oleks me sellest kõigest ilma jäänud, sest teine show oli alles õhtul ja nii kauaks me poleks sinna parki kohe kindlasti jäänud. Kui show sai läbi käisime me Gretaga korraks ära ;)
Kuna kell oli selleks ajaks juba 1 päeval, siis tegime väikese jäätisepausi. Nii tore on näha, et ka teistes riikides muutub iga aastaga allergiatega inimestel söögikohtades söömine aina kergemaks. Kui me uurisime kas mõni asi gluteeni või muna või piima sisaldavad, siis nii mõneski kohas võeti leti alt kohe allergiate kaustik välja ja öeldi meile täpselt mida keegi süüa saab. Õnneks leidus ka selles merepargis minu jaoks sorbetit, sel ajal kui Pete ja Greta jäätist sõid. 
Jäätised söödud liikusime edasi
Pingviinid on alati nii ägedad


Väikesed linnud on minu jaoks tavaliselt üsna igavad


Edasi liikusime ühte tillukesse troopikamajja
Seal nägime hästi nunnusid väikesed ahvilisi

Nagu ei olekski tegu päris loomaga, vaid hoopis mõne karvase mänguasjaga


Troopikamaja ukse eest oli väike tiigike kilpkonnadega. Minu jaoks nägid need kilpkonnad seal üsna jubedad ja külmavärinaid tekitavd välja. Natuke nagu mõnes õudusfilmis.


Mulle meeldis kilpkonnadest rohkem hoopis see kivisein
Edasi kõndides avastasime et seal pargis toimuvad ka papagoi show-ed. Kuna üks etendus oli just siis algamas, kui me lavahoonest mööda läksime, siis põikasime ka sinna korraks sisse. 
Tegelikult oleksime võinud selle show täiesti vabalt ka vahele jätta, sest linnud tegid seal küll igasugu trikke aga nägid samas üsna armetud välja. Juhendajad (naised) karjusid ka pidevalt kahes keeles mida oli väga väsitav kuulata. 


Edasi liikusime akvaariumisse. Tegu oli taas sellise pisikese majakesega kus oligi väljas ehk paar erinevat kalakest, aga meie jaoks taas just sobivalt vähe. 
Väiksematele lastele oli pargis ka eraldi veemänguväljak. Gretat see koht ei huvitanud ja tal polnud ka ujumisriideid kaasa, et seal märjaks saada. Veepargi asemel tahtis ta hoopis minna suveniiripoodi oma taskuraha kulutama. 

Poest oli võimalik endale 5 euro eest soetada väikene lutipudel millega sai tiigikalu toita. Kui olid kalad ära toitnud ja tõid lutipudeli pärast poodi tagasi, siis anti 3 eurot tagasi, ehk see toimine maksis tegelikult iseenesest vaid 2 eurot. 
Greta muidugi hirmsasti tahtis neid kalu kui beebisi toita, kuigi tegu oli ikkagi kalade mitte beebidega. 

Ma ei teagi nüüd kas tegu oligi pelgalt raha koorimisega, või need kalad päriselt ka joovad sedasi pudelist mingit vedeliku. Suud tegid nad küll lahti ja paaril korral vist isegi õnnestus neile nats seda 'sööki' suhu tilgutada, aga jah, suur enamus pudeli sisust tilkus siiski üsna kiiresti lihtsalt vette. 
Kuigi Marineland ise oli üsna pisikene, siis meie suureks üllatuseks veetsime me seal kokku täpselt 3 tundi!!! Ma ei teagi kuhu küll kogu see aeg kadus, sest seal tõesti ei olnud midagi nii palju näha või teha, aga ometigi olime me seal nii pikalt ja meile väga meeldis. Kohe nii väga, et me ka veel hiljem aina korrutasime kui tore päev meil Marinelandis oli.

Gretale tõi veel eriti suure naeratuse näole see, et tema sai delfiiniga pilti teha. Kui ma posituse alguses korraks mainisin et peale delfiinishow-d käisime me Gretaga korraks ära, siis ei läinud me mitte vetsu, vaid hoopis pildistama (pilti tehti küll vaid Gretast, aga mina pidin saatjana kaasas olema). Lahkudes saime foto kätte. Olime meeldivalt üllatatud kui lihtsalt foto asemel ulatati meile paksude kaantega suveniiriraamat mille viimaseks leheks oli siis paberraami sees olev Greta foto.

Päike tuli loomulikult üsna pea juba jälle välja ja ilm muutus taas palavaks. Ma olin õnneks endale ka lühikesed püksid igaks juhuks kotti kaasa pannud ja seega ei pidanud lõõskava päikese käes teksadega olema. 
Kui me kella 14.30 ajal pargist lahkusime, siis olid meil kõigil kõhud juba väga tühjad. Marinepark-is pakuti küll ka burgereid ja vist pizzat, aga kuna mina ei oleks seal nagunii süüa saanud ning Pete pizzad ja purgerid ei huvitanud, siis otsustasime pargist lahkuda ja mõnda restorani sööma minna. Meil polnud tegelikult mingit aimugi mis kohaga või linnaga tegu oli, sest merepargi ümbruses paistsid olevat vaid elumajad ja paar imeliku välimusega kohvibaari. Jalutasime natuke ringi ja jõudsime oma otsaga ühte sadamasse. Natuke selline tunne oli nagu me oleks Monacosse jõudnud (mitte et ma oleks Monacos käinud ja teaks milline see koht päriselt välja näeb :) ). Seal oli tõesti igasuguseid restorane jalaga segada, aga kahjuks olid ka hinnad Monacole omased ja me otsustasime edasi kõmpida.
Õigemini kõmpisime me juba tuldud teed tagasi ja peatusime ühes Marinepargi lähedal asuvas algul meile imelikuna tundunud kohvibaaris. 
Olime juba jõudnud maha istuda ja menüüga tutvuda kui me taaskord meelt muutsime ja hoopis baari kõval asuvasse väikesesse toidupoodi läksime. Baaril endal ei olnud viga midagi, aga kuna me olime oma hotellist vaid 15 min taksosõidu kaugusel, siis ei soovinud me enam lõunasöögi peale aega raiskama hakata ning otsustasime vaid väikese suupistega piirduda. Lõpuks ostsimegi poest paki hotdogi saiu (Gretale ja Petele), paar pakki viilutatud sinki, paki küpsiseid ja komme ning sõime palmi all istudes oma kõhud täis.  

Hotelli jõudes käis Greta veel basseinis ujumas ja oligi juba õhtu käes. Kokkuvõttes jäime kõik oma pilviselt algava päevaga väga rahule. 

2 comments:

 1. Kas teil olid seal hotellis söögid hinna sees?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jah meil olid hommiku ja õhtusöögid kõik hinna sees. Ainult jookide eest pidime õhtusöögi ajal ise maksma ja nii vesi kui karastusjoogid olid seal väga kallid (väike pudel vett või fantat 3.60 ja suurem pudel vett 6 kopikatega. Kuna me aga olime sellest juba varem teadlikud, siis meid see ei häirinud, aga kui poleks teadnud, siis oleks küll ära ehmatanud. Alkoholsete jookide hindu ma ei tea, aga sampust sain näiteks hommikusöögiks täiesti tasuta :)

   Lõunasööki minu teada see hotell üldse ei pakkunudki (mõtlen siis, et sellist võimalust ei olnud, et ka lõunasöök oleks hinna sees olnud). Küll aga sai lõunasöögi ajal hotelli territooriumil asuvas eraldi restoranis süüa, või kerget einet basseinibaarist tellida (mida meie tegime kui päeval hotellis olime).

   Delete