Tuesday, 31 October 2017

HALLOWEENITAMINE

Halloweeni aasta on jälle ringi täis teinud ja uksele koputanud. Õnneks oli meil kostüümi peaproov juba kooli halloweeni discoga tehtud, seega õhtuks valmistumine möödus probleemideta (jättes välja fakti, et tormasime õhtul koju otse Greta ujumistrennist ja kuna Gretal on paksud juuksed, siis võttis juuste kuivatamine peaaegu pool tundi aega).
Tahtsime ühe kostüümi pildi ka sellise teha kus Josten Greta kommiämbris istub, aga ei õnnestunud. Kass ei tahtnud kuidagi ämbrisse istuma minna ning pistis lõpuks üldse plehku.  
Pete tuli töölt natuke varem koju, et Gretaga Halloweeni jooksma minna. Mul oli endal natuke kurb meel, et Gretal ühtegi sõbrannat kaasa polnud võtta, aga kuna me ei ela samas külas kus Greta kool on ja meie naabruses ühtegi teist tuttavat last ei ela, siis pidi üski (Petega) minema. 

Tal endal ei olnud sellest küll ei sooja ega külma ja enamus tema vanustel ja noorematel lastel on naugnii vanemad alati kaasas. Teda on küll alati kutsutud ka sõbrannade juurde Halloweeni jooksma, aga Gretale meeldib oma kodu juures seda teha, sest siin on tal juba tuttavad majad kus ekstra vägevad väljapanekud ja toredad inimesed. Sama kehtib ka sõbrannade kohta, et nendel on oma naabritega juba traditsiooniks koos halloweenitada ja nii siis ongi iga laps oma kodupiirkonda püsivaks jäänud. Lõpuks oli aga nii, et mõne maja ukse taga käis Greta üksi (Pete ootas kõnniteel), mõne ukse taha koos Petega ja lõpus haakus üldse ühe grupi võõraste lastega, sest lapsi jooksis nii palju tänaval ringi, et tahes tahtmata satuti korraga ühe ukse taha. 

Meil siin on selline kirjutamata reegel, et käiakse vaid nende majade ukse taga kus on kõrvitsad väljas või maja vastavalt ära kaunistatud. Teised majad jäetakse rahule ja segama ei minda. Jooksmine toimub enamuses ajavahemikus 18.00-19.00. Kuna paljud lapsed (eriti väikesed) lähevad siin juba kell 19 magama ja seda teavad kõik, siis hilisemal ajal teiste uste taha kollitama minemist loetakse juba ebaviisakaks.
 Kohe meie naabertänavas on üks maja mis alati Halloweeni ajal super vägevalt ja stiilselt ära kaunistatakse. Maja on juba kogu naabruskonnas selle poolest kuulus ja kõik alati ootavad, et millise kaunsitusega(koledusega) siis sel aastal välja tullakse. 
Pete tegi väikese video ka, aga videolt ei näe see koht kahjuks pooltki nii vägev välja kui päriselt. 


Greta oma saagiga (see korvitäis mis tal süles on ei kuulu talle, vaid need on need kommid mida mina teistele välja jagasin).
Õnneks jagavad meie naabruskonna inimesed normaalseid komme ja sokolaade ja mitte mingit hirmsat odavat kraami. Üks maja annab alati väikese koti sisse pakitud paki kartulikrõpse ja väikese sokolaadi. Ma ei kujuta ette kui palju neil neid kotikesi valmis on tehtud ja palju neile kogu see lõbu maksma läheb, sest lapsi käib ju tegelikult üsnagi palju, aga igal juhul väga armas neist. 

PS. Kui ma varem olin suur Halloweeni vihkaja, siis tänaseks olen ma täieliku kannapöörde teinud. Oleks meil kedagi teist koju jätta komme jagama, siis ma läheks hea meelega ise ka Greta ja Petega trick ja treat-itiama :)

No comments:

Post a Comment