Tuesday, 29 November 2016

VÄHEM KUI NELI NÄDALAT

Uskumatu, et jõuludeni on jäänud vähem kui neli nädalat. Sel aastal olen ma kuidagi eriti rahulik seoses jõuludega. Tavaliselt on mul detsembri alguseks juba suurem osa kinke ära ostetud, aga sel aastal mitte ühtegi. Ainult raamatute advendikalendri jaoks olen raamatud kokku ostnud ja ära pakkinud. Homme lähen viimast viit heategevuspoest otsima. Varsti näitan teile ka mu parimaid leide.

Tavaliselt on enne jõule vaja ka hirmsasti nuputada, mida keegi võiks Gretale jõuludeks kinkida, sest kõik küsivad ja parem siis juba midagi asjaliku soovitada, kui lasta inimestel ise huupi valida. Sel korral kui ma Gretalt küsisin, et mida ta jõuludeks saada sooviks, ei osanud ta midagi öelda. Istusime siis kahekesi arvuti taha ja pool tundi hiljem oli nimekiri koos. Ah jah, üks beebinukk ja mullitav beebivann on tal juba mitu kuud jõulunimekirjas olnud, aga kuna need on natuke liiga kallid, et teistel paluda osta, siis ühe toob jõuluvana ja teise kingivad Pete vanemad. 

Sugulaste ja tuttavate lapsed kasvavad ka nii ruttu, et iga aastaga langeb keegi kinigsaajate nimekirjast välja. Ühtepidi kurb, teistpidi kergendus. Meil on suguvõsaga selline kokkulepe, et kinke saavad vaid alla 18 aastased (või oli see isegi alla 16 aastased) ja hetkel on suguvõsas kingituste saajaid 11-ne asemel vaid 4. Sõprade ja tuttavate lapsed sinna otsa ja tulebki jälle ikkagi kokku juba üle 10-ne lapse. Samas ma üldse ei kurda, mulle meeldib inimestele kingitusi  teha palju rohkem kui ise kinke saada. 

Otsustasime Petega, et sel aastal me omavahel kingitusi ei tee. Ma ei tea kuidas see küll välja nägema hakkab, sest kuidagi väga vale oleks ka selline vaatepilt kus kõik kingid kuuse all vaid Gretale kuuluks, aga eks näis. Lihtsalt kuna me oleme selle aasta jooksul nii meeletult palju raha ehitustööde peale kulutanud, siis käsi lihtsalt ei liigu enam mingi nipet-näpet peale raha kulutama. Asjadel aga mida vaja läheks on mitu nulli taga ja praegu ei ole meil neid nulle eriti kuskilt võtta. Panustame pigem suurele sugulaste jõulupeole mis sel aastal meie juures toimuma hakkab.

Aga jah, tahtsin tegelikult kirjutada hoopis sellest, et Gretal oli eelmisel laupäeval koolis juba jõululaat ära. Naga alati, nii ka sel korral, kaunistasid lapsed enne laata hunniku 'moosipurke'. Kohe kindlasti laada kõige oodatum osa lastele. 
Kui meil on tavaliselt alati probleem sellega, et meil pole kodus purke mida kaunistada, siis sel korral tuli Pete ema appi ja tõi meile kotitäie kohvipurke. Meil oli Halloween-ist veel suur hunnik komme ka järgi ja seega polnud mingit probleemi kuus kohvipurki kooli jaoks 'kokku klopsida'.

Siin siis meie selle aastane panus
 Kunstnik töötamas
Greta vana klassiõde tõi aga kooli koguni 12 moosipurki ja tema väike vend veel omakorda 12 tükki. Need nägid nii ilusad välja, et kui ma Gretale kooli kunstiringi järgi läksin käisin tüdruku klassis spetsiaalselt neid pildistamas.
Seal nägin ma veel ka selliseid toredaid purke
ning kooli direktor postitas hiljem veel ka sellise pildi kooli twitteri lehele
Kooli jõululaada postituse teen eraldi ja loodetavasti üsna pea.

3 comments:

  1. Ma ikka ootan neid laadapostitusi, nii ägedaid asju näeb seal:) Aga no pressure, võta rahulikult! Küll ma ära kannatan.

    ReplyDelete
  2. Mulle need purgid meeldivad. Kas seal on ainult maiustused sees?

    ReplyDelete
  3. Panna võib komme ja väikeseid mänguasju, aga enamuses on siiski kommid. Greta sai sel korral ühe purgi kus oli ka pliiats sees. Me üks aasta panime ka väikeseid mänguasju, aga neid oli raske leida ja tegelikult ikka üsna mõtetud, seega oleme kommide juurde jäänud.

    ReplyDelete