Oh, mul on nii palju asju millest kirjutada, oleks vaid aega ja jõudu seda teha. Vahepeal on väga kiire elu olnud. Pete töötab nüüd nädalas vähemalt ühe (tihti ka kaks) päeva kodus ja nendel päevadel kui ta kodus on ei suuda mina midagi asjaliku teha. Ma ei teagi miks, kuna ega ta mind ju otseselt ei sega, lihtsalt istub oma arvutitega siin, aga vot mul on rakse omi tegemisi teha ja mõtteid koguda kui ta kodus on. Blogi kirjutamisest rääkimata. Kui ta kodus töötamine nii palju bensiiniraha kokku ei hoiaks siis ma kupataks ta küll tagasi igapäevaselt tööle, et ma saaks kodus rahus koristada, remontida ja blogi kirjutada :)
Tegelikult tahtsin ma täna siin hoopis meie ilmast rääkida. Ma arvan, et kas või ajaloo mõttes peaks kirja panema mis mõnes Inglismaa osas toimumas on. Pean siis silmas vihma, tormi ja uputusi.
Meie ilma üle kurta ei saa. Tormab küll pidevalt (selliste tunniste vahedega), aga see torm mulle ju hullult meeldib. Vihma sajab ka rohkem kui eelmistel aastatel, aga mina ei pane seda tähelegi. Meie piirkonnas on vihm olnud enamalt selline natuke tibutav, siis päike väljas, siis taas tibutab, vahepeal sajab kõvasti, siis päike väljas jne. Ühesõnaga pole meie tegemisi kuidagi takistanud ja suurema osa ajast ma ei pane ilma üldse tähelegi.
Samas on aga Inglismaa rannikualadel täielik katastroof toimumas. Seal on sellised üleujutused, et mõned inimesed on juba kuid ilma elektrita või üldse oma kodudest evakueeritud. Sommerset piirkonnas näiteks pumbatakse iga 9 sekundi jooksul olümpia basseini koguses vett välja ja see võtaks ikkagi terve kuu, et üleliigsest veest lahti saada.
Ma ei oska sellist asja ettekujutadagi. Ma ei tea kui suured need olümpia ujumisbasseinid on (ei viitsi praegu Google käest küsima ka hakata), aga ma kujutan ette et ikka üsna suured.
Ajalooliste andmete järgi oli viimati nii märg detsembr ja jaanuar 1876/77 aastal. Vihma aga lubatakse aina juurde ja juurde.
All olevalt pildilt võite ise näha kui tugev jõud ühel tuulel võib olla.
![]() |
| Pilt tehtud Pete õe mehe poolt |

No comments:
Post a Comment