Wednesday, 16 January 2008

QI

Vaatasime eile telekast saadet QI saatejuhiga Stephen Fry, kes Inglismaal on tuntud tegelane (näitleja, koomik, kirjanik ja muidu väga, väga tark mees). Saatest võtavad osa ka teised tuntud koomikud ja muidu naljamehed ja üks tuntum nendest on Alan Davies (Jonathan Creek). See saade on selline viktoriini moodi saade kust kuuleb palju huvitavaid fakte ja samas saab palju naerda.
Eilse saate teemaks olid värvid ja juttu tuli vikerkaarest. Saatejuht ütles et Eestis on selline ütlus et kui vikerkaare peale sõrmega näidata siis jääd sõrmest ilma!!!! Selle peale raputas Alan Davies pead ja pööritas silmi ja ütles aga eestlased ei ole ju loll rahvas mille peale teine naljamees ütles et ei ole jah aga neil ei ole sõrmi.
Ma ei tea aga mina kui eestlane küll sellist ütlust ei ole enne kuulnud (ja sõrmed on mul ka kõik alles) KAS TEIE OLETE?

2 comments:

 1. haahaa, mu inglasest sõber, kes ka showd vaatas, küsis mult sama. vaatasin talle suuril silmil otsa ja ütlesin, et ma olen küll eestlane, aga seda pole varem kuulnud. niisiis jõudsime ühiselt otsusele, et see on kellegi naljakas väljamõeldis.

  teine huvitav asi, mis ingliskeelsest kirjandusest Eesti kommete kohta on välja tulnud, on järgmine. see on pulmakommete kohta.
  In Estonia, the wedding reception includes a custom to determine the next groom. The groom, wearing a top hat, is surrounded and blindfolded by the single men in attendance. They spin him around and then the groom shakily and dizzily puts his top hat on the bachelor next to marry.

  lahe, eksju? ma ei teadnud seda ka! :D

  ReplyDelete
 2. Imelik jutt jah. Googeldasin ja leidsin sellise info ühel Eesti lehelt.

  3.3. As to rainbow beliefs in Estonia, they are broadly speaking not very original and similar to the above-mentioned themes. General is the imagination of the water-drinking rainbow which can draw up the people too, when they are under the bow (H II 10,55 (4) < VJg). Still, there are not so many records in archives about drawing up the fish and people as in Livonia. The belief is common to the other Balto-Finnic nations.

  Secondly is common the prohibition to point one's finger at the rainbow, as at the result of this, the finger will fall away, mortify or rot. It is analogically not allowed with the other heaven phenomena and quite known also by the other nations. Image of the rainbow as a belt is not so common in Estonia as it is in Livonia, but still known, especially as a belt of God (e.g. EKS 4 1,220 (6) < VNg).

  In addition there is the above-mentioned connection with the bow in Estonian islands and analogical similes by the Finnish, Livonian, Lapp, Mordvinian and other Finno-Ugric nations.
  http://www.folklore.ee/Folklore/vol6/rainbow.htm

  ReplyDelete