Tuesday, 25 December 2007

INGLISE JÕULUD- 25 DETSEMBER

Inglismaal tähistatakse jõule 25 detsembril. Jõuluvana tuleb 25–nda öösel läbi korstna ja jätab kingitused kuuse all. tavaliselt jäetakse Jõuluvanale kas klaas piima voi rummi ja koogike (Inglismaal on spetsiaalsed väikesed koogikesed, mince pies, mida ainult jõulude ajal söödakse).Põhjapödrale, Rudolf–ile, jäetakse porgand. Hommik on see aeg kui kingitused leitakse ja avatakse. ime et lapsed üldse suudavad õhtul magama minna suurest ootusest ja äverusest..
Meile tuli aga jõuluvane Eesti päraselt juba 24 ohtul nii et ööseks me talle süüa ei pidanud jätma ja põhjapõdra jaoks oli meil ka aias küllaldaselt värsket rohtu.

Küll aga tulid meile külla Pete–i vanemad koos järgmise hunniku kingitustega. Enne pidulikku jõulusööki sõidutasime rüütleid.


 Võitis sinine rüütel punasel hobusel. Koka poiss Pete jooksis köögi vahet et silma toidu peal hoida kuna tema õlul oli söögi valmistamine. Talle see amet meeldib nii et meil ei olnud kaklust et kes jõulupäeval kokandab. Kuna söögini oli veel aega siis tegime väikese kontserdi - meie laulsime ja ema mängis sipsikuga klaverit...ja siis oligi aeg sööma hakata. Menüüks oli klassikaline inglise jõulusöök – suur kalkun (hea et ahju ära mahtus), ahjukartulid ja parsnips (ma ei tea kuidas neid eesti keeles kutsutakse) ja kindlasti ka väikesed brüsseli kapsad ning muud juurviljad. Magustoiduks traditsiooniline saiavorm ja mitte traditsiooniline tiramisu. Otseloomulikult kuulusid ka söögi juurde crakers–id, mis on sellised suure suure kommi kujulised torukesed mida mõlemast otsast tõmmates väikest paukku teevad. Torukese sees on väike kingitus, paberitst krooni moodi müts ja väike nali-mõistatus kõigile ette lugemiseks.


ja oligi aeg kingitusi avada

No comments:

Post a comment