Friday, 14 December 2007

10 PÄEVA JÕULUDENI


Aeg on lennanud nii kiiresti et pole olnud minutitki vaba aega siia midagi kirjutama hakata. Suurema osa viimasest nädalast olen ma veetnud PAKAPIKU TööKOJAS - seega siis meie teises magamistoas mis on uppumas mänguasjade alla mis kõik pakkimist vajasid. Oma sugulaste ja tuttavatega teeme kingitusi vaid lastele kuna jõulud on pamiselt ikka laste jaoks. Kuna Pete-i nooremal õel on 2 last ja vanemal 4 ning vennal 3 siis on juba 9 last lähemas suguvõsas kellele kinke osta. Sinna lisaks veel minu sõbrannade lapsed (kokku 4) ja lapsed minu tööl 4 ning veel sugulaste omi 3 nii et 20 tuleb kokku (kindlasti unustasin veel kellegi siit nimekirjast välja)
Kingitused saavad ka alati meie vanemad ja minu vend ja Anna (kuna nemad on meie silmis ikka 'lapsed' -kuid küll suured juba).
Kuna meil endil lapsi ei ole siis saame tavaliselt ka Pete õdede-venna käest kingituse Jõuludeks kuna muidu ei ole asi väga tasakaalus kui meie aastas üle £300 naela nende laste kingituste peale kulutame sünnipäeva kinkidega koos( £17 iga lapse kingi peale). Meile see ei oma nii suurt tähtsust aga 'lapsevanematel' on parem tunne kui me lubame neil meile ka Jõuludeks kingitusi teha.
Samuti korraldame me ise endile sel aastal SUURE Jõuluvana kingikoti. Kuna eelmisel aasta Jõulud ja uue aasta veetsime me Maldiivi saartel ja jõulukingid kui sellised jätsime täiesti mängust välja siis sel aastal teeme kahe kordselt. Oudne küll, ise oleme täiskasvanud aga kinke saame rohkem kui lapsed...aga noh, eks selle nimel on palju tööd ka tehtud ja miks ka mitte.

Jõulukaunistused panime ülesse juba Detsembri alguses. Oleme alati ostnud päris kuuse. Sel aastal oli kuusel ka päris kuuse lõhn juures, kuigi jah mitte nii tugev kui Eesti kuuskedel. Kui kuuske ostmas käisime siis valisime seal vaata et oma 20 minutit. Yhel oli liiga pikad oksad all ja teine oli liiga lühike ja kolmandal oli tipp viltu jne. Lõpuks hakkas ühel töötajal meist vist kahju ja ta tuli meile appi. Küsis et millist puud me otsime mille peale mina et sellist mis kõvasti lõhnaks!!! Sellist vasust ei oskanud ta küll oodata aga teadis et selliseid tugeva lõhnaga kuuski enam ei 'tehta'. Peamiselt kasvatatakse ja müüakse kuuski millel okkad ei tule ära...ja sellist asja et kõik kurdavad siin et päris kuuske nad ei osta kuna siis saab okkaid ka veel suvel majast leida meil siin küll kunagi ei ole kuna kui tahad okkaid siis peab neid lausa oksa küljest rebima.
Isegi meie Päkapiku tüdruk, Sipsik, tuli Jõuludeks välja - pulmas olijad teavad kellega tegemist on.

No comments:

Post a comment