Wednesday, 26 February 2014

JÄRJEKORDSED JOONISTUSED

Paar kuud on taas mööda läinud ja aeg uus kunstinäitus siia ülesse panna.
Nägu näha siis vikerkaare värvid on endiselt päevakorras.
Õige kuupäev oleks detsember 2013 Greta 4a 9k

Greta 4a 10k
Ma tõesti ei tea kust või miks Gretale tuli mõte selline kahe näoga inimene joonistada, aga teda ennast ajas see hullult naerma :)
Detsember 2013 Greta 4a 9k
See pilt on joonistatud Greta hetkel lemmiku multika Peter Rabbit põhjal. Pildil kolm peategelast Pete Rabbit, Benjamin ja Lily. Kui ma õigesti mäletan siis Greta pani multika ajal teleka 'pausi' peale ja siis joonistas ekraanile vaadates tegelased paberile.
Sellised näevad need tegelased päriselt välja :)
Väike näide kuidas Greta meil posimehele kirju kirjutab ja kasse palub endale saata. Nimelt on tal suur soov endale mingit looma saada ja tema arvamist mööda vist on see postiljon kes kasse ja koeri lastele toimetavad. 
Greta tekst siis järgmine:
'Postman plis kan I haf a cat. Can yoo gif mi a cat'
(Postman please can I have a cat. Can you give me a cat)
Kõik allolevad pildid tehtud kui Greta 4a 10k
 I laf yoo emme
(I love you emme)

Greta on hetkel suur karikatuuride joonistaja. Seltskonnas võtab iga inimese ette ja joonistab temast karikatuuri. Kusjuures, ei ole sugugi nii, et need tema joonistatud inimesed siis oleks enam vähem ühte nägu või tegu. Kõik ikka väga erinevad. Kas ka joonistatud inimese nägu, see on loomulikult vaieldav ;)
Mul kahjuks ei ole siia teile näiteid eriti panna, kuna ta kingib need pildid tavaliselt teistele ära.
Piltidele on üha rohkem ilmuma hakanud pisi detaile. Näiteks eraldi olevad jalalabad ja käelabad. Silmade ümber igasugu erinevat stiili ripsmeid. Erinevat tüüpi ninad, suud ja riietusesemed. Kust ta ideid saab või mille järgi joonistab ma ei tea, sest meie teda ei suuna ega joonista eriti ise midagi. Sõprantsidel on ka täiesti erinev joonistamise stiil nii, et ju siis puhas fantaasia.
Eriti meeldivad mulle ta kaneelisaiakeste kujulised siiruviirulised kõrvad.


See pilt VIST joonistati issist või mingist mehest kellel seeliku?? alt paistab noku ja ninast jookseb tatti. Oh seda nalja...
Siit pikk ja üsna igav video kunstnikust tööl. Panen siia kuna sobib teemaga kokku ja Vanaemal kindlasti meeldiks näha :)

2 comments:

 1. minu lemmik on pilt linnust - täiesti fantastiline graafika:)
  ja muidugi see kiirabiautot ootav mees, arst liigub tema poole valgusfooriga? (või on see tilguti stange?)- igatahes kah väga äge.
  kui sa nüüd arvestad seda, et ta teeb seda kõike nn. vaba käega ja ei kustuta, siis on väga-väga tubli joonistaja temast saamas:).

  ReplyDelete
 2. Tead ma ka just hakkasin vaatama, et näiteks see lind ja jänese pea pilt on ju joonistatud pea ühe joonena.

  Ja tänan tähelepanu juhitmast ka kustutamise peale. Ma ise ei olnud sellele mõelnudki. Meil jah kustukat ei kasutata.
  Greta kõige paremad pildid tulevad välja pastakaga joonistades ja neid jooni kustudada ei saaks ka siis kui tahaks. Tal mõnikord läheb mõni mõte mida joonistada tahab sassi, aga siis ta võtab lihtsalt uue paberi ja proovib uuesti.

  Sellel verise ninaga tegelase pildil ma arvan on ikka tegu valgusfooriga AGA käes arst seda küll ei hoia :) Ma homme küsin Gretalt uuesti mis täpselt pildil juhtus ja annan talle su komplimendid edasi :)

  ReplyDelete