Monday, 25 February 2019

VANA ELU UUELE RINGILE?

Ma lihtsalt ei pääse siia kirjutama. Pole õiget blogimise tunnet ka peale tulnud. 
Seljataga on nädalane koolivaheaeg mis sisaldas endast tihedat lastekeskset graafikut. Lapsi jagus meile isegi paariks ööks. Ei kaeba, oli täitsa tore, aga nüüd on taas mõnus koolirütmis edasi tiksuda, seda enam, et meil on hetkel siin juba nädalajagu suve olnud. Pete niitis eile isegi juba muru.
Täna hommikul oli eriti kummaline vaatepilt. Ilmateade ütles et tuleb 18 kraadi sooja, aga kui ma aknast välja vaatasin, siis nägin et mu autoaken oli kergelt jääs. Kooli sõites oli õues vaid 1 kraad sooja...
 aga nagu lubatud, siis paar tundi hiljem oligi õues juba suvi
Et siis 17-kraadine kõikumine?!? 

Täna just kooli sõites vaatasin et osa puid, mis tavaliselt märtsis/aprillis õitsema hakkava, on juba õide puhkenud. Lilledest rääkimata, kuigi tulpe pole ma veel õitsemas näinud. Kuidagi väga varajane algus sel aastal, kuigi eks kevad algagi siin enam-vähem märtsis. Lihtsalt et veebruaris ei ole KUNAGI temperatuur nii kõrgele roninud kui sel aastal (Wales-is oli täna lausa 20 kraadi sooja).

Kui ilmajutt kõrvale jätta, siis eile hommikul ärgates leidsin ma, mu suureks üllatuseks, FB-ist mu kunagise nelja klassikaaslase sõbrakutsed. Täna hommikul lisandus veel üks. Tuli välja et minu kunagine kool sai 100 aastaseks ja osa klassikaaslaseid olid koolis pidutsemas käinud ja siis ka vanu klassiõdesid/vendi meenutanud. 

Ühtepidi väga tore vanade koolisõpradega kontaktis olla, AGA teistpidi... ma ei tea. Millegipärast tunnen ma ennast nendest sõbrakutsetest üsnagi häiritud. Loomulikult võtsin ma kutsed vastu, aga tunne on küll hetkel selline nagu oleks keegi võõras mu tuppa astunud. 

Võrreldes paljude teiste inimestega FB-s on minu sõbralist ikka imeväikene. Kõik inimesed kes mu sõbralistist on on kas mu sugulased või sellised inimesed keda ma ka päriselt tunnen ja kellega ka päriselus suhtlen või kellega ma mingil kolmandal viisil selle võrra tuttav olen, et mul ei ole midagi selle vastu kui nad mu eluga FB vahendusel kursis on. Nende hulgas oli ka juba varem paar vana klassiõde. Tegelikult väga paljud inimesed kellega ma päris elus suhtlen ja keda tunnen ei omagi FB kontot. Mõnedel on küll konto, aga nad ei ole aktiivsed FB-i kasutajad, või ma/me tahtlikult ei ole seal sõbrad. 

Aga nüüd olen ma fakti ees, et osa mu elust on avatud inimestele kellega mul ei ole aastaid kontakti olnud ja kes minu praegusest elust midagi ei tea. Jah tore on kontaktis olla ja tegu on ka toredate inimestega, aga ma siiski ei tahaks ennast nendega jagada nii lähedalt nagu ma seda oma teiste FB sõpradega teen. Ka ei vaja ma oma FB-i seinale nende loosijagamisi või muid reklaamipostitusi või seda mida nad mingil hetkel mingist asjast parasjagu mõtlevad. Seda enam, et kõik see hõlmad pigem Eesti elu millega mul ei ole otsest kokkupuudet. 

Ühtepidi hea, tunnen et see vahejuhtum sunnib mind justkui sotsiaalmeediast veelgi rohkem eemale tõmbama, aga samas ei tahaks ma seda nüüd ka just nende pärast teha. Ei teagi mida teha, oodata natuke ja siis lihtsalt ennast osade sõbralistist kustutada?  Kas keegi üldse panekski seda tähele kui ta kolmesaja sõbra seast järsku üks vaikselt ära kaoks? Enne järgmist klassikokkutulekut arvatavasti kindlasti mitte, aga kes teab millal see veel tuleb ja suure tõenäolisusega ei oleks mul sinna nagunii võimalik minna. 

Aga see on täitsa huvitav kuidas see aasta on alanud nii paljude minu 'vana' eluga seotud inimestega taas kokku saades või kontakti luues. Nagu oleks mingi vana tsükkel kordusele minemas või mingi teatud kuu seis mis mind vanade asjade ja inimeste juurde tagasi viimas. 

Igal juhul päris põnev.
Good hair day

7 comments:

 1. Sõbraks võid võtta, kuid alati on võimalus "unfollow" valida. Ma ise olen väga kriitiline selles osas ;-) Eriti kui mõni satub saripostitaja olema. Lisaks näen oma kõige lähedasemate postitusi esimesena. Ning kui keegi proovib minu seinale teatud asju panna, siis läbib see enne minu kontrolli :-)
  Lugesin ka kellestki, kes otsustas mitte kedagi jälgida, kuigi sõbrad jäid. Ta lihtsalt läheb ja vaatab kõiki neid eraldi, kelle vastu ta sel hetkel huvi tunneb. Nii ekstreemseks pole ma veel läinud.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jah seda 'unfollow' ma tean, aga mul pigem probleemiks see, et minu postitused nüüd nende feed-is jooksma hakkavad :I Mõnega neist ei ole ma viimased 30+ aastat üldse suhelnud või neist midagi kuulnud ja nüüd äkki olen ma neile nii 'avatud' ja nähtav.

   Delete
 2. Tahtsin ka seda lugedes soovitada, et vali "unfollow". Mul on listis mitu sellist inimest, keda ära kustutada nagu ei sobi, aga kes ongi loosikraami saripostitajad või nojah, maailmavaatelt minust väga erinevad ja armastavad seda hirmus valjusti kuulutada.

  ReplyDelete
 3. FB-s on võimalik teha valik tuttavad/lähedasemad sõbrad. Tegin kunagi selle valiku ja igal aastal teen sõbralistis puhastuse.
  Vaadates rohelise muru pilte - teeb ikka kadedaks, meil puha valge vaip maas. Tingituna sooja ja külma vahetumisest, on teed kaetud jääkihiga - selline tunne, et igikelts ei sulagi kunagi ära, nii kõvasti on kinni trambitud. Külateedel saab liikuda ainult käimiskeppide toel ja pärast esimese 100 meetri läbimist on selg märg. Hommikul oli noorema põlvkonna üks soov - kolida Inglismaale (M- saadab tervitused G-le ;) )

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hea et mulle selle tuttavate/lähedaste asja meelde tuletasid. Ma tean et Pete õde kasutas seda mingil ajal suguvõsa pilte jagades. Uurin seda kohe kui aega saan, see võib olla tõesti lahendab asja ära.
   Greta võttis M tervitused muigega vastu :D Tervitab vastu!

   Delete
 4. Mul ka kusjuures FB kontaktid tuttavateks ja sõpradeks jagatud. Sõbrad siis need, kes päriselt tean ja kellega suhtlen ja tuttavad siis igasugu kauged ja pooltuttavad, keda listist päris kustutama ei hakka aga päris kõike nendega jagada ei tahaks. Pilte, eriti lapsest nt jagan vaid sõpradega ja muid poste tehes ka valin kas kõigile või vaid sõpradele.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Super, see paistab siis tõesti lahendus olevat :-)

   Delete