Monday, 24 March 2014

ÕHUPALLIDE LUGU

Keegi siin vahepeal imestas, et Gretal on palju kannatust, et 7 minutit laua taga istuda ja joonistada. Ma ise küll ei leia, et see mingi pikk aeg oleks. Joonistada võib ta ka 40 minutit järjest, või mõnda muud talle huvitavat tegevust teha. Kinos ja teatris istub samuti hea meelega tunde nii, et mina arvan, et see kõik oleneb lapsest ja tema huvidest kui kaua keegi kuskil paigal püsib.

Ma ise pigem imestan selle üle kuidas Gretal jätkus kannatust selle pildi tegemiseks. Räägin teile kohe täpsemalt.
Selle pildiga oli üldse üks naljakas lugu. Idee leidsin kunagi ammu internetist. Nagu alati selliste asjadega siis, kui ma näen kuskil mingeid huvitavaid pilte või ideid siis ma lihtsalt tõmban need pildid endale i-photosse. Kui on vaja mingit ideed kas sünnipäeva või kunstiprojekti jaoks siis vaatan kõigepealt oma fotokogumiku üle ja kasutan tallele pandud ideid. Kuna väga tülikas oleks kuhugi märkmeid tegema hakata kust internetilehelt ma parasjagu neid pilte tõmmanud olen siis loomulikult hiljem ei ole mul õrna aimugi kust või kelle omad originaal ideed on. Mainin siin siiski, et osa ideid on ikka vaid ainult minu omad ka mitte kõik kuskilt tõmmatud :)
Sama lugu siis selle patside ja õhupallidega pildiga, et idee sain kuskilt, aga kust ei tea.  

Mul oli plaan juba ammu Gretale sellised sünnipäevakutsed teha. Kui sünnipäev lähenema hakkas hakkasin oma plaani teostama.
Mul ei olnud õrna aimugi kui mitu heeliumõhupalli hoiaks Greta patse õhus. Kõige pealt pidin üldse leidma party poe kus ka tavalistele õhupallidele heeliumit sisse pannakse (tavaliselt täidetakse meil vaid suuri õhupalle). Poe leidsin oma üllatuseks põhimõtteliselt meie kodust ümber nurga. Õhupallide valik oli neil ka meeletu suur. Hakkasin siis värve kokku sobitama. Roheline, kaks kollast, punane, helesinine, loomulikult roosa (Greta oli minuga kaasas :) jne. Kui olin oma väikese hunniku lauale ladunud, et tädike heeliumiga täitmist alustada saaks märkasin, et neil on ka mummulisi õhupalle. Üks ilusam kui teine. Sain küll aru, et ega mul neid õhupalle nüüd nii palju ka vaja ei lähe, aga kuna õhupallid ise maksid vaid 25p ja nägid nii nunnud välja siis mõtlesin, et parem ostan rohkem ning siis pärast kodus sobitan õiged värvid kokku.
Tädike täidabki palle juba liimiga (kõige pealt pannakse liim sisse, et heelium pallides pikemat aega püsiks) ja on esimesed juba heeliumit täis laskunud. Ise veel mõtlen, et peaks vist mõned tagasi panema, aga kuna need pallid mis ma oleks tagasi pannud olid juba heeliumit täis siis lõin käega ja lasin naisel edasi toimetada. Kui naine oli 13 (vist oli) palli täis saanud ja hakkas kassas hinda kokku lööma mõtlesin korraks veel, et arvatavasti tuleb summaks mingi £6 või ehk kõige rohkem £8. Küsisin veel igaks juhuks, et kas neil kaardiga saab maksta, kuna mul ei olnud rohkem kui £5 sularaha kaasas. Hea, et mul süda seisma ei jäänud kui naine teatas, et summaks oli natuke üle £23!!!! 

Ma muidugi loll ei küsinud enne, et palju siis see heelium ka maksab. Mõtlesin, et no mis ta ikka maksta võib, aga tuli välja, et lausa kulla hinda. Tagasi ma ju ka ei saanud neid täispuhutud õhupalle enam anda, seega ei jäänudki mida üle kui hambad kokku suruda, raha ära maksta ja suure õhupallikimbuga poest lahkuda. Ise tänasin vaikselt jumalat, et hinnaks £50 ei tulnud. Kõige hullem oli ju veel ka see, et Greta õige sünnipäevani oli veel mitu nädalat aega, seega ei olnud meil mingit võimalust neid palle isegi mitte Greta peol ära kasutada. 
Ostsin lihtsalt £23 eest õhupalle lapsele koju mängimiseks!!!

Ma sellele naisele loomulikult ei näidanud eriti välja, et ma nii loll olin. Ma arvan, et ta juba siis, kui ma talle algul seletasin mis mu plaaniks nende õhupallidega teha on, vaatas mind kuidagi kahtlustavalt. Lahkudes ta küll palus mul talle valmis photot vaadata tuua nii, et ma pean nüüd minema ja talle tõestama, et ma ikka ajasin asjalikku juttu.
Greta loomulikult oli omadega sillas. Seda enam, et ma ütlesin, et kui pilt on tehtud siis on kõik pallid tema omad ja ta võib nendega teha mis ta tahab. Pilti me küll samal päeval veel tegema ei hakanud kuna oli juba õhtu. Järgmisel päeval läks aga juba vara hommikul lapse piinamiseks lahti.
Tuli välja, et kolm palli hoidisid patsid ilusti õhus. Algul tegime peaproovi toas ja siis läksime õue.

Ütleme nii, et esimene ports pilte läks kõik aia taha. Pilte tegin terve hunniku, vahepeal vahetasime isegi riideid. Õues oli tugev tuul ja päiksele vaatamata mitte just eriti soe. Tuuleiilide ajal pidin ma pallidest kinni hoidma, et need sõlme ei läheks. Greta pidi pea pidevalt ühe koha peal hoidma, kuna iga väiksemagi liigutuse peale läksid pallid segamini. Lõpuks sain asjadega ühelepoole, läksime tuppa ja kui ma pilte vaatama hakkasin tuli välja, et ma olin kõik pildid vale settinguga teinud!!!!! Number üks asi mida sa pildistamise juures pead tegema on kontrollima, et su settingud on õiged kohe alguses mitte lõpus! Iso oli kõikide piltide peal päiksepaistelise ilmaga 800!

Loomulikult ei olnud mul selliste piltidega midagi peale hakkata ja last uuesti riidesse panna ja õue viia ka ei olnud südant. Lükkasin asja järgmise päeva peale. 
Järgmisel päeval läks sama trall uuesti lahti ainult selle vahega, et nüüd kontrollisin kõik asjad enne üle. Õnneks paistis taas päike. Kahjuks oli tuul endiselt kõiva.

Siit mõned kaadritagused pildid.


Vahepeal kutsusime issi appi palle hoidma

Issi ei pidanud kaua vastuSeda võin ma lapse puhul püsivuseks lugeda, kui ta minu väntsutustele nii reipalt vastu peab…ja seda veel kaks päeva järjest :) :)

PS. Osa õhupalle on veel pea kuu hiljem ikka veel elus. Osa olen ma tahtlikult salaja surma saatnud ;)


8 comments:

 1. See pallidega mõte on väga lahe ja pildid on tõeliselt rõõmsad! Piltide jaoks - kas sa Pinteresti ei taha kasutada? Seal saab teha nii avalikke kui privaatseid albumeid ja iga sinna pandud pildiga tuleb kaasa ka link algsele kohale (ehk siis kogumik pilte ees ja kui pildil klikid jõuad kohta, kus selle pildi enda albumisse lisasid). Mu meelest näiteks käsitöö asjade jaoks fantastiline koht. www.pinterest.com (vanasti sai konto teha ka FB-ga sidumata, ma ei tea, kuidas praegu lood).

  ReplyDelete
 2. Pinteresti tean väga hästi. Otsin sealt ka tavaliselt ideid. Mul on seal minu teada mingi valenime all konto ka, aga mulle üldse ei meeldi see, et kõik mu asjad kuskil interneti lehtedel laiali. Seda enam, et viimasel ajal on enamus kontosid seotud kas google accountiga või FB või millega iganes ja mulle ei meeldi see.
  Ma ei taha, et kõik minu asjad kõikidele näha ja teada on ka siis kui need tegelikult rivaatsed on. Et kui kuskil tahad näiteks midagi ennast avalikustamata teha või öelda siis on see pea võimatu. Või kui jätad kuskile kommentaari siis neile on kohe avalik kogu mu elu.

  Ega mul ei olegi vaja piltidega seotuid linke rohkem kui vaid siis kui ma näiteks originaal pilte tahaks oma blogis kasutada ja siis autoriõiguse pärast linkima peaks. Samas vaevalt, et keegi nüüd mulle trahvi tegema tuleb mõne võõra pildi pärast mida ma nagu nii nii harva kasutan.

  Mulle endale meeldib kui pildid on minu arvutis ja mul on nende juurde vaba pääse ka siis kui interneti ei peaks olema. Endal ka i photo alt palju parem vaadata kui reklaame täis lehelt :)

  Aga muidu on Pinterest vägev! :)

  ReplyDelete
 3. mulle meeldib isegi see foto kõige rohkem, kus ilmselt tuleb tuuleiil ja lapsukesel käed püsti on:) - see on nii vahetu.
  oijah, sa oled ikka tubli ema - sellised kutsed ja vahvad sünnipäevalauad (kiidan just seda sinu meisterdamisoskust)!

  ReplyDelete
 4. Tegelikult oli see õhupallidega pilt koolilastele ja sugulastele thank you card-iks (lihtsalt kirjutasin THANK YOU sinna tahvli peale). Kutsetena kasutasin ma seda pilti lasteaialaste peo jaoks.
  Koolilaste kutsed tegin ka ise. Seal peal on kolm sünnipäevatüdrukut printsessi kleitides ja hoiavad samuti seda tahvlikest kuhu ma siis hiljem sünnipäeva aja ja koha kirjutasin.

  Teised emad ei viitsinud algul eriti selle ise tehtud kutsega kaasa minna, kuna meil oli probleem leida aega kui kõik kolm tüdrukut sama aegselt koos oleks. Ma ikka ajasin peale ja ei tahtnud alla anda. Lõpuks saime õnneks tehtud.
  Pärast kui ma kutsed valmis tegin ja ära printisin siis nad olid küll väga rahul ja neil oli hea meel, et ma alla ei andnud.
  Siia ma kahjuks sellest pilti panna ei saa, aga ega see ei olnudki midagi väga vaimukat, lihtsalt natuke teistsugune :)

  ReplyDelete
 5. kusjuures...ma ei pannud sùnnipàeva aegse postitusega isegi mitte tàhele, et òhupallid olid juuste kùlge kinnitatud! Mòtlesin, et nad olid seal pòòsa kùljes ning et Gretal olid patsid pipilikult ùleval!
  Mina oleks nàiteks seda (selle postituse) eelviimast pilti eelistanud :D

  ReplyDelete
 6. Lahe :)
  Need kaadritagused pildid on eriti ägedad :)
  Originaal muidugi ka :)

  ReplyDelete
 7. nii lahe ... täitsa fantastiline tüdruk. Modellid peavad ikka väga kannatlikud olema .. Ilusat päeva !

  ReplyDelete
 8. Ülimalt lahe ettevõtmine ja kaadritagused pildid on ka super hea mälestuseks esimest juubelist :)

  ReplyDelete