Tuesday, 29 September 2009

'MINU' RAAMATUD

Jutt nimelt siis PetronePrint-i sarja raamatutest.
Olen lugenud mõlemad Minu Ameerika raamatud, Minu Hispaania ja Minu Argetiina. Minu Ameerika raamatud olid ju katkendid Epu enda blogist ja seega ei mingit üllatust, vaid lihtsalt mõnusat lugemist. Tegemist ikkagi ju elukutselt kirjanikuga.
Minu Hispaania raamat oli ka väga lahedalt ja humoorikalt kirjutatud. Kuigi alustasin lugemist eelarvamusega et lõpetades saan Hispaaniast hea ülevaate ja võtsin seda rohkem kui turismi raamatud siis lõpetades ei olnud üldse pettunud et Hispaaniast endast ei saanud ma midagi uut ja huvitavat teada. Küll aga innustas see raamat mind ka kohe Minu Argentiina raamatut tellima ja lugema...kuid just selle raamatu pärast kadus mul täielik isu veel mõnd MINU sarja raamatuid soetada. See raamat oli nii lahjalt kirjutatud. Sama asja korrati lehelt lehele ja kohe oli tunda et raamatu autoril puudus raamatu kirjutamise oskus. Hiljem sattusin internetist lugema et ka Minu Alaska raamat pidi sama vea all kannatama ja seega kadus mul täiesti soov ja julgus neid raamatuid endale hankida.

Saan aru et tegemist autori enda kogemustega vastava maa elu-oluga ja nähtu kirja pandud läbi tema silmade, tihti blogi vormis. Neid raamatuid peabgi vist lugema rohkem kui kellegi elu KUSKIL kuna ega nende raamatute põhjal õiget vastava maa ülevaadet on raske saada. Kui autorid elaksid näiteks kas või sama maa teises linnas või käiksid tööl teises kohas siis muudaks see maa pildi täiesti teiseks (Ok võib olla mitte Alaskal nii palju kus elu ei ole ehk nii erinev ühest otsast teise).

Minu meelest võiks ikka blogid kuuluda interneti maailma ja raamatud raamatupoodidesse ja raamatute autoriks ikka kirjanikud kellel kirjutamise kogemusi või oskusi. Blogi lugemise eest ei pea maksma, raamatute eest aga küll.
Ma jumaldan raamatuid ja ma võiksin tunde veeta raamatupoodides riiulite vahel raamatuid 'katsudes'. Samas aga ostan ma endale koju riiulile vaid neid raamatuid mis mulle tõeliselt on elamusi andnud ja mida ma meeleldi kunagi ka uuesti loeksin, pluss siis ka veel nendele lisaks akadeemilisi raamatuid.

Hea meelega tahaks õnne proovida uuesti MINU sarja raamtutega kuna minu meelest oli see Eppul hea idee sellist sarja alustada, aga nüüd ma ei teagi millise kallale järgnevalt asuda ilma et jälle pettuksin...kas Minu Itaalia, või Minu Tai, Minu Island, Minu Pariis, Minu Moldova etc. Kui elaksin Eestis siis saaks ju kellegi käest seda raamatut laenutada ilma et ostma peaks aga siin elades ei saa ma viletsasti kirjutatud raamatut isegi heategevus poodi viia....ja enda riiuli peale ei taha ma ka neid koguma hakata.

Ühe Minu sarja raamatu ostan aga kindlasti kohe kui see ilmub ja see on MINU EESTI. Autoriks Epu mees Justin Petrone. Tema blogi loen ma suure huviga ja tean juba ette et tema kirjutatud raamat saab hästi kirjutatud ja huvitav olema...vähemalt minu jaoks.

9 comments:

 1. Ma võin sulle laenata. Mul on olemas KÕIK "Minu.. " raamatud.
  Mulle endale meeldis väga "Minu Island ja "Minu Soome". Tai oli nõme ja Pariisi ma ei suutnud lõpuni lugeda. Aga eks see ole maitse asi, mis kellegile meeldib. Kui Itaalia raamat ei tekitanud minus isu Itaaliasse minna, siis Islandile oleks peale raamatu lugemist kohe lennupileti ostnud!!!!

  Kuna kõik autorid pole kirjanikud, siis ei saa hullult kõrget taset oodata. Ja ma ei ootagi. Mulle just meeldib "väliseestlaste kogemus võõrsil".. seepärast ma loen ka väliseestlaste blogisid.

  ReplyDelete
 2. Minule meeldisid Minu Pariis ja Minu Tai ja Minu Argentiina ka :) Lugesin neid koiki nagu blogisid ja erilist kirjanduskunsti ei oodanud :)

  ReplyDelete
 3. Olen lugenud mõlemat Ameerika raamatut, Hispaaniat ja Pariisi, mis on kõik mulle kingitud. Ise ei raatsinud selle raha eest osta, kuigi Islandit oleks tahtnud,aga viimane kord ostsin muid raamatuid.
  Hispaania mulle eriti ei meeldinud (mulle eriti Penu stiil ei istu), aga Pariis meeldis küll. Huvitaval kombel leidsin, et palju on ühist Prantsusmaal ja Inglismaal, vähemalt välismaalase pilgu läbi vaadatuna.
  Eestist soovitan osta Oksase Puhastuse ja tuntud eestlaste elulugusid.

  ReplyDelete
 4. Vaga huvitav, tundub et Pariisi raamat aratab mus huvi just selleparast et kaks kiidavad ja kolmas ei suutnud isegi lopuni lugeda :-)
  Pagulane- tanud raamatu soovituse eest,tundub huvitav raamat olevat (uurisin juba internetist). Nyyd mul midagi head joulukinkide nimekirja panna :-)

  ReplyDelete
 5. Hei, mina olengi Epp ja mulle saadeti see link :).
  Kuulutan siin muide seda, et peagi on kõigil võimalik ka oma välismaised sugulased-tuttavad Minu-sarja pühendada - tuleb Minu Eesti, üks versioon raamatust tuleb eesti keeles ja teine versioon inglise keeles. http://www.petroneprint.ee/minu_eesti.php

  Aga minu lemmik on Alaska, soovitan seda, ja Austraaliat soovitan ka, kui midagi välja tuua.

  Argentina tegime liiga kiirustades, see tasus end kirjastuslikus mõttes ära, aga sisulises mõttes oleks olnud vaja rohkem aega ja settimist...

  ReplyDelete
 6. Tere Epp
  Huvitav kes see lingi saatja oli? Ei oleks uskunudgi et siin kirjutatu nii kiiresti sinuni voib jouda :-)
  No nii, tanu nendele kommentaaridele olen valmis Minu sarju uuesti katsetama...hea et joulud tulemas.
  Inglise keelset Minu Eestit ostame ka kohe kindlasti paar koopiat.

  ReplyDelete
 7. Eee... Anna-Maria Hispaania saatis :) talle vist ka keegi saatis.
  Maailm on ju väike!
  Üks mu lemmik on ka Island. Tegelikult, mulle ju meeldivad nad kõik!
  Just lõpetasime novembris ilmuva Minu Nepaali, see tuleb ka väga eriline.

  ReplyDelete
 8. Oi, ja mina ikka ootan kannatlikult "Minu Inglismaad."

  ReplyDelete
 9. Minu Austraalia unustasin ara - see oli ka hea, kuigi totaalselt minu enda Austraalia kogemustest erinev.

  ReplyDelete