Tuesday, 19 August 2008

SUUR PIDU JA PILLERKAAR


Tänane päev on olnud meil täis Eesti pidutsemist. Eestil õnnestus võita ka kuldmedal hõbemedali kõrvale olümpiamängudel. See on küll vaga suur saavutus sellise väikese maa kohta. Olen nii uhke...ja Pete ka. Ta ütles et kuna Eestis on vaid 1.3 miljonit inimest ja Eesti võidab 2 medalit siis Inglismaa oma 63miljoni rahvastiku arvuga (umbes nii või naa palju) peaks võitma 60 medali ümber et sama välja teha. Kahju oli et meil seda otse telekast ei näidatud või kui näidati siis ei sattunud ma sellele peale. Küll aga nägin video klippi BBC spordi interneti lehelt...oleks tahtnud ka näha medali jagamist ja siis Eesti hümni kaasa laulda...ja nutta....

NOH AGA seda laulmist saan ma nüüd teha.
Kell on juba 11 õhtul ja ma istun ees kolm erinevat arvuti ekraani lahti ning jälgin otseülekannet ÖÖLAULUPEOST. Ühelt ekraanilt tuleb otseülekanne, teiselt laulude sõnad ja kolmandat ekraani kasutan blogimiseks...oh seda tehnoloogiat küll.
Just lõpetasin Saaremaa valssi laulmise ja nüüd tuleb Mustamäe Valss. Mis mind imestama paneb on see et ma pole pooli neist lauludest vist küll 20 või rohkem aastaid kuulnud aga laulu sõnad on kui mällu kleepunud...ning mainin veel et ma ei ole isegi mitte mingi suur lauluinimene või viisipidaja.

Selline nostalgiline feeling on peal. Tuleb meelde kui nooruses sai tehtud koolitöid hilisel öötunnil taustal ööraadio mängimas ja ümberringi pimedus ja vaikus...ja meeletu uni.
Just saabus ka öölaulupeole President Ilves ja inimesed plaksutasid ja koorid hüüdsid 'Tervist, härra president'
Pete jooksis ka vannist välja seda momenti vaatama. Ta on juba nii ära harjunud selle isamaalisusega et vahepeal laulab Mu Isamaa on Minu Arm on kõva aksendiga. Ütlesin talle et ta peab veel palju harjutama enne kui ma julgen teda kõva häälega järgmisel suvel Juubeli laulupeole laulma. (Ta lemmik laul on tegelikult Mis on kodu, kus on kodu, kus on kodukoht).

...ja nüüd lauldakse laule filmist Viimne Reliikvia

Noh lõpetan selle otseülekande reportaasi siin ja lähen ja laulan omaette edasi ... Pete just hüüdis alumiselt korruselt et enam ei tohi lauda, et on liiga hilja ja et naabrilapsed magavad.


PS. Presidendi kõneks siirdusin arvutiga (seekord vaid ühega) voodisse. President rääkis oma kõnes palju vabadusest. Pea iga teine sõna oli vabadus. Pete kuulas seda kõnet ühe kõrvaga samal ajal kui proovis magama jääda. Mõne aja pärast küsis ta et miks president kogu aeg VABANDAB (vabadus + vabandust).

1 comment:

  1. Hei hopsti ja rõõmuhõiskeid :)
    Kanteri autasustamist näed sellelt lehelt: http://sport.err.ee/beijing2008.php?0&module=video&videoid=6449
    aga... kahjuks ei näe seda kõik väljapool Eestit olümpia ajal. Selle lõpuni ei ole enam palju aega.
    Öölaulupidu oleks pääsenud livena kuulama/ laulma, aga kuna pidin varahommikul sadamas olema, siis seekord jätsin vahele. Hinges olin teleka vahendusel seal.

    ReplyDelete