Wednesday, 27 August 2008

OMA AIA VILJAD 2

Olen nii laisk et ei viitsi oma blogi täiendamisega tegeleda...kogu energia läheb teise inimeste blogide lugemise peale.
Siit mõned pildid meie aia järjekordsetest viljadest. Pildid on vanad ja viljad juba ammu söödud aga siiski tahaks siia mälestuseks mõned pildid jätta. Eile märkasin et uued vaarikad on jälle tulemas nii et varsti saame jälle oma aia vaarikaid süüa. Eestis ei tundu sellised väikesed aiasaadused kindlasti kuidagi eriliselt silma kuna eks seal ole ju täiesti tavaline et igal inimesel oma marjapõõsad ja muud viljad aias kasvamas. Siin on aga selle oma aiaga teine lugu. Paljudel ei ole aeda üldse ja kui on siis harva nii suur kui Eestis kohane.
Ma tegin vaid väikese 'põllukese' (vaevalt meeter korda meeter) enda aeda ja Pete oli eriti imestunud kui palju me sealt oma toidulauale saime. Ainult porganditega ei vedanud kuna tigudel õnnestus need enne ära süüa kui nad isegi kasvama suutsid hakata. Järgmine aasta alustan nende tõrjega juba varakult ja olen kindel et siis suudan oma aia saadused veelgi suuremaks kasvatada.


6 comments:

 1. väga ilusad viljad, saada või näitusele :) kas Sul on tagaaed?

  ReplyDelete
 2. Meie uritasime ka igasugu häid asju kasvatada, aga ei viitsinud mulda enne väetada ja midagi selles Londoni kõnts-mullas lõppkokkuvõttes ei kasvanud :(

  ReplyDelete
 3. Meil on ka vaike aia osa maja ees aga seal vaid lillepeenrad ja puud ning muruplats. Me taga aed on palju vaiksem kui renditud kodus oli aga meie jaoks just paras (ei pea traktorit ostma muruniitmiseks ;-). vaetist ma ei kasutanud yldse. Ostsin lihtsalt koti voi kaks mulda (need on nagu nii juba eelnevalt vaetatud) ja seemned ning taimed sisse. Kuna meil on ka conservatory siis seal paikse kaes saan ma oma seemned kevadel ilusti taimedeks kasvatada ja siis mulda panna nii et koik on oma enda kasvatatud. Liina kui te endale maja ostate siis olen kindel et saad ka endale oma vaikese/suure orgaanilise aiakese.

  ReplyDelete
 4. Oh, ma lausa imetlen, kui kenad aedviljad! Olen ka üritanud mõned herned kasvatada, aga need vastikud nälkjad pistavad suurema osa taimi juba eos nahka, küll püüan neid õllega, aga midagi ei aita. Maasikad süüakse samuti enne ära, kui nad isegi roosad on. Seal on muidugi ka linnud ja oravad süüdi.

  ReplyDelete
 5. Naljkjate vastu osta aianduskeskusest selliseid varvilisi terakesi ja poeta neid peenarde vahele voi otsadesse. Nalkjad on kui magnetid nende vastu ja kirev varv tombab nad neid sooma rohkem kui taimi - ning surm on kiire tulema....parast saad laipu korjata....Avastasin selle meetodi alles siis kui nad olid ara soonud poole minu idudest aga jargmine kevad olen karmem.

  ReplyDelete
 6. Kui tubli aednik! Aga oma aia asjad on ikka mõnusad.. isegi, kui neid on ainult peotäis..

  ReplyDelete