Wednesday, 27 October 2010

LEGOLAND OR MADLAND?

Meil on kombeks nädalalõppudel alati kuskil käia. Tavaliselt ei suuda me päev enne väljasõitu otsustada et mida teha või kuhu minna. Kui siis väljasõidu hommik kätte jõuab siis me tavaliselt vaidleme tunnikese kuna kummagi ettepanekud ei ole küllaltki rahuldavad või siis on liiga kaugel või liiga kallid. Tavaliselt jõuame me mingile kokkuleppele siis kui lõunaaeg on juba et uksele koputamas ja siis hakkab meil järsku väga kiire. Nii, kõige pealt on mul vaja Greta riidesse saada, siis Pete ja siis lõpuks ka enda kallale asuda. Riietumisele järgneb söögivara kokku pakkimine. Tavaliselt selleks ajaks on Petel juba nälg mis tähendab et tema asub kiiret snacki sööma. Mina aga pakin veel kaameraid ja ekstra riideid ja mänguasju jne. Kui me siis lõpuks kõik autos oleme siis 9 korda 10st pean ma veel korraks tagasi majja jooksma et midagi ununenut kaasa haarata. Kui te arvate et sellega on asi lõppenud siis tegelikult on veel see võimalus ka veel et oleme juba 5 minutit autoga sõitnud kui avastame et midagi jäi siiski peale seda suurt pakkimist maha ning peame auto ümber keerama....

Sel pühapäeval aga olid asjad natuke teist moodi. Juba eelneval õhtul teadsin et tahan ühte juga fotokursuse jaoks pildistama minna. Hommikul oli ilm ilus ja meie varakult valmis ning autos. Ok, ühe korra pidin siiski majja tagasi sisse jooksma kuna avastasin et ma ei võtnud oma kursuse vihikut kaasa. Kui me peaaegu et juba kohal olime tuli mul äkki mõte et mis oleks kui läheks hoopis LEGOLANDI. Mõeldud tehtud. Legoland oligi kohe varsti talvepuhkusele minemas nii et viimane võimalus selle külastamiseks.
Mina olin Legolandis enne juba 3 korda käinud aga Petele ja Gretale oli see esimene kord.


Õues oli jube külm aga inimesi oli hirmus palju. Kogu aeg tuli aina juurde ja juurde.
Need kes Legolandist midagi kuulnud ei ole siis neile teadmiseks et selles pargis on kõik asjad lego klotsidest ehitatud (väljaarvatud siis korralikud ehitised nagu poed ja restoranid ja piletikioskid jne).
Siit väike ülevaade Londonist

Stonehenge

London Eye

Vist Taani
Prantsusmaa
Kuna rahvast oli väga palju siis olid iga lõbustuspargi sõidu juures metsikud järjekorrad. Meil õnnestus sõitmas käia vaid kahe asjaga.
Sellise beebi rongiga, mille järjekorras ma seisin 15min ja sõit ise kestis ehk maksimum 3 min
Et selle all pildil oleva lego paadiga sõita saada seisime me järjekorras tund aega JAH, TUND AEGA! Täiesti hullu maja. Ma ei tea kuidas inimesed üldse suudavad seal suvekuudel käia? Kui me seda vaid alguses oleks teadnud et järjekord nii pikk on siis oleksime kohe ümber pööranud. Kahjuks aga oli järjekorra algus petlik ja ei olnud võimalik näha et tegelikku järjekorda oli veel sinka vonka pidi terve tunni võrra. Greta pidas peaaegu lõpuni vapralt vastu. Ega seal mingit ringi jooksmis võimalust ei olnud kuna kogu järjekord oli metall aedadega ääristatud. 5 min aga enne paati astumist sai tal villand ja muutus väga kärsituks. Kell oli siis juba 4 ja ta ei olnud päevaund ka maganud nii et ta oli üli, üli väsinud. Me tundsime ennast korralike lapsepiinajatena.
ÕNNEKS kohe kui Greta paati istus ja rooli sai keerutama hakata ja elevanti nägi tuli tal kohe elu sisse ja muutus rõõmsaks. Mõnikord ma imestan et kust ta seda lisa energiat küll suudab võtta.
Legolandi mäe tipust aga avaneb vaade Windsor Castle kus Inglismaa kuninganna aeg ajalt aega viidab.

Kui me siis kuskil peale viit autosse läksime jäi Greta kohe kui Pete mootori käivitas magama.
No ma ei tea, kuidas on võimalik kellegil üldse sellist kohta nautida. IGAL POOL ON JÄRJEKORRAD vähemalt tunni pikkused. Ma ei julge mitte mõeldagi kui pikk see ootus aeg veel suvel peaks olema. Täielik hullumaja. Uuesti me sinna igal juhul ei kipu aga saame aru et neid legohulle lapsi on maailmas küllaga ja nende jaoks vist ei tähenda need järjekorrad midagi. Nad kindlasti naudivad seal juba lihtsalt seda legoklotsi lõhna.

Mul on eelmistel kordadel vedanud kuna ma olen seal käinud oma klientidega kes on olnud erivajadustega lapsed ja seega saavad nemad ja nendega kaasas olevad inimesed eelisjärjekorras iga 'karuselli' peale ilma ootamatta. ...nii et olen enamustel sõitudel käinud.

Pileti hinnad on samuti MEELETULT kallid. Minu ja Pete pilet läks maksma £76 ning meil ei olnud ju ühtegi maksvat lastgi kaasas (võite siis arvata millist raha kahe või kolme lapsega pered välja peavad käima).
Meie seekord ei maksnud midagi kuna kasutasime punkte mida olime Sainsbury supermarketis käies kogunud üle aastate. Ometi ka üks pood mille punkti kogumis süsteemist mingit kasu on. Me tegelikult ostame oma peamised söögid joogid Waitrosest aga nüüd lubab Pete et hakkab nende bensukast bensiini ostma et punkte kergesti juurde saada....
Nii et Karin kui te mais tulete siis on meil teile ehk vabad piltid Legolandi kokku kogutud :)

10 comments:

 1. Tegelikult on kogu Inglismaa ülerahvastatud ja eriti turistikohtades hakkab see närvidele. Piletihindadest parem ei räägi, sest need võtavad alati tummaks. Võrdluseks tooksin siinkohal külastuse uude Tallinna Nukumuuseumisse, kus me ühel sügisesel kolmapäeval olime ainsad külastajad ja milline rõõm oli kõike rahulikult vaadata ja kuulata. Eestis on veel seda luksust, et keegi su kukil ei ole.

  Tulge vahelduseks Šotimaale, kus ikka leidub rahulikumaid paikasid ka.

  ReplyDelete
 2. Tead, huvitav et sa seda siin mainisid et me vahelduseks Sotimaale tuleks. Petel jargmine nadal vaba ja me just vaatame et mida teha ja kuhu minna. Valismaa on valja jaanud kuna KOIK on nii kallis. Motlesime et Edinburgh voiks minna....vaatasin just lende ja taitsa hull, isegi Rootsi saaks odavamalt lennata....praeguse seisu kohaselt jaame koju istuma....:(

  ReplyDelete
 3. Nojah, lennud peab ju varem ära ostma, et soodsat hinda maksta. Edinburgh ilmselt üks meelistatuim nädalalõpu paik UK-s, sp kallis ka.
  Pidasin rohkem silmas loodust ja maakante, mitte suurlinnasid.

  ReplyDelete
 4. Tundus nagu sa kirjeldaksid Gardalandi, mis pole küll Legodest tehtud aga on lõbustuspark Verona lähedal.

  Me käisime seal kaks aastat tagasi suve lõpus ning esiteks ajasid ka meid tummaks need piletihinnad ja siis need järjekorrad.... Emeliniga me sinna veel ei lähe -t a liiga väike nende aktraktsioonide jaoks..

  Aga legoland tundus ilus!

  ReplyDelete
 5. Vaatasin selle Gardalandi webilehte ja see naeb valja just selline lobustuspark nagu meil siin ukse ees on. Hinnad seal ka kallid aga kuna me elame selle lahedal siis me saame tasuta 4 piletit iga aasta.
  Legoland on sellega vorreldes ikka natuke stiilsem ja teemaks siis ka vaid Lego ja Duplo teemad.

  ReplyDelete
 6. Sinu kirjeldatud hulluse p6hjusel oleme oma lapsed seni sellest Lego elamusest ilma j2tnud, aga kuna k6ik k2ivad, siis me j2rgmine hooaeg ka vist ei p22se.

  Tegelikult j2lle olekski seal vist ju hoopis lahedam liikuda, kui poleks neid punktide systeeme jm soodustusi ja ainult p2ris pileti ostjad j2rjekorrad moodustaksid. Kahe otsaga asi.

  ReplyDelete
 7. Ma ei tea mis jarjakorrast sa raagid kuna pileti kassades tegelikult ei ole pikki jarjekordi (seekord ei olnud yldse kuigi inimesi tuli koguaeg juurde). Paljudel inimestel on Season Pass millega nad saavad varavast kohe sisse. Selle passiga tuleb Legolandi kylastamine odav kui teed seda aastas mitu korda...noh aga karusellide peale pead ikka jarjekorras seisma!
  Kui sa pead aga silmas neid Special Needs laste passe siis ega seal neid inimesi nyyd nii palju ka ei ole ja nende jaoks on yldse eraldi sissepaas nii et nad ei pea selles tundide pikkuses jarjekorras yldse seismagi. Minu arvates on see vaga tore et selline asi on kuna muidu naiteks ei saaks erivajadustega lapsed yldse sinna minna. Audistidele naiteks hirmsasti meeldivad koik need karusellid ja soidud aga enamus neist lihtsalt ei suudaks 5 min inimmassi sees seista.

  ReplyDelete
 8. Ma just neid iga atraktsiooni j2rjekordi m6tlesingi. Mu mees ei talu ka j2rjekordi, nii et kui yldse, siis olen mina see, kes seal sabades peab passima. Ja ausalt 0eldes, pole ka mina tunnisteks sabadeks valmis.

  Olen kindel, et korraldajad on iga skeemi plussid ja miinused ylesse kaalunud.

  Tahtsin lihtsalt 0lda, et kui k6ikidel kylastajatel oleks ostetud pass, seasonal v6i yhekordne, siis oleks inimhulk m6nev6rra v2iksem ja ka iga atraktsiooni j2rjekorrad sellev6rra lyhemad.

  ReplyDelete
 9. Vägev. Kui meie legohull Johannes seda näeks :D. Aga praegu peab ta küll piirduma Lego City politseimaja jaoks raha kogumisega :)

  ReplyDelete
 10. Ma tunnistan ausalt isegi ei teadnud nii vahva pargi olemasolust. Meil on siin làheduses kah igasugu parke ja jàrjekorrad on koikides meeletud. Me sel suvel jàtsime heaga koik vahele. Aga selle koha jàtan meelde kui poja juba suuremaks kasvab.
  Ja lapsel on nii armas komplekt kampsunist ja mytsist, mulle vàga meeldib!

  ReplyDelete