Monday, 30 December 2013

BOXING DAY 2013

Boxing Day  (26 detsember) veetsime sel korral Pete venna juures. Tavaliselt koguneb kogu pere Pete vanemate juurde, aga kuna see on üsna suur ettevalmistamine neile siis sel aastal otsustasime vanad inimesed sellest tööst ja stressist säästa. 
Leppisime kokku, et igaüks toob endaga mingi söögi kaasa.
Kokku  oli meid 24 inimest
Mina, Pete ja Greta (3)
Pete noorem õde, tema mees ja 3 last (5)
Pete vanem õde, tema mees ja 4 tütart (6) Ühel tütrel on ka juba mees ja kaks last (3)
Pete vanem vend, tema naine ja 3 poega (5)
Pete ema ja isa (2)
Greta Grandad-iga

Pete-i vennanaine Sally on äärmiselt tore naine. Alati nii lahke, rõõmus ja naljakas. Pete vend on samuti väga muhe mees. Nende kolm poega on nüüdseks juba kõik vanemad kui 16 aastased ja neist on kasvanud väga meeldivad noormehed. Sellised, kes alati sulavad seltskonda ja kellega on tore vestelda. Selliseid poegi tahaks hea meelega endalegi :)
Paar pilti köögi poole pealt


Sellel pildil on Pete vanema õe vanem tütar ja tema kaks last (need kes Greta kõrval istuvad). Neiu jäi kogematta lapseootele väga noorelt (20 aastaselt). Juhtus nii, et vastavad kaitsevahendid vedasid alt. See tuli suure shokina kogu suguvõsale, aga mida sa ikka teed. Suguvõsa küll algul natuke muigas nende üle, kuna tüdruku vanemad (Pete õde) on usklikud ja nende lastelt oleks seda kõige vähem oodanud, et keegi enne abielu lapsi saaks, aga kui juhtus siis juhtus ja keegi kedagi sellepärast hukka ei mõista. See lihtsalt ei oleks Pete suguvõsas kombeks, kedagi pahasti taga rääkida või hukkamõista. Kogu suguvõsa hoiab väga kokku.
Kui väike poiss oli sündinud siis mõned kuud hiljem otsustas noorpaar abielluda. 18 kuud hiljem sündis perre ka väikene tütar. Seekord siis plaanitud. Neile oli kasulikum kahe lapse kasvatamisega korraga ühelepoole saada, et siis oma karjääriga jätkata. 

Tegelikult on neil väga raske. Nad on küll väga toredad ja hakkajad inimesed, aga elu väikeste lastega nii noorelt on siin riigis ikka ääretult raske. 
Laste ema läks ruttu õpetaja ametit õppima, et saaks teenima hakata. Praegu töötabki õpetajana, aga see on väga stressirohke töö ja hetkel on ta sunnitud suure pinge tõttu üldse haiguslehele minema (pigem bürokraatlikel põhjustel kui õpilaste pärast). Nad otsustasid kohe alguses, et isa jääb lastega koju et ema saaks õpinguid jätkata. Kuna lasteaiamaksud on siin nii meeletud suured siis laste lasteaeda panek ei oleks kõneallagi tulnud.  

Pete ema vanema ja noorema tütre meestega

Pete noorema õemees ja lapsed. Kolmandat last nendel piltidel hetkel ei ole.

Pete noorem õde ja vend

Pete ema ja isa nooremad lapselapsed ja kaks lapselapselast. Kokku on Pete vanematel 11 lapselast.
Sellel pildil on näha ühte Pete vanema õe tütart ja Pete venna vanemat poega (no ja siis need väikesed lapsed põrandal).
Add caption

Pete vanem õde, vend, isa ja üks vanema õe tütardest

Kui laulud olid lauldud algas kingituste jagamine. Kinke tehakse suguvõsas vaid alla 18 aastastele lastele. Tõmmatakse loosi kes kelle lastele kingid teeb. Tavaliselt teeb üks pere kahele lapsele kingituse. Kinkide eest õnneks laulma või tantsima ei pea…küll aga aitäh ütlema :)

Ja hiljem kallistusega kõiki tänama :)

3 comments:

  1. Nii armas ja nii tore, kui on selline suur ja kokkuhoidev suguvõsa.

    ReplyDelete
  2. Sul on õigus, see on tõesti hindamatu kuuluda sellisessse suurde suguvõssa :)

    ReplyDelete
  3. Väga vahva suur perekond.

    ReplyDelete