Saturday, 18 December 2010

LOVE/HATE RELATIONSHIP WITH SNOW

No vaga raske on seda lund siin maal nautida. Auto lumehangest valja kaevamine on tanaseks oma romantilise poole kaotanud. Seda enam et millegi parast jaatuvad minu auto aknad ka seest poolt.
Tana, laupaeval, oli arkates oues taiesti tavaline ilm. Eilsest vaikesest lumetormist oli veel natuke lund maas aga muidu taiesti talutav ja autoga soidetav. Siis aga hakkas jarsku meeletu lumesadu ja 30 min olime lumevangis. Kuna Pete ei pidanud toole minema oleksime voinud vabalt sellisest ilusast ilmast vaid monu tunda KUID.....

...meile pidid kylla tulema meie sobrad kelle jaoks me olime organiseerinud suure joulusoomingu ja koogis ootas ahju panemist ligi 8 kilone kalkun (mis siin pildi pel ei nae yldse nii suur valja millegi parast) ja


mina olin sydaooni kypsetanud lastele piparkooke.

Ma olin hommikul , veel enne lumesadu, joudnud teha yhe teise koogi ja pannud joulukuklite taigna kerkima ning kapis ootas suur sokolaadikook... No loomulikult ei olnud pohjust olla pettunud meie kylalistega kuna ega ilma vastu ikka ei saa aga ma olin niiiiiiiii kuri ja onnetu. Mul on praegu iga minut, kui mitte sekund, loetud et koik jouludega asjad korda saaks ning vaevalt leian aega maha istumiseks ja nyyd kogu minu orjatoo laks vett vedama. OK, ega keegi ei kaskinudgi mul neid saiakesi ja leivakesi kypsetada aga no mina kyll nende poe kookidega endale joulutunnet poest kaasa ei suuda saada...
Proovisime siis ruttu Plan B-ga hakkama saada ja omi naabreid kylla kutsuda. Lumi ei oleks tohtinud neid takistada, kyll aga haigus. Lastega naaber langesgi selleparast valja. Onneks aga votsid teisel pool elavad naabrid meie kutse lahkelt vastu ja nii veetsimegi ohtu kahe umbes 60 aastase vennaga. Me saame oma naabritega vaga hasti labi aga me pole nendega kunagi enne koos soomingut pidanud. Peale selle on vanad inimesed ikka nagu vanad inimesed, (oigemini vanemad yksikud inimesed sest olgem ausad 60sed ei ole ju tegelikult veel yldsegi mitte vanainimeste klassis) kellele meeldib hullult suhelda ning tihti samu asju yle korrutada. Seega ei oskanud me ohtus palju midagi oodata KUIDMeie SUUREKS yllatuseks oli meil aga yle aegade koige parem ohtu!!!
Isegi Greta pakapikul oli jalle yks (kaks) onu kellega mangida.
Nii et koik olid vaga rahul

Nii et yhte pidi voiks seda lund nyyd jalle armastada aga karta on et homne joulupidu meie teiste soprade juures jaab ara kuna tanu lumele on nad 10 tundi ilma elektrita ja kui boiler tanase oo jooksul toole ei hakka siis ma jalle vihkan seda lund...

7 comments:

 1. :D Järgmine kord, kui säändse õhtusöögi oled valmis teinud ning külalisi ei tule, siis piisab vaid minu peale mõtlemisest - ma tulen lennnnnnnnates :D

  Meil saab ka alles sel aastal olema jõulusööming naabritega (mitte nendega, kes elavad meie all), vaid kõrvalmajas olevatega - noh ikka juhul, kui lapsed haigeks ei jää :)

  Teil on seal tõesti tormid- alati kui sajab, siis sajab ühe hetkega ja hiiglama palju. Meil siin sajab aeglaselt aga näiteks eile õhtul ja täna olid kõik tänavad nagu uisurajad. Ma ei saanud parklast isegi minema - kumm libises all :/ Liiva maha raputamisest pole itaallased midagi kuulnud (küll aga killustikust ja soolast- seda vähem).

  ReplyDelete
 2. Aa, vastan ka, et oleme eestis 24 dets -15.jaanuar. Manuel on nädal aega vähem :)

  ReplyDelete
 3. Mul hea meel et lund jatkub sel aastal igale poole ja et see ei ole ainult Inglismaa kelle yle eestlased naeravad ja imestavad kuidasme vaikese lumega hakkama ei saa...

  Te ju paris pikalt Eestis

  ReplyDelete
 4. Meil siin pole lund palju, aga kuna oleme nats kõrgema koha peal, siis külmetab ja eelmistest lumesadudest on tekkinud kiht jääd ja kõnniteed ja osad siseteed nagu uisuväli, isegi hea "gripiga" matkasaabastes on libe. Nii et ka omamoodi lumevangis.

  Teil on väga ilus jõululaud, nõud ja puha. Ühed valge glasuuriga piparkoogin näevad välja nagu Muumitroll, kas ongi? Tore, et naabritega lähemalt tuttavaks saite. Vanematel inimestel on alati palju huvitavaid mälestusi ja jutte, millest pajatada.
  Ilusat jõuluaega!

  ReplyDelete
 5. Tegu jah Muumi praanikutega :)
  Ma proovisin teha selliseid tegelasi kes Greta lemmikud ja kelle varvitoonid looduslike glasuuri varvdega kokku lahevad...kuigi ega need muumud just vaga muumilikud valja ei tulnud aga Greta vahemalt tundis ara (ja sina ka).

  Naabritega on meil jah vaga vedanud kuna me saame nendega kogu meie siin oleva 5 aasta jooksul vaga hasti labi. Suhtleme vaat et yle paeviti ja kui keegi puhkusele laheb siis valvame yk teise maju ja hoolitseme posti ning prygi eest.
  Meile endile selline community labisaamine meeldib ja teeb elukoha palju kodusemaks ja turvalisemaks.

  See jaine maastik on jah vastik kuna siis ei saa oues olemist yldse nautida. Onneks meil praegu on ok ja onneks oleme peateedele lahedal ning jaa tallutakse ruttu ara.

  ReplyDelete
 6. Väga ahvatlev jõululaud. kena jõuluaega!

  ReplyDelete