Monday, 10 January 2011

JÕULUD EESTIS

No nii, lõpuks siis hakkan ma oma postitustega ka lumise Eesti poole liikuma kuigi meil on kevade tunne õhus. Linnud laulavad üsna kevadisi viise juba ja Pete ütles mulle eile et kolmapäevaks lubatakse 15 kraadi sooja (ma ei tea kust ta seda luges seega usun siis kui kolmapäev käes on).
Eestis oli õnneks meie seal oleku ajal väga mõnus ilm. Kõige külmem oli vist nii just natuke alla -10 kraadi aga enamjaolt -6. Saime hästi palju õues olla ja üldse ei olnud külm. Gretal oli küll enamus ajast sall ümber näo keeratud ja Petel kapuuts peas aga seda pigem sellepärast et kaitsta end tuules lendavate peenikeste lumehelveste eest mis ebameeldivalt näkku lendasid.
Greta on meile suur lume armastaja nii et kohe kui võimalus sumasime lumes, vaatamatta kellast või ilmast.
Kuna kohale jõudsime öösel enne Jõule siis jõulu hommikul läksime kohe õue kelgutama. Lund oli meeletult ja seda sadas meie seal oleku ajal pidevalt juurde. Pidustused algasid Pete trikkidega mille lõpuks Greta mandariinid ära sõi.
Vahe peal käidi köögis süüa tegemas mis oli nii eesti kui inglise kokkade ühistöö.
Mainin siin juures ära et Greta on ikka täitsa eestlane (vähemalt 50%) kuna ta sõi kahe suupoolega nii toorest kui ka praetud hapukapsast. Pete lemmikud on ka alati verivorstid ja hapukapsas olnud nii et ka tema on kergelt eestlane selle koha pealt.
Siis Inglismaal traditsiooniliste cracker-site tõmbamine ja kroonide kandmine. Cracker-si naljadest palju eestlastele kasu ei olnud kuna neid on enamuses võimatu eesti keelde tõlkida ilma et mõte kaoks ja ega ka muud vidinad selle sees suuremad asjad ei ole aga vähemalt ilusad laua kaunistamiseks.

Ning siis saabusgi see kaua oodatud hetk. Greta oli Jõuluvanast juba nii palju kuulnud ja teadis täpselt et vanaema juures tuleb Jõuluvana ja toob talle George (Peppa Pig venna). Kui ettevalmistused selle tähtsa mehe (meie puhul naise) tulekuks olid tehtud anti käeliigutusega märku et on aeg laps aknapeale viia. Leppisime enne Jõuluvanaga kokku et ta teeb tiiru ümber meie maja ja lehvitab iga akna juures ning siis jätab koti ukse juurde ja laseb kella, sisse ei tule. Greta jälgis kogu protsessi õhinaga. Imes selle kõik endale sisse kui svamm vett. Kui uksekell oli siis tormas ukese juurde, oli väga elevil ja kingikotti nähes tiris selle kohe tuppa. 
Omal algatusel hakkas ta kotis olevaid kingitusi kuuse alla panema ja sealt hiljem kõigile neid välja jagama. Hämmastaval kombel sattus esimeseks kingiks just tema George ja see oli täielik juhus. Ma arvasin et seda nähes hakkab ta suurest rõõmust hüppama aga ta võttis selle täiesti rahuliku näoga pakist välja. Ma olen lugenud teiste blogijate blogist et sama on juhtunud ka nende lastega et just see kõige rohkem oodatud kingitus võetakse vastu kõige rahulikumalt. Ma ise seletan seda käitumist sellega et kuna lapsele on räägitud et Jõuluvana talle just selle asja toob siis lapse silmis ei ole ju põhjust suurt üllatust ja rõõmu näidata kuna see on ju neile iseenesest mõistetav et nii see ka olema peab. Pigem on see ehk neile kinnitus sellest et Jõuluvana, või siis õigemini meie, oleme oma sõna Jõuluvana kohta tõeks pidanud ja ei ole teda petnud. George aga armastab Greta siiamaani väga,väga palju nagu ka kõiki teise omi uusi mänguasju.


Veel sai Greta kingituseks muumi voodipesu ja muumi käteratiku mis läksid kohe Inglismaale tagasi tulles kasutusele. Samuti lastejuttude, laulude cd ja kindlasti veel midagi mis mul praegu meelde ei tule. Nii et igal juhul korralik hunnik jälle.
Ning õhtu lõppes niisama lõõgastudes
PS. Pete jaoks tähendas see sokolaadi kahe suu poolega söödes.
Kui algul ehk oli raske aru saada mida Greta sellest Jõuluvana värgist arvas või mida aru sai siis pärast seda kui Jõuluvana vanaema juures käis ei möödu päevagi kui Greta seda ei mainiks. Eestis olles tahtis Greta iga päev et Jõuluvana uuesti tuleks. Jäi rahule alles siis kui ma talle seletasin et Jõuluvana on praegu teiste laste juures ja tuleb uuesti alles järgmisel aastal (ok see järgmine aasta ei tähenda Gretale midagi aga siiski). Ta on küllalt Jõuluvana teemalisi filme ja raamatuid näinud kus on näha et peale kingituste andmist sõidab Jõuluvana uuesti ära.

Greta praegune lemmik mäng on mängida järgi Jõuluvana tulekut. Jõuluvanaks on loomulikult suur Peppa Pig, kellel on punane kleit (kuub) just nagu Jõuluvanalgi. Söögi ja elutoa vahelised klaasidega uksed pannakse kinni mis näevad siis välja kui aknad ja mina pean siis seal akna taga Peppaga (ja ta kotiga) ringi liikuma, iga akna taga talle lehvitama ja lõpuks koti ükse taha panema. Ma hakkan juba vaikselt hulluks sellest mängust minema ja väldin seda kuidas iganes võimalik. No tõesti tema võiks seda kas või 10 korda järjest mängida aga ma lihtsalt ei suuuuuuuda enam.

No comments:

Post a Comment