Thursday, 23 December 2010

LASTE JÕULUPIDU RAAMATUKOGUS

Teisipäev oli mul jälle jooksmist täis päev. Hommikul käisime Gretaga raamatukogu jutu-laulutunnis jõuluvanaga kohtumas, tagasi tulles küpsetasin kolmanda laviini piparkooke (pilte ei lisa kuna olete neid juba küllalt näinud) ning neid all oleval pildil seisvaid lumememmi. Õhtul läksime Pete poolsete sugulaste jõulu koosviibimisele (sellest sissekanne hiljem).
Suurte plaanide hoos ajasin kogemata segamini, et mis kell see raamatukogu jõululaulmine algab ja saabusime Gretaga kohale pool tundi varem. Maini siin juures ära, et ma arvasin, et see algab kell kümme ning kui me siis kodust lahkusime 10 min enne kümmet, siis ei jäänud mul muud üle kui Gretat terve tee süles kanda. Käru ja lumega me ei oleks kaugele jõudnud ja mul ei olnud aega lasta Gretal ise kõndida. Niiga jooksin 12kg raskune pomm mu kätel ja kohale jõudes oleksin hea meelega põrandale lamama viskanud.

Enne kui Jõuluvana kohale tuli lausid lapsed jõululaule ja kuulasid jõulujuttu.


Ning siis ta saabus

Greta vaatas teda väga tõsise näoga

aga kui kingituste jagamiseks läks, siis oli kohe nõus oma kingile järgi minema (koos minuga)


Ma olin väga vaimustuses sellest üritusest. Me ei pidanud selle eest midagi maksma. Ainult nime pidi paar nädalat varem kirja panema, kuna väike ruum ei oleks kõiki tahtjaid ära mahutanud.
IGA laps ja õed-vennad said kingituseks raamatu. Väiksemad (alla 17 kuused) kutsuti kõige pealt ja siis vanemad lapsed (kuni 5 aastasteni). Kõik lapsed said eraldi pakitud ja erinevad raamatud. Mul, kui suurel raamatu sõbral, oli nii hea meel vaadata kuidas kõik lapsed õhinaga põrandal istudes omi kingitusi avasid ja siis rõõmsalt hõikasid kui raamatu kätte said. Kui mõnele Greta vanusele sattus kogemata palju vanema lapse raamat, siis vahetati see välja eakohasema vastu. Raamatud ei olnud mingid teise järgu raamatud vaid korralikud ja kallid. Näiteks Greta printsessi raamat (mida ta kindlasti aasta pärast täiega naudib) maksis 10 naela.

Nii tore et meie 'community' oma laste raamatu armastuse eest hoolitseb ja lastele nii toredad kingitused tegi. (aga võib olla oli ka tegu Book Start organisatsiooniga ja sel juhul tulid raamatud nende poolt)

3 comments:

 1. Mismoodi ja millest selliseid lumememmi tehakse? Vapusta! Bravo! Et sa ikka viitsid, kusjuures ise ju enamasti ei söö. Ma vist sinu asemel teeks näo, et kooke pole olemas...

  Sellisele üritusele läheks ma ka iga kell, kus lastele raamatuid kingitakse.

  ReplyDelete
 2. Lumememmi on tegelikult ime lihtne teha, palju kergem kui piparkooke :)

  Tegu siis suhkruvahu kommidega. Oleme just lennujaama lendamas nii et praegu ei jaa aega juhiseid panna aga nadala parast voi demostreerida.

  Ja kui see sokolaadi muts ja kaed valja jatta siis saan ka mina neid memmesi suua.

  ReplyDelete