Friday, 8 December 2017

ARENGUVESTLUS

Ega mul sellest paarinädala tagusest arenguvestlusest Greta koolis palju midagi otseselt kirjutada ei olegi, kui vaid Greta vihikutest tehtud pilte näidata. 

Arenguvestlusele võtsime õhtu viimase aja, et Pete ikka kindlasti ka kohale jõuaks tulla. Kuna meie järgi ei olnud ukse taga enam ühtegi vanemat ootamas, siis jätkus meil juttu palju pikemaks kui vaid ette nähtud 10ks minutiks. Rääkisime siis 10 minutit Gretaga seotud asju ja siis järgmised 10 minutit täiesti teistel teemadel. Lõpuks tuli juba üks teise klassi õpetaja akna taha uudistama, et mis värk seal klassis toimub ja mida me seal kõik nii innukalt nii pikalt jutustame ning kui me lõpuks klassist välja kõndisime vaatas meile vastu kooli direktor kes tahtis koolimaja lukku keerata ja lõpuks ometi koju minna :)

Nagu ma juba siin ühes postituses mainisn, siis õpetaja on Gretaga väga rahul. Tunnis töötab hästi kaasa, on teiste laste vastu lahke ja hoolitsev, enda asjad hoiab ka alati korras, samas ei ole selline klassinurgas vaikselt istuv laps, vaid võtab alati kõigist asjadest innuga osa ning on täis igasugu ideid. Õpetaja sõnul ideaalne õpilane.

Kuna sama juttu räägitakse meile juba viiendat aastat seitsme erineva õpetaja poolt (igal aastal on neil uus õpetaja ja kahel aastal on õpetajate töö olnud jagatud 2 erineva õpetaja vahel), siis ei jää muud üle kui seda juttu ka uskuda. 

Praegune õpetaja tunneb küll Gretat vaid natuke üle kolme kuu, aga tema sõnul on Greta kõige tugevam külg matemaatika ja lugemine. Mul oli seda matemaatika asja hea meel kuulda, sest üksvahe meeldis Gretale öelda, et talle matemaatika ei meeldi. Õpetaja aga ütles, et Greta hea meelega paneb enda oskused koolis proovile ja valid matemaatikas pea alati kõige raskema raskusastmega ülesandeid. 
Eks matemaatika vajab jah natuke rohkem mõtlemist ning keskendumist kui näiteks kirjandite kirjutamine, aga ma teadsin ka, et tegelikult ütles Greta seda matemaatika mitte meeldimist rohkem moe pärast. 

Nimelt luges ta ükskord intervjuud ühe tema lemmik lastekirjanikuga ja see kirjanik ütles seal intervjuus, et kui tema koolis käis siis oli matemaatika see tund mis talle kõige vähem meeldis. Peale seda siis hakkaski Greta rääkima et kõige vähem meeldib talle koolis matemaatika.

Ta õppis üsna ruttu ära, et mind ajas nii närvi see tema matemaatika mitte meeldimise jutt. Loomulikult on igal inimesel õigus ise otsustada mis talle meeldib või ei meeldi või mis raskusi valmistab ja mis mitte, aga ma ju teadsin et see jutt on rohkem kellegi järgi tegemine. Mida rohkem aga sellist asja korrutada, seda suuremaks see kasvab ja pärast muutubki veel tõeks. Seega mina ei tahtnud, et Greta moe pärast räägib et talle matemaatika ei meeldi. 

Iga kord kui ta jälle juhtus mainima seda matemaatika asja (ja vahel ka vaid minu kiusamiseks :)) tagusin ma talle vastu, et mida rohkem sa harjutad, seda kergemaks matemaatika muutub ja seda rohkem sulle meeldima hakkab. Et matemaatika on tegelikult ju nii põnev. Natuke nagu detektiivitöö- õiged vastused on kõik olemas, pead vaid teadma ja nuputama kuidas nendeni jõuda. 

Igal juhul ei ole ma viimasel ajal tõesti enam mingit matemaatika vastast juttu kodus pikka aega kuulnud. Mul oli hirmus hea meel kui õpetaja meile arenguvestlusel mainis, et Greta tugevaim külg on matemaatika. See oli kinnitus minu (ja ka kooli) jutule, et kui sa harjutad ja alla ei anna, siis tulevad ka tulemused ja noh Gretal endal ka hea teada, et ta matemaatikas vilets ei ole (ta algul arvas, et on).

Siit mõned pildid Greta selle aastasest klassiruumist

Greta on muideks klassi kõige pikem tüdruk. Neil on klassis kokku 26 last ja Greta on pikkuselt 6 laps.
Ühelt seinalt leidsin ma sellise plakati
(Vead on tõestus sellest et sa proovid)

Hetkel on neil koolis kasutusel 5 vihikut/kaustikut
Kunstitunnis kasutavad nad sellist kõvade kaantega paksu kausta. Nagu ma aru sain, siis neil oli see sama kaust ka juba eelmisel aastal kasutusel, aga siis meile seda ei näidatud (küll aga neid töid mis nüüd kausta olid pandud)
Siin on Greta Wassily Kadinsky tööd järgi teinud ja sama stiili kasutanud nii maalimises kui ka kleepetöös.

Igal töölehel on kirjas mis on töö eesmärk (L.O-Learning Objective). Ma ei hakka neid eraldi välja tõlkima, kel huvi saavad ise lugeda.


Jäljendus Gustav Klimt-i tööst 'The Tree of Life' selle vahega, et lapsed pidid joonistama Klimt stiilis 'My tree of Life' ehk oma elupuu
Originaal näeb välja selline
Picasso - Algul tegid nad arvutitunnis arvutiga ühe Picasso pildi jäljenduse ja siis hiljem ajakirjadest välja lõigatud nägudega kleepetöö.
Need eelmised tööd olid kõik eelmise aasta tööd. See siin aga siis juba selle kooliaasta oma. Vihikus oli veel pilte, aga ma ei hakanud kõiki siia välja panema, sest need ei olnud midagi erilist. Ma kirjutasin täpsemalt selle õppeveerandi õppeprogrammist SELLES postituses ja tõin seal ka välja mida mingis tunnis õpitakse. See allolev töö on Kunsti ja Disaini programmi esimese punkti alla minev töö.

Kirjaoskus
Kirjutamise üheks eesmärgiks on Gretal ja ka kogu klassil lisada oma kirjatöödesse hulgaliselt määrsõnu-adverbe ja omadussõnu.
Kirjutamise kohta ütles õpetaja, et Greta kirjutab alati suure õhinaga ja tal on igasugu ideid, aga mõnikord kasutab Greta oma kirjandites imelikke lauseehitusi või kirjutab lauseid mis 'doesn't make sense'. Õpetaja ütles et ta ei olegi veel aru saanud, et miks või kust sellised imelikud lauseehitused pärit on. Arvas et võib-olla on asi selles, et Greta on kakskeelne ja vahel lihtsalt kirjutab läbi teise keele, aga samas ütles ka et ta kohe kindlasti ei taha seda ka nüüd vaid kakskeelsuse süüks ajada. Lihtsalt ta pole veel aru saanud miks Gretal mõnikord sellised imelikud laused kirjandite sisse lipsavad. 

Ma tegelikult tean täpselt mida õpetaja silmas peab ja Pete on ka Gretale mõnel korral öelnud, et nii ei saa inglise keeles öelda või et mida sa selle lausega öelda tahad. Samas kuna Greta juhtivaks keeleks on kohe kindlasti siiski inglise keel ja kuigi neid imelikke lauseid tal ei esine tihti, siis mina ei ole veel mingit eestikeele seost nende segaste lausetega leidnud. Samas aga ega mina ju ka täpselt ei tea kuidas see aju töötab, nii et täitsa võimalik, et võib-olla tõesti töötab Greta aju mõnikord läbi eesti keele.

Õpetaja seda küll mingiks probleemiks kui selliseks ei pidanud, vaid lihtsalt mainis meile oma tähelepanekust ja ütles, et nad teevad tööd selle kallal, et iga lause ikka korrektselt ülesehitusega tulevikus oleks.

Ka ütles õpetaja meile, et teine mõistatus Greta juures on Greta käekiri. Et mõned tekstid on kirjutatud nii ilusa käekirjaga ja seal kõrval kohe mõni teine kirjatöö palju halvema väljanägemisega. Õpetaja on proovinud aru saada, et kas tegu on võib-olla sellega, et mõne kirjatöö sisu vajab lihtsalt rohkem keskendumist ja ehk siis sellepärast läheb tähelepanu käekirjalt ära, või et kas tegu on selles, et mõne kirjatöö juures on Greta nii suurt õhinat täis, et käekäekiri lihtsalt ei jõua innule järele. Õpetaja arvates on tegu vist natuke mõlemaga. Mina lisaks sinna otsa ka lihtsalt kõige tavalisema lohakuse :)

Aga muidu kirjutavad nad koolis ikka hullult palju igasugu kirjandeid ja muid asju. Iga kirjutise juures on alati välja toodud mis töö eesmärgid on ja õpetaja siis pärast kirjutab kas eesmärk sai täidetud. Alustab alati positiivsete asjadega ja alles siis lisab töö lõppu, kui vaja, millele peab laps järgmine kord rohkem tähelepanu pöörama või mida ei tohiks ära unustada. Kui tekstis on mõni selline sõna mida lapsed selles eas peaksid juba oskama õigesti kirjutada, aga mis on kirjutatud valesti, siis õpetaja kirjutab selle sõna kirjandi lõppu eraldi välja ja lapsed peavad siis selle sõna kolm korda uuesti välja kirjutama.

Siin alloleval pildil on näha et Greta on kirjutanud 'Beautiful' valesti ja õpetaja on palunud tal selle sõna kolm korda uuesti kirjutada.
TP tähendab alati tööde lõpus Team Point-e ehk siis tiimi punkte mida iga laps oma värvi majale (tiimile) kogub (kõik kooli lapsed on jagatud neljaks erinevaks tiimiks, ehk siis ühes klassis on nelja eri värvi tiimi lapsi)  Kuna praeguse õppeprogrammi peateemaks on Roomlased, siis õppisid lapsed ka Romulus ja Remuse lugu, ehk siis Rooma linna rajamise lugu. Nagu näha siis algul näideldi see lugu klassis õpilaste poolt ette, õpetaja tegi pilte ja printis need välja. Lapsed pidid siis need pildid välja lõikama, õigesse järjekorda panema ja iga pildi alla teksti  kirjutama. Õppe eesmärgiks oligi arusaada Romulus ja Remuse loost läbi draama. 

Siin on näha, et õpetaja oli lastele andnud ühe Rooma sõduritega seotud pildi ning lapsed pidid siis seda pilti kirjeldama kasutades pildile vastavaid ja omapäraseid võimekaid omadussõnu. Ma ei tea kas õpetaja andis kõikidele lastele ühesugused pildid või erinevad (ja kuna Gretat praegu kodus ei ole, siis ma ei saa ka küsida), aga vahet ei ole. 

Ma ei tea kas õpetaja pärast loeb ka neid vastuseid mida Greta õptaja kommentaaridele vastu kirjutab, aga Greta igal juhul paistab neid kommentaare pidevalt kirjutavat :)

Selles, juba varem viidatud õppeprogrammi lähemalt tutvustavas koolipostituses, oli üheks kirjanduse õppe eesmärgiks kirjutada kiri nagu sa oleks Rooma sõdur ja kirjeldada oma elu läbi Rooma sõduri silmade. Greta kirjutas sellise kirja

Lastele oli ka antud 'kontrollnimekiri' et nad saaksid järge pidada ja kontrollida kas nad on oma kirjutises ikka kasutanud kõiki ettenähtud töö eesmärke. Nad pidid sinna tabelisse märkima kas nad on eesmärgi saavutanud ja andma selle kohta ka tõestuse tuues tekstist vastava lause välja 
Siin üks teine kirjatöö mille eesmärgiks on olnud kirjutada humoorikas 'selgitus' kiri (ma ei leia praegu õigemat tõlget sõnale explanation text). Ma täpselt ei teagi millega tegu, aga Greta on igal juhul selle kirjutise eest 2 tiimi punkti saanud, seega ju siis oli hästi tehtud.

Vasakul oleval lehel on lapsed pidanud välja tooma erinevad 'selgitava' teksti omadused ja paremal pool on nimekiri sõnadest mille kõla on sama, aga kirjapilt erinev
Siin pidid lapsed välja tooma ametliku ja mitteametliku teksti erinevused

CFL alla kuuluvad kõik teised ained peale matemaatika, kirjanduse, teaduse ja kunsti mis on seotud õppeprogrammi peateemaga, ehk siis hetkel roomlastega. Nagu näiteks ajalugu, geograafia jne.
Töö eesmärk oli mõelda kus me elame. Ringi tuumaks on kodutänav ja iga edasine ring esindab ühte astet kodust kaugemale, ehk siis linna/küla/asulat, rajooni, maad, maailmajagu, maailma, univesumit ja lõpuks kosmost. 
Lapsed pidid ära tundma Rooma impeeriumi riigid Euroopas.

Rooma impeeriumi kaart 
25-ndal septembril toimus neil koolis terve päeva kestev Rooma Workshop ja nagu ma järeldada võin, siis tegid lapsed selle workshopi ajal ka märkmeid oma vihikusse.
Siit üks foto sellelt workshopilt
Need tööd on juba klassis tehtud erinevatel päevadel
TOP 10 gladiaatori tüüpi
Rooma sõduri kilbi disainimine ja valmistamine. Nagu näha siis pärast läksid nad omatehtud kilpidega õue kus nad demonstreerisid kuidas Rooma sõdurid end lahingutes kaitsesid ning hiljem kirjeldasid seda ka oma vihikutes vastava pildi all.  
See roheline tempel koolitööde juures tähendab seda, et laps on saavutanud õppe eesmärgi. Tal on teema selge. Neid templeid on näha ka teistel piltidel 
Lapsed proovisid Rooma arhitekti ametit ja pidid antud obejektid õigete mõõtmetega paberile paigutama/mahutama.
Ja siin pidid nad need mõõtmed meetritesse ümber arvestama. Gretal on siin see arvutamine nats nihu kohati läinud :)
Kui ma Greta käest küsisin, et mida need mustad paberid klassi seinalt endast kujutavad, siis sain vastuseks, et see on BLACKOUT POETRY
Põhimõtteliselt tegu siis luuletustega mis on loodud mitte sõnu puhtale paberile salmidena kirja pannes, vaid hoopis juba täis kirjutatud paberilehel sõnu eemaldades, jättes välja vaid need sõnad mis luuletuse moodustavad. 

Pange Google image-sse sõna blackout poetry ja vaadake kui ägedaid asju inimesed välja mõtlevad seda tehnikat kasutades. Minu arvates nii lahe stiil sedasi luuletusi 'kirjutada'.
Teadusetunni vihiku kohta ütles õpetaja, et ta vabandab, et seal eriti palju midagi kirjutatud ei ole, sest kuna nad õpivad teaduse teooriaid peamiselt läbi katsete ja erinevate projektide, siis neil ei jää palju aega järgi kogu testide ja katsete kulgu ja tulemusi veel ka eraldi vihikusse kirjutada. Õpetajale on tähtis, et lapsed saaks ise tunnetada ja läbielada neid katseid, mitte nendest vaid kirjutada või õpetaja jutu järgi õppida ja seega ei pööra ta kirjutamise poolele teadusetundides nii suurt tähelepanu. Samas kinnitas ta meile, et ta sellegi poolest jälgib ja kontrollib suuliselt üle, et iga laps on teemast ikka aru saanud. 

No ma ei tea, mulle küll ei tundunud, et neil teaduse vihikus kuidagi vähe kirjas oleks olnud. Sellele lisaks olid klassis väljas veel igasugu teaduseteemalised isiklikud ja grupitöödena tehtud plakatid. 

Kõigepealt õppisid ja koostasid and vooluringe ja kirjutasid milline oleks nende elu kui elektrit ei oleks. 
ja erinevaid vooluringiga seotud sümboleid

siis heli
Siin on vasakul pildil näha need erinevat värvi tiimid ja nendesse tiimidesse kuuluvad lapsed. Iga lapse nime taga on siis nii palju linnukesi või punktikesi kui palju nad on hetkel tiimipunkte kogunud (kui ma ei eksi, siis iga esmapäev alustatakse uute punktide lugemist). Greta kuulub rohelisse tiimi.
Paremal pool aga vooluringi teemaga haakuvad laste koostatud plakatid. 
10 nov. õppe-eesmärgiks oli aru saada kuidas tekib heli.
Kui me jõululaada ajal koolis olime, siis Greta ültes, et see 'plakat' on tema ja veel kahe lapse koostatud, ehk siis grupitöö kuulsast inglise füüsikust/keemikust Michael Faraday-st. Kahju et ma ei taibanud koolis ka teiste gruppide 'plakatitest' pilti teha.
Matemaatika
Ega nende matemaatika fotode juurde ei olegi suurt midagi lisada. Valisin siia vaid need pildid kust on näha erinevaid asju mida nad septembrist alatest õppinud on. 
Sellele lisaks teevad nad koolis vist igal nädalal ka veel korrutustabeli teste. See ei ole selline hinnatav test, vaid justkui intensiivne harjutus mille käigus iga laps saab ise oma arengut jälgida. Välja näeb see midagi sellist
Lapsed peavad 5min jooksul sealt tabelist ära täitma nii palju vastuseid kui nad selle ajaga jõuavad. Eesmärk on muidugi kõik kogu tabel ära täita.

Ma ei ole kindel kas neil on see tabel alati just selline, sest Greta on mulle tihti öelnud, et ta jõudis ära teha 95 vastust 96-st või näiteks 67 68st, ise hirmus rahul olevat, et vaid üks jäi tegemata või siis vaid üks vastus oli vale. Eesmärk on et kooliaasta lõpuks on kõik lapsed suutelised selle tabeli 5 minutiga ära täitma. 

Õpetajad rääkisid meile sellest 'testist' juba kooliaasta algul toimunud ühisel koosolekul ja mainisid kuidas algul suudavad lapsed 5 minutiga ehk kuskil 25 tehet tehtud, aga et juba paari kuuga see arv tõuseb ja ei lähegi kaua aega kui jõuavadki kõik 100 antud ajaga ära teha. Lapsed pidavat alati ise väga indu ja põnevust täis olema, kui seda testi teevad, sest nad ise pidevalt näevad oma positiivset arengut ja see on nende jaoks natuke nagu hassartmäng. 

Aga loomulikult nad ka jagavad korrutamisele lisaks ja arvutavad ühel ja teisel viisil 1000 piires.Kella õpivad ka mitut erinevat viisi korraga. 

Kodutööde vihik tuleb sel aastal koju igal kolmapäeval ja peab kooli tagasi minema järgmisel esmaspäeval. Ma ei teagi miks sel aastal nii on, sest eelmistel ja ka järgmisel aastal antakse neile kodutööde vihik koju ikka reedeti ja tagasi kooli peab see jõudma hiljemalt kolmapäeva hommikuks. 

Kodutööd on tavaliselt sellised mille tegemine kaua aega ei võta. Töölehed täidab Greta tavaliselt mingi 15 min ära, kui ta just ise vahepeal kassiga ei mängi või 100-t muud asja ei proovi teha. 
Kui tegu on mingi pikema projektida, siis selleks antakse tavaliselt vähemalt kaks või rohkem nädalat aega ja tihti langeb sinna vahemikku ka siis veel koolivaheaeg. 

Nagu kiuste anti Gretale just neil kahel nädalalõpul kui mu ema siin oli kirjanduse kodutööd (matemaatika või kirjanduse või teaduse kodutöid antakse vaheldumisi). See ei oleks midagi hullu olnud, kui meil ei oleks olnud plaanis just nädalalõppudel palju ringi sõita ja emale uusi ja huvitavaid kohti näidata. Mingi kümne lause kirjutamine või mingi jutu koostamine võtab aga tunduvalt rohkem aega kui matemaatika töölehele 10 tehte kirjutamine.
Ma ei tea, meil ei ole vist kunagi nii palju aega ja õiendamist ja närvirakude kulutamist ükski kodutöö võtnud, kui neil kahel nädalalõpul kui mu ema siin oli. 

Esimesel nädalal pidi Greta ühe oma Rooma jumala välja mõtlema, paberile joonistama ja tema omadusi ja võimeid ja mida kõike veel kirjeldama. Terve nimekiri millest ta kirjutama pidi oli eelnevalt antud, seega pidi lihtsalt nimekirja järgi igasugu omadusi välja mõtlema mis pealt näha ei ole just konti murdev ülesanne, aga Gretal võttis selle tegemine terve nädalalõpu aega. 

Lõpuks siis suure hädaga sai see töö õnneks ikka pühapäeva õhtuks tehtud, aga meil mõlemal Petega oli täielik kopp ees sellest kamandamisest ja kaasa mõtlemisest.
Ma ei uskunud aga omi silmi kui järgmisel kolmapäeval vaatas kodutööde vihikust vastu JÄRJEKORDNE kirjutamise kodutöö. No tegelikult ei olnud üldse tegu mingi raske asjaga, aga kuna Gretal oli vaid piiratud aeg millal ta seda tööd teha sai ja ta ei kasutanud seda aega asjalikult, siis hakkas see kodutöö tegemine jälle venima ja venima. 

Ma lasin tal mitu mustandit ümber kirjutada, sest iga eelnev mustand oli kirjutatud nii viletsa käekirjaga, et ta ise ka ei saanud aru kus on ühe lause lõpp ja teise algus ning mõned laused olid üldse nii segased, et nendega polnud midagi peale hakata. See et ta enda kodutööd tehtud saavad on tema enda vastutada ja meie sellega tegelema ei pea, aga kui meie nädalalõpu kava on tihedam kui tavaliselt, siis me ikkagi proovime tal aidata oma ajaga paremini toime tulla, kuna ta ise ei oska arvestada kui kaua meil kuskil aega läheb ja millal üldse kodus oleme. No ja kuna arenguvestlusel tuli natuke jutuks Greta käekiri, siis ma tahan nüüd seda käekirja vähemalt nii palju kontrollida, et kodutööd saaks alati korraliku käekirjaga tehtud. Muul ajal me ju temaga siin kodus nagunii ei õpi, sest kogu õppimine käib neil ju koolis. 

No ja siis lõpuks peale mitmekordset meeldetuletamist ja juhendamist, pühapäeva õhtul, 10 minutit enne magamaminekut, istus laps maha ja kirjutas kogu ülesande ilma mingi kobinata nii ilusti ja õigesti ära, et meile jäi täiesti arusaamatuks mis ta seda kohe esimese 10 minutiga juba laupäeva hommikul teha ei võinud. Miks me kõik pidime nii palju karjuma ja õiendama ja oma aega ning närve mingi tobeda kodutöö peale nii pikalt kulutama. 
Õnneks on meil sellised kodutööde juhtumid ikka väga harukordsed ja seega ei tohiks ma siin üldse kurta, aga jah sel korral lihtsalt sattus kogu see jama ajaliselt kahe kõige kiirema nädalalõpu peale ja ajas meid kõiki hirmsasti närvi.

Kuna see postitust on juba nii pikaks veninud, siis ma ei hakka siin enam kirjutama mida me õpetajaga sellest Greta Eesti Klubi ideest rääkisime, vaid teen seda ühes mu järgmises postituses

5 comments:

 1. Nii tore. Kas septembri alguse kirjatükk on meelega või kogemata "heliseva muusika" järgi kirjutatud ("Raindrops on roses and whiskers on kittens...."? Igatahes mul hakkas see meloodia nüüd kummitama ja hästi meeldis see Greta salm. :)

  ReplyDelete
 2. Kuule tõesti, ma lugesin selle luuletuse ise ka nüüd 'heliseva muusika' viisiga ja ei suuda seda meloodiat peast ära enam saada.
  Kuna lugesin seda kommentaari hommikul enne kooli minekut, siis oli hea võimalus kohe Gretalt küsida. Ta vaatas mulle segase näoga otsa ja ütles, et selle lauluga ei ole luuletusel midagi pistmist :) Samas võimalik et siiski talle endale tedmata mingi seos siiski on, sest üksvahe ta laulsis siin küll heliseva muusika laule ja Pete saatis teda klaveril.

  ReplyDelete
 3. Nii huvitav lugemine (noh, meil on ju lapsed samavanused)! Ja Greta on nii tubli ja sùmpaatne tùdruk! Mòni asi on kùll meie Itaalia kooliga sarnane aga ùldjuhul tundub kùll, et elaksime justkui hoopis teises galaktikas...! Meil olid arenguvestlused eelmine nàdal, annan endast parima, et need ka homme-ùlehomme oma tee blogisse jòuaksid ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. OOTAN, ootan, ootan seda postitust ja igasugu teisi postitusi ka :D Ma käin peaaegu iga päev piilumas, et kas on juba mõni uus postitus tulnud või ei.

   Delete
 4. Väga huvitav lugemine. Kordan Raine sõnu - numbrid ja tähed on küll samad, aga vot kogu õppemetoodika ja tegevus täiesti erinevad. Väga tore kool on Gretal!

  ReplyDelete