Sunday, 4 January 2015

ÖÖ LONDONIS - 1 OSA

Nagu eelmisel aastalgi, nii ka sel aastal veetsime me aasta esimese nädalalõpu Londonis. Ideaalselt me muidugi kohe peale nii tegutsemisrohkeid jõule ja uut aastat Londoni ei oleks kippunud, aga kuna homme algab kool, siis oli see viimane vaba nädalalõpp korraldada nii nimetatud Pete firma 'jõulupidu'. 
Eelmisel aastal otsustasime 'pidutseda' Londonis Landmark hotellis. Kirjutasin täpsemalt nii hotellist, kui ka põhjusest miks me nii pidutseme selles postituses
Sel aastal otsustasime taas kuskile hotelli minna ja valikusse langes The Langham Hotel.
Otsustasime taas oma autoga minna, sest autoga on ikka palju mugavam ja kiirem kui rongiga. Peale selle ka palju odavam. Hotell asus meie kodust nii umbes 30 min kaugusel ja kuna liiklus oli pea olematu siis 30 min see sõit ka sinna aega võttis.
Tee viis taas üle sama silla nagu eelmiselgi aastal.

Sõitsime mööda ühest Londoni uuemast ja suuremast ostukeskusest Westfield kus on esindatud umbes 255 poodi. Me pole seal kunagi käinud ja meil pole vähematki soovi seda kohta lähitulevikus külastada. Juba lihtsalt mõte sellest kohast ajab mind hulluks :)
 Tee viis mööda meie eelmise aasta hotellist
 ja Madam Tussauds
mille ukse taga oli nii pikk järjekord, et ma vist pole kunagi kuskil veel nii palju inimesi sabas ootamas näinud. Korrutage need kaks järgnevat pilti vähemalt kahega.

 Varsti keerasime paremale
 sõitsime keeruga majast mööda
 ja olimegi meie hotelli juures.

Pilt hotelli veebilehelt
Meie tuba pidi valmis olema kell 15.00 aga kuna meie jõudsime hotelli kuskil 13.00 ajal siis meil ei olnud mõtet sisse minna. Meie plaan oligi anda auto ja väike kohver ära ja ise linna peale jalutama minna. 

Hotelli ette jõudes võetigi meilt auto ning telliti takso ja me alustasime sõitu High Park jõululaadale. Ma teen Londoni peal jalutmisest eraldi postituse, sest muidu venib see sissekanne liiga pikaks. Pühendun hetkel vaid hotellile.

2 tundi hiljem olimegi taas hotelli ukse juures, valmis oma tuppa voodisse heitma. 
 Check in 
Greta on meil jätkuvalt suur hotellide fän. Kui ta paar päeva tagasi kuulis, et meil on plaan hotellis ööbida, siis ei suutnud vaene laps seda päeva ära oodata. Ma lõpuks küsisin ta käest, et miks talle see hotelli asi nii hinge läheb. Greta ütles, et talle meeldib magada uutes kohtades ja minna hotelli tuppa ja siis hakata seal omi asju organiseerima (kotte lahti pakkima jne). Seda viimast teeb ta tõesti juba väga noorest east peale. Kohe kui hotellituppa sisse astub hakkab oma saapastele kohta otsima ja organiseerib oma voodit, viib hambaharja vannituppa jne. Söömis osa meeldib muidugi ka (no ses mõttes ei ole vahet kus ta on, süüa tahab nagunii kogu aeg, aga eks hotellis ole see söömine nagu restoranis ja see meeldib talle ju ka), no ja hotelli basseinis ujumine on tema jaoks veel kirss tordil. 
Ühesõnaga tunneb Greta ennast hotellides alati väga koduselt. Nagu kala vees :)
Hotelli fuajeesse sisse astudes oli tunda kohe tugevat kuuse lõhna. Meie suureks üllatuseks olidki hotelli kuused ehtsad. Tegelikult oli tegu siiski kuuseokstest kokkupandud kuuskedega, aga sellegi poolest ehtsad oksad ehtsa lõhnaga. Ma oleks vabalt võinud sinna kuuse kõrvale seda aroomi nautima jääda. 


Lifti esine ooteala
Perepilt liftis
Oma toaga jäime üldjuhul rahule. Kahjuks ei olnud otsest wow hetke kuigi tegu oli 5 tärni hotelliga.


Great oli muidugi VÄGA rahul oma royal outfitiga mis teda ta voodil ootas.
Ei läinud kaua aega kui tüdruk oli juba omas elemendis, hommikumantel seljas voodil hotelli paberitele kirjutamas. Pete arvas, et võib olla saab Gretast üks päev hotelli kriitik või reisikirjanik. Ma loodan, et ehk siiski mitte.


Mini baari hinnad toas olid ikka ulmelised. Mars bar ja Kit Kat väike sokolaad maksid 3 naela. Mitte, et me kunagi mini baari kasutaks, aga siiski. Samas ma saan aru, et kui sa juba sellise hotelli oled valinud ja nõus oma toa eest küsitud suurt summat välja käima, siis see 3 naela ei ole enam mingi raha sokolaadi eest maksta.

Kui olime paar tundi hotellis mõnulenud siis läksime uuesti välja, et restorani sööma minna. Kohe hotelli kõrval asus suur BBC maja kus paljud meie lemmikud saated alguse saavad. 


5 minutit jalutamist restorani, õhtusöök ja tagasi hotelli. Ega väga palju aega ei olnudki, sest tahtsime veel kõik ujuma minna.

Hotelli üks osa spast nägi selline välja
Pilt hotelli veebilehelt


Pilt hotelli veebilehelt
Ujuda ja saunas käia oli mõnus, aga spa teenindajad ei olnud meie arvates küll kõrgklassi omad. Pigem üsna mornid ja mitte üldse abivalmid. Me pidime lausa kedagi otsima, et teada saada kuidas riietusruumi kappide lukud töötavad. Kui neil oli aeg spa sulgeda, siis tuli üks näitsik meid basseinist välja kamandama ja ta oleks saanud seda küll palju viisakamalt ja sõbralikumalt teha. Aga noh see selleks, Greta sai oma igatsetud supluse tehtud ja meie sauna ning see oligi kõige tähtsam.
Greta oma outfiti demostreerimas
Öö hotellis möödus rahulikult, kuigi Greta kukkus, nagu arvata oligi, öösel oma voodist välja. Kobis aga tagasi voodi ja magas edasi. 
Minul on ALATI raske esimest ööd magada kuskil võõras kohas. Vahet ei ole kui mugav või mitte mugav voodi on, magada ikkagi esimesel ööl korralikult ei saa. Sama siis sel korral. Lisaks sellele oli (ja tihti on) hotelli toas meie jaoks liiga palav, aga samas aknaid lahti teha kuskilt ei saa. Vahepeal on täitsa tunne nagu kala kuival ja aina aga joo vett, et päris ära ei kuivaks. 

Teine asi oli ka see, et see voodi mis meil oli, oli ikka ILMATU suur. Mina oma poole peal pidin oma käe ikka väga välja sirutama, et Pete-ni küündida. Võib ju uhke välja näha küll, aga nii suure voodiga magamistuba ma endale küll ei ihka. Minu arvates on meil kodus juba nii suur voodi, et ma olen mitmel korral Petele öelnud, et peaks vist uue ja väiksema ostma, sest meie vahele jääb alati magades auk. Nüüd aga oli tunne nagu magaks Pete üldse teises toas :) 
Hommikul ootas meid ukse taga kotike värske ajalehega ja vabanduskiri, et nad ei saanud eile õhtul meie voodit tulla meile magamiseks valmis tegema. Nimelt, need kes ei tea, siis kallimates hotellides on kombeks tulla õhtuti sinu tuppa ja su tekk sulle 'lahti teha'. Seda kutsutakse turndown service. Kui me sööma läksime siis oli Pete meie uksele pannud DO NOT DISTURB sildi ja seega nad jätsid tulemata. Kahju, sest tavaliselt pannakse siis ka väikene sokolaad su padjale (mitte, et ma ise seda süüa oleks saanud, aga ikkagi :).
Hommikul üles ärgates nõudis Greta muidugi kohe süüa. Õnneks ärkasime alles kella 9 ajal ja mitte kell 7. Ajaliselt kiiret ei olnud, kuna hommikusööki pakuti kuni kella 12 päeval.
Minu jaoks oli see esimest korda kui ma sain endal hotellis hommikust süües kõhu nii täis, et pidin lausa osa toidust järgi jätma. Alustasin puuviljadega, siis tehti mulle eraldi munaputru gluteenivaba vorstikestega ning toodi gluteenivaba röstileiba. Ma nautisin täiega. Teadsin küll, et leivas olev pärm minuga kokku ei sobi, aga kiusatus oli suur ja nii ma siis kolm viilu leiba pintsli pistsingi. Pärast muidugi terve õhtu kõht valutas, aga noh see on mööduv :)
Tegin paar pilt ka hotelli tualetist. Need on alati nii stiilsed, et ma tavaliselt lähen sinna juba meelega, et näha millised siis selle hotelli omad välja näevad. Mu pildid on muidugi väga viletsad, aga noh mingi ülevaate ikka annavad.

Greta loeb kuhu peab kasutatud käterätiku panema, üks oli prügikast ja teine rätikute jaoks. Gretale pakkus palju nalja, et ta algul hakkas kogematta rätikut prügikasti panema.

Ja oligi aeg lahkuda
Kokkuvõttes peame nentima, et me ei jäänud selle hotelliga väga rahule. Meile küll meeldis, aga tagasi sinna ei läheks. Ma ei teagi kas sellepärast, et meil oli veel nii selgelt meeles eelmise aasta Landmark Hotell, mis tõesti oli suurejooneline ja kuhu me iga kell oleks nõus tagasi minema. Kuigi mõlema hotelli puhul on tegu kõrgklassi ja väga tundud 5 tärni hotellidega siis sellel hotellil puudus igasugune wow efekt. 
Oma toas leidime me nii palju asju mille üle vinguda. Alustuseks kas või see, et vannitoa radikalt kohe kaks koni leidsime. Need küll tuldi ja koristati kohe ära ning vabandati, aga ikkagi kuidagi väga ebaprofessionaalne sellist asja kahe silma vahele jätta. Minu teada oli tuba veel non smoking ka.
Siis puudusid voodipeatsis pistikud kus saaks telefoni (arvutit jne) laadida. Pistikud asusid üle toa kontorilaual. No need kes mobiili kellana kasutavad ja tavaliselt ööseks need laadima panevad, nende jaoks väga ebamugav. 
Vannitoas oli vaid ainult üks konks kuhu sai rätikuid riputada. Mitte üldsegi praktiline kui sul on kasutuses kolm suurt rätikut mis kõik vajavad kuskile üles riputamist. Vannitoas olev kaal oli ka rikkis. Magamistoas ei olnud ühtesid kardinaid võimalik täiesti kinni tõmmata ja nii jäigi Greta voodi poolsel aknal kardinate vahele suur valgusepilu. Mind hirmsasti häiris see. 
Spas ei olnud teenindajad lahked. Seal pakutav pudelivesi maksis 2.50. Mina algul ei teadnudki seda, läksin ja võtsin pudeli vett enne kui sauna läksin, alles pärast Pete näitas, et seal oli silt, et veepudelid maksavad 2.50. Midagi nii jaburat ei olnud ma veel enne näinud. Tavaliselt on spas väljapandud joogid ja puuviljad alati tasuta olnud. Meie igal juhul ei läinud kellegile oma raha pakkuma, seda enam, et suurema osa ajast ei olnud spa tädike üldse kuskil nähtaval. Pete võttis veel mullivee ka lisaks ja lihtsalt kõndisime minema.

Me lootsime, et kui me võtmeid lähme ära andma siis ehk keegi küsib kuidas meie puhkus nende hotellis oli ning siis meil on hea võimalus oma pretensioone esitada, aga nad ei küsinud midagi meie käest. Taas miinus nende teenindusele. Kui Pete aga nägi, et nad ei võtnud mingit lisa maksu autoparkla eest (oleks pidanud olema 45 naela) siis ta ei viitsinud enam kaebama hakata. Me tegelikult ei ole ju nii pretensioonikad, kuigi kui sa ikka ootab 5 tärnist teenindust ja sa seda ei saa siis on igati õigus olla natuke pettunud. 
Peale selle, mida nad ikka oleks teinud meie kaebuste peale, kui lubanud meie järgmise külastuse puhul meile up grade anda...no aga me ei taha ju nagunii enam uuesti nende hotelli minna, seega mis seal siis ikka hädaldada :)
7 comments:

 1. Polevat tervislik magada mobla pea juures laadimas.

  ReplyDelete
 2. Ega me tavaliselt ei magagi laadiva mobiiliga voodi peatsis. See laadimine ei võta palju aega ja enne magama jäämist saab juhtme välja tõmmata.

  Hotellis aga on teine asi, pistikud peaksid ikka voodi juures ka olema. Luksus ju ongi see, et ei pea sellise sellepärast suurest ja kõrgest voodist välja kobima une hakul :)

  ReplyDelete
 3. Head Uut Aastat kogu perele! Ja muidugi ka blogile :)
  Hm...jah kuidagi kahvatu tundub see hotelli lugu, viie tärni paigalt oleks küll palju enamat oodanud! Ja siis veel need puudused, ja konid, uskumatu. Järgmine kord võiksite ehk ShangriLa-ga rinda pista, seal vähemalt kaunis vaade kindlustatud ;)
  Olime Jõulu eel Londonis ja Harrodsisse jalutades möödusime just sealt WWonderlandist, aga ei hakanud isegi tänavalt sisse keerama kuna meid see ei ahvatlenud. Westfield seevastu oli meie nn. kodupood kuna elasime Stratfordis, ja minu arvates on see Londoni üks ilusamaid ostutsentreid. Kuigi mina olen ka eriti väike shoppaja ja hoian igasugu inimmassidest eemale, aga keskus ise on väga ilusti organiseeritud ja meeldiv.

  ReplyDelete
 4. Biancat, Head Uut Aastat ka Sulle!
  Tead, ma ei taha nüüd seda Lanhgam hotelli meie kogemuste pärast üldse maha teha, sest tegu ikkagi väga prestiizika hotelliga ja paljudele elamus omaette. Lihtsalt meile ei avaldanud muljet kuigi tegu oli üle 300 naela maksva toaga. Meie jaoks ei olnud ka ülejäänud hotelli ruumid huvitavad.

  ShangriLa hotell oli muideks üks hotelle mille Pete algul välja pakkus, aga kuna ma ei ole Shardist vaimustatud ja sellises meeletus kõrguses vaid paanikat tunneksin siis jäi kohe valikust välja :)
  Järgmine kord tahame kas Savoy või Ritz hotelli hoopis proovida :)

  Westfield näeb kindlasit ilus välja, minu teada isegi mingeid auhindu võitnud. Lihtsalt mind ei ahvatle shoppata kuskil nii massiivselt suures kohas. Käid seal tunde ringi aga lõpuks ikkagi ei leia midagi. Noh nagu näiteks Oxford Street-ilgi või siis Bluewater ostukeskuses.
  Ma eelistan pigem meie oma Kingstonit kus on kõik peamised poed esindatud ja shoppata palju mõnusam ja rahulikum.
  Aga eks see ole maitse ja mugavuse asi. Kindlasti paljudele elamus.

  ReplyDelete
 5. Hei, ma eile kohe huvist tutvusin Langhami kodukaga ja ``bronnisin`` endale 2lise toa. Kusjuures jaanuaris veel polnudki vabasid tube ja veebruaris taheti 460 naela. Aga kodukal lubati küll igati ekstraklass kõrgteenindust. Einoh, juba teadmine et viis tärni, kruvib ootuse kõrgeks, ja eks järgmine valik on kindlasti parem!

  ReplyDelete
 6. Wow, sul käis see asi kähku :) Aga kas sa The Landmark hotelli ei oleks tahtnud minna? See palju ilusam silmale ja hotelli peal ka ilus ringi jalutada.

  Samas kui sa kokteilide armastaja oled siis Langham hotellis asub 2013 aastal maailma parimaks baariks valitud Artesian bar :)

  ReplyDelete
 7. Biancat, anna siis kindlasti pärast teada kuidas sulle meeldis. Ja ära siis sinna mine eelarvamustega seoses meie kogemustega. Ma ikka loodan, et sulle saab seal väga meeldima :)

  ReplyDelete