Friday, 22 May 2020

PAAR KÜLASKÄIKU JA MUUD JUTTU

Eelmisel pühapäeval käisime korraks Pete vanematel külas. Õigemini me plaanisime korraks minna, aga kui me lahkudes kella vaatasime, siis tuli välja, et olime seal üle 2 tunni olnud. Me ei olnud neid näost näkku mitu nädalat näinud, sest kuna Pete noorem õde elab kohe nende kõrval tänavas ja Pete-i vend käib oma naisega samuti seal korra nädalas (sest vennanaise vanemad elavad samuti samas piirkonnas), siis nende eest hoolitseti juba piisavalt ja meil ei olnud vajadust eraldi kohale sõita. Nüüd aga leevendati natuke piiranguid ja meil oli soov ikka Pete vanemaid ka näost näkku näha. 

Kohtumine toimus nii, et nemad istusid oma verandal... 

ja meie veranda ees õues

Pete ema aed nägi nii ilus välja. Tal küll ei ole enam jaksu aia eest korralikult hoolitseda, aga õnneks on aed ka selline, et ei vajagi otseselt palju hoolitsemist. Pete vend ja vennanaine on iga kord seal käies ka natuke aiatöid teinud, sest Pete vennanaine on ametilt aednik ja seega teab täpselt mida kus teha.


Väga imelik oli küll ilma kallistamiseta ja musitamiseta lahkuda, aga parem siis juba nii, kui mitte üldse näha. 

Gretal on ka õnnestunud lõpuks oma sõbrannat näha ja lausa kahel korral. Esimesel korral läksime parki kus lapsed üle pika aja taas koos mängida said.
Eile aga läksime aga sama sõbranna juurde koju. Meie, emad, istusime taas õues ilusti 2m vahega ja tüdrukud said samuti üllatavalt hästi distantsi hoidmisega hakkama. Poisid, 9-aastased kaksikud, nii osavad ei olnud ja vahel unustasid ning tulid mulle üsna lähedale, aga eks seda olegi raske väikestel pidevalt meeles pidada. Tüdrukud olid üliõnnelikud, et üksteist taas näha said ja kui hästi läheb, siis pääsevad nad 1. juunist tagasi kooli.

Aga sel nädalalõpul on meil taas pühad, mis tähendab seda, et esmaspäev on vaba päev ja ees ootamas pikk nädalalõpp. Meile lubatakse järgmiseks nädalaks taas selliseid 25-26 kraadiseid ilmasid, kuigi täna on vahelduseks mõnusalt vaid 21 kraadi. Eilne 27-28 kraadine ilm oli minu jaoks juba natuke liiga palju, kuigi õues oli mõnus tuuleke. 

Täna saab järjekordne kooliveerand läbi ja algab nädalane koolivaheaeg. Vanade plaanide järgi lendaks me pühapäeval Mallorcale. Uute plaanide järgi olen ma juba sama pruun, kui tavaliselt Mallorcalt tagasi tulles ja ma ära jäänud reisi pärast eriti ei põe. Pete-st on mul aga küll väga kahju, et tema oma puhkusest ilma jääb, kuigi nüüd jääb meil puhkusel olles mitte teenitud raha alles. 

Igapidi masendav olukord :-( Ma ei ole sellest koroona jamast veel midagi positiivset leidnud. 

No comments:

Post a comment