Thursday, 7 May 2020

KASSI SILM

Üleeile õhtul märkasime, et Josten hoiab ühte oma silma kuidagi imelikult kinni. Vahepeal oli silm lahti ja siis uuesti kinni. Kuna silm ei olnud punane ega mädane, siis arvasime, et ju tal on lihtsalt midagi silma läinud ning lootsime et hommikuks on kõik korras. 

Eile hommikul tundus silm OK olevat ja lasime ta õue. Hiljem tuli välja, et ikka ei olnud ja õhtul otsustasime loomaarstile helistada. Kuna meil ju kestab siin ikka veel karantiin, siis toimus konsultatsioon telefoni teel (£45). Loomaarst palus Josteni silmast pilti teha ja see talle saata. 5 minutit hiljem helistas tagasi ja ütles, et tal oleks vaja Jostenit siiski ikka ka ise näha, et talle õige rohi välja kirjutada.  
10 min hiljem tõstis Pete Josteni loomakliiniku välisukse taha. Loomaarst tegi ukse lahti, tõstis Josteni sisse (Pete seisis mitu meetrit eemal) ja 5 minutit hiljem helistas Petele (kes õues ootas) ning andis teada, et Josten on oma silma vigastanud. Ütles, et plaan on talle teha valuvaigistav süst ning välja kirjutada silmatilgad, silmasalv ning antibiootikumid! Küsis, kas Pete on raviplaaniga nõus. 

7 min hiljem ja peaaegu £300 vaesemana sai Pete Josteni tagasi. Josteniga tuli ka kaasa kolm pakki ravimeid.
Hurraa...mul nüüd omakorda hunnik lisakohustusi juures Josteni ravimise näol. Pean talle järgmise 7-10 päeva jooksul 1x päevas antibiootikume andma, 3x päevas silmatilku panema ja 2x päevas silmasalvi!

Õnneks on meil olemas loomakindlustus, kes suure osa sellest summast kinni maksab, kuigi praegusel hetkel on ka meie poolt makstav £70 üsna suur ekstra kulutus (pluss ma ei tea millal kindlustus meile ülejäänud raha tagasi kannab). Loomaarst ütles, et kuna Josten on heas vormis noor kass, siis ta silm peaks kiiresti paranema, aga ta jätab igaks juhuks siiski kindlustuse avalduse veel lahtiseks juhul kui Josten peaks lisaravi vajama. 

Eile õhtul panime Jostenile esimese silmatilga ja salvi ja täna hommikul oli tal silm juba korralikult lahti ega paistnud kipitavat. 

Ausalt, me siin pidevalt korrutame Gretale, et ära rulaga praegu sõida, ära tee seda ja toda ohtliku, ära hüppa sealt alla jne, sest praegu ei taha ju keegi kuskile traumapunkti sõitma hakata. Josteni jätsime nendest keeldudest välja, aga nüüd tundub, et peame ka talle hakkama enne väljaminekut sõnu peale lugema. 2 comments:

  1. Oh, lemmikute juhtunud õnnetused on ikka hirmsad - täpselt ju ei tea, mis juhtus ja kuidas mõjub...kiiret paranemist Jostenile.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Suured tänud, Josten tunneb ennast juba väga hästi. No tegelikult kohe peale seda kui esimesed tilgad sai :-)

      Delete