Monday, 11 May 2020

JOSTEN KÄIS KÜLA PEAL


Meie maja taga elav naaber saatis mulle eile sellise sõnumi:

'Kas see on teie kass?'

Meie Josten nende köögis!?!?!

Mulle ei meeldi üldse see teadmine, et Josten kellegi teise majja sisse läheb. Veel vähem, kui keegi peaks talle süüa hakkama andma (me naabrid õnneks ei tee seda)
Hea oli, et nad Jostenit kohe märkasid, sest see võib üsna ehmatav olla kui sul endal kassi ei ole, aga hilja õhtul kööki minnes vaatab sealt sulle üks kassike vastu. Või veel hullem, jookseb kuskil maja peal ringi.

Naabrimees käis parasjagu müriseva muruniidukiga aias ringi ja pani ka veepritsikud (või kuidas tahes neid asju eesti keeles nimetatakse) peale ja naabrinaine arvas, et ehk Josten ehmatas ning jooksis segaduses nende majja peitu. Josten käib tihti nende aias magamas või jalutamas.

Naabritädi ajas Josteni majast õue ja meie kutsusime ta üle aia tagasi koju.

5 minutit hiljem magas Josten juba Greta voodis sügavat und

5 comments:

 1. Otsakene, kui nupsik pupsik ta on seal voodis! Kassid ju kõnnivad omapead.

  ReplyDelete
 2. Kas teil Suurbritannias puuke ka on (vabalt õues liikuv kass võiks neid kusagilt üles korjata)?

  Josten tundub olevat väga sõbralik ja uudishimulik. Meie toakass võib siseruumides võõraste peale sisiseda ja lõvina käituda, aga õues on nii hirmul, et julgeb astuda ainult paar sammu.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Meil on puuke väga vähe ja need ei ole sellised mürgised kui Eestis. Eks eri piirkonnati on lugu natuke erinev, aga meie kandis ei ole mürgiseid. Peale selle saab Josten iga kuu kirbu ja puugitõrjet, nii et ta on puukide eest kaitstud. Kui ta õues käib, siis vaid siin samas meie naabruses. Kuskile kaugele ei lähe, isegi mitte üle tee metsa. Magab enamalt kas meie või kellegi teise auto all või meie või kelelgi teise naabri põõsas :-)

   Josten on natuke kassi, koera ja inimese segu :-) On sõbralik, aga valiv selles mõttes, et iga meile külla tulnud inimese juurde ei lähe. Meiega on väga seltskondlik. Kui meie õues oleme, siis on ta pea alati meie juures.
   Josten sisiseb vaid siis, kui näeb aknast võõrast kassi meie aias olevat. Inimeste peale mitte. Kõik Greta ja ta sõprade väntsutused elab ka ilusti üle ja kellegile haiget ei tee. Vahel harva hüppab meile natuke kanda kinni, aga see ei ole agresiivsuset vaid selline mänguline rünnak. Üldse on selline väga talts ja kuulekas kiisuke. Praegu pean talle panema 3x päevas silmatilkasid ja ta ei tee sellest mingit probleemi :-)...nüüd kindlasti rikkusin asja ära ja ta hakkab mulle järgmisel korral vastu võitlema :-)

   Delete
 3. Süda kohe heldib, kui näen kiisukesi, kes lubavad end niimoodi nunnutada ja magavad teki all jne.
  Meil endal kassid sellised isepäised.
  Naabrite juures ei käi, aga jooksu proovivad panna.. või ronivad katustel.

  Minna

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mul on tunne, et mitu kassi koos käituvad rohkem kassilikult kui üksik kass peres. Josten ise omapead palju suurt ei 'otsusta', ta pigem käitub ja sätib ennast meie tegemiste järgi. Päeval küll jalutab omapead ringi ja ronib ka kuuri katusel, aga kui me ise aeda tuleme, siis ilmub kohe kuskilt välja ja tahab meiega koos hängida :-)

   Delete