Wednesday, 13 May 2020

JALUTUSKÄIK

Ma käisin eile JALUTAMAS! Esimest korda seitsme, või isegi nüüd juba kaheksa, koroona karantiini nädala jooksul. Ma ei teagi mis mind sel korral majast välja meelitas, aga kui Greta ja Pete olid oma igaõhtusele jalutuskäigule minemas, siis otsustasin nendega kampa lüüa. Pikka juttu sel korral ei tule, lihtsalt natuke pilte mis ma jalutuskäigu ajal tegin.
See sirelipuu/põõsas oli huvitav selle poolest, et pea kõikidel õiekobratel oli üks pool juba ära õitsenud ja pruunikaks läinud, aga teine pool veel õites.

Kuna meil on lubatud nüüd päevas rohkem kui korra õues käia, parkidesse taas minna ja autoga sõita kuhu ise soovime (aga mitte kuskile mujale ööseks jääda või testele inimestele külla minna), siis meil on plaan sel nädalalõpul kuskile teise piirkonda sõita ja seal jalutadama minna. Me veel ei tea kuhu, aga lootust on, et osa National Trust kohtasid on selleks ajaks avatud (kui mitte majad, siis vähemalt mõisaaiad, pargid ja metsatukad) ja me saame mõnda neist külastama minna. Kui ei ole, siis sõidame niisama ringi ja lihtsalt teeme peatuse kuskil ilusas kohas ning jalutame natuke seal ringi. Ma jään hea meelega ka lihtsalt autosõiduga rahule. Pole nii pikka aega kuhugi mujale, kui vaid poodi kord nädalas sõitnud. 
Tegelikult käisin ma täna juba ühel meie tuttaval vanaproual külas. Õigemini siis ta korterit koristamas, sest ta ise ei saa seda nii hästi teha kui vaja oleks ja ta enda koristaja peab oma tervise tõttu karantiinis istuma. Nii mõnus oli taas teda näha ja ta kodus olla. Ma olen talle ka varem mitu korda süüa ja lilli viinud ning temaga 2m kauguselt juttu rääkinud, aga ta tuppa loomulikult pole läinud. Ega me ka sel korral ei olnud toas korraga koos, tema läks selleks ajaks välja kui mina koristasin, aga sellegi poolest oli nii tore taas seal olla. Oli selline koroona eelne tunne. Paar tundi normaalsust! :-)

6 comments:

 1. Nii, üha rohkem süveneb minus veendumus, et Eesti kliima on liiga karm. Ma armastan kevadist Inglismaad, kõik õitseb ja lõhnab, pargid on rohelised, värvilised, muru pehme kui samet (selleks läheb muidugi 300-400 aasta korraliku hooldust ;))
  Sel aastal jäi vahele...ehk järgmine aasta õnnestub aprillis taas Londonis käia.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Eesti kliima on karm :-)
   (ma igaks juhuks mainin ära, et loooomulikult mitte kõigi jaoks, enne kui keegi tuleb rääkima Eesti neljast aastaajast jne ).

   Minu jaoks on just aprillised Eesti külastused need kõige karmimad alati olnud, sest meil on tavaliselt sel ajal siin juba nii soe ja värviline nagu suvel, aga Eestis alles meie mõistes talv. Samas muidugi kui Eestis elada, siis oled sellise ilmaga harjunud ja ei saagi oodata, et juba veebruaris puud ja nartsissid õitseksid.

   Pehme muru kasvamiseks ei lähe küll 300-400 aastat hooldust vaja :-)
   Loodan südamest, et järgmisel kevadeks on lennuliiklus taastunud (nende firmade poolt siis kes üldse ellu on jäänud). Eesti paistab elu enam-vähem normaal rütmi loksuvat, aga meil räägitakse, et suvepuhkustest välismaal ei tule sel aastal midagi välja ja karta on, et ka mitte sügisestest... :-(

   Delete
  2. Igaks juhuks ütlen, et mu head sõbrad Shotimaal ütlesid ühele Ameerika maalt pärit külastajale, et hea inglise muru saladus peitub lammastes, kes seda muru 300-400 aastat on järjepidevalt "närinud" :)

   Eestis tundub, et hakkab normaalsus taastuma, ent valulikult. Tõenäoliselt Baltikumis saab liigelda ja võibolla ka Soomes, ent teised riigid - väga kindel ei ole, kas riiki siseneda lubavad ja kui lubavad, kas nad siis kohe karantiini sind ei pane. Selleks aastaks vähemalt reisiplaane ei tee.

   Delete
  3. Ma kahtlen, et Londoni parkides lambad muru söövad ;-)
   Samas pean tunnistama, et ma ei ole murule sedasi tähelepanu pööranud ega tähele pannud, et see kuidagi eriline siin oleks :-) Ehk olen lihtsalt sellise muruga siin nii harjunud, et ei oskagi seda teistsugusena ette kujutada.

   Jah, eks seda näe kes ja kuidas piirid jälle lahti teeb. Üks asi on et lennata ei saa, aga kas ka siis autoga sõites istub keegi piiril ja ei lase sind läbi. Meile tahetakse ka kehtestada sissesõdu karantiin, aga on öeldud, et Prantsusmaa ja Iirimaa vahel ei saa seda olema.
   Meie kindlasti ei julgeks kuhugile lennata sel aastal, aga kui keegi teine julgeb, siis mul oleks selle üle vaid hea meel. Me võib-olla kaalutleks vaid autoga Prantsusmaale sõitmist või Hollandisse, aga mul on tunne, et tegelikult on vist kindlam lihtsalt Inglismaal piirides püsida.

   Delete
 2. Ma läheksin küll suvel Eestisse, kui vaid lende oleks ja 2 ndl karantiinis ei pea istuma. Mida seal karta on, nüüdseks on selgunud, et viirus pole nii ohtlik kui esialgu arvati.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Seda on tore kuulda ja ma loodan et see saab ka paljude jaoks võimalikuks.

   Mul endal ei ole mingit otsest suurt tungi Eestisse minekuks ka ilma koroonata. Greta väga tahab ja eks ma suurelt osalt just tema pärast kaks korda aastas seal ka käi. Muidugi on ka mul tore peret ja sugulasi näha, aga ma võiks ise mõnel aastal vabalt vaid korraga piirduda, või üldse Eesti sõidud vahele jätta. Me pigem tunneme rohkem puudust rannapuhkusest Mallorcale, sest see puhkus on just Petele ülitähtis, aga praeguses olukorras ei kipu küll oma tervisega riskima.

   Delete