Thursday, 9 April 2020

LOOTUS JA TÄNULIKKUS


LOOTUS
 TÄNULIKKUS


Mul on nii hea meel, et Greta juhutus täiesti kogemata aknast nägema, kui prügimehed tulid prügikaste tühjendama ja tegid Greta sõnumist pilti. Ma eelmine päev just rääkisin talle, et väikestel asjadel/liigutustel on tihti väga suur mõju ja et alati ei olegi tähtis suuri asju teha, vaid piisab täitsa ka väikestest. 
Prügimehed olid väga liigutatud ja mina rõõmus, et Gretale antud õppetund ta enda silmade ees tõeks sai. 

Eile jäi mulle meie kohaliku kogukonna lehelt silma ühe naise sõnum, kus ta küsis kohalikkelt inimestel ega kellegil ei ole juhuslikult ta tütrele ühte lasteraamatut laenata. Nüüd kui raamatukogud on kinni ja lapsed kodus, võib tõesti kergelt juhtuda nii, et lastele ei ole enam kodus midagi lugeda anda. Kuna meil oli tagaotsitav raamat täitsa olemas, siis andsin sellest naisele teada ning saatsin talle ka pildi sama autori teistest raamatutest mis meil kodus olemas olid. Naine valis kolm raamatut välja, mina andsin talle oma aadressi ja panin raamatud paberkotiga ukse taha. 20 minutit hiljem tuldi raamatutele juba järgi. Juhtusin seda nägema meie uksekella kaamerast, mis meile kohe teada annab kui keegi me majale läheneb. Nägin et mees, kes saabus rattaga, kandis kummikindaid ja sahmerdas natuke me ukse taga, aga lahkus ilma paberkotita mille sisse ma raamatud olin pannud. Kui ma hiljem ukse taha vaatama läksin leidsin ma eest sellise vaatepildi :-) 

7 comments:

 1. Mul on ka tunne, et inimesed sellises olukorras on abivalmid ja heatahtlikumad ... jääks see vaid nii.
  Greta pilt on väga armas :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Inglismaal on inimesed väga abivalmid ja heatahtlikud KOGU AEG. Kriisiolukorrad annavad lihtsalt võimaluse veelgi rohkematel inimestel midagi kellegi heaks teha ja kriisiolukordades on selline aitamine rohkem nähtav. Heategevus ja teiste abistamine on siin suur osa kasvatusest ja igapäevasest elust juba väga noorest east alates. Raamatu laenutusega seotult oleks nii mina, kui ka 'nemad', täpaslt samamoodi käitunud ka ilma kriisita :-)

   Delete
 2. Olen ka märganud akendel vikerkaare pilte ja laste valmistatud asju siin-seal. Mul on lastest ja koolinoortest väga kahju. Juba mõnda aega pesi nende ajusid üks teine greta hirmutades peatselt saabuva maailmalõpuga, nüpd see koroonahirm. Lapsed elavad sügavalt üle kõiki neid hirme, kuhugi teadvuse sügavaimasse soppi jäävad need kogu eluks meid kummitama.Ü.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jah, me kõik oleme erinevad ja erinevad on ka lapsed oma iseloomu ja oma hirmudega. Greta Thunberg on mõnedele hirmutav, aga samas teistele väga motiveeriv ja suureks eeskujuks.

   Praeguse kriisi juures kirjutab Greta kooli direktor meile iga nädal kui tähtis on praegusel hetkel nii laste kui ka 'enda' emotsionaalse ja vaimse tervise eest hoolitsemine. Kirja lõppu lisab alati ka telefoni numbreid kust on võimalik abi saada ja linke kust võib leida infot kuidas praegust olukorda kõige paremini lastele lahti seletada. Ma ei oska öelda, kui palju tegelikult on neid lapsi kes hetkel suurt hirmu tunnevad. Väga palju oleneb kuidas täiskasvanud laste ümber ise käituvad ja kuidas oma emotsioone väljendavad.

   Oma lapse ja tema klassikaaslaste pealt vaadatuna (neil on mitu ühist terve kooli Y6 WhatsApp gruppi kus ma näen neid 'rääkismas') ei paista küll mingit suurt hirmu välja. Pigem tundub neile praegune situatsioon omamoodi põnev. Aga tegelikult on nad kodus istumisest juba tüdinenud ja paljud olid valmis juba peale 2 esimest nädalat tagasi kooli minema :-)

   Delete
  2. "...pesi nende ajusid"?

   Ajupesu on paljud asjad, aga see küll ei ole.

   Delete
 3. Inimesed muutuvad ka palju inimlikumaks ja lähedasemaks ja sõbralikumaks , nii tundub igatahes … Nii tore tänukaart . Häid pühi !

  ReplyDelete