Saturday, 8 February 2020

ROTTERDAMI MINI MAAILM

Rotterdami jõudsime hommikul kella 10-ks. Mul oli kirja pandud kolm kohta mida ma tahtsin külastada enne, kui oli aeg tagasi kodu poole sõitma hakkama.

Esimeseks kohaks valisin Mini World Rotterdam. Mõtlesin, et see oleks midagi toredat Gretale ja ehk ka meile ning kuna ilm oli endiselt vihma tõotav, siis oli turvalisem siseruumides püsida. Mini Rotterdami oli kerge ülesse leida, see asus kohe Central Station kõrval ja vist isegi sama maja taga asus ka eraldi suur autoparkla. Üldse paistis Rotterdamis palju suuri autoparklaid olevat ja seega ei olnud meil auto parkimisega võõras linnas mingeid probleeme. 

Minu esimene reaksioon, kohale jõudes, oli küllaltki pettumust tekitav. Ma ei tea mida ma otseselt ootasin, aga arvatavasti siis midagi enamat, kui see, mis mulle sealt vastu vaatas. Mõtlesin, et pole hullu, käime ruumid ruttu läbi ja saamegi kiiremini teisi kohti avastama minna.


Pärast tuli aga välja, et mu esmamulje oli üsnagi petlik. Kord kui olime kohapeal rohkem ringi uudistanud hakkas täitsa meeldima ja lõpuks veetsime me seal kokku poolteist tundi. Meie Gretaga tegime veel isegi sellele suurele ruumile vähemalt kolm või neli tiiru peale.

Kuna me polnud Rotterdamis varem käinud, siis ei teadnud me ka sellest linnast suurt midagi ning seega imetlesime niisama väljapanekut. Kuna ma tegin enne meie väljasõitu siiski natuke eeltööd ja valisin külastamist väärt kohad välja, siis näiteks CUBE HOUSES tundsin ma küll kohe ära. Koht kuhu meil oligi plaanis järgnevaks minna.
Rongijaam maketina

ja päris kujul

Väljapaneku tegi huvitavaks ka see, et paljud rongid/autod/laevad ja isegi helikopterid liikusid. Osasid asju sai ka nupule vajutades liigutada.


Üsna varsti hakkasime me Gretaga märkama igasugu väikeseid kujukesi makettide juures. Paljud neist olid kuulsad Disney filmide karakterid või mõned teised paljudele tuntud tegelased. Siis märkas Pete, et osadel lastel on käes mingi paberileht, mille järgi nad ringijalutades asju otsivad. Saatsin Pete asja uurima ja tuligi välja, et kogu suure väljapaneku peale on erinevatesse kohtadesse ära 'peidetud' 14 erinevat Pokemon tegelast ning lapsed kes need ülesse leiavad saavad pärast mingi väikese auhinna. Selle eest pidi vist küll eraldi 1 euro maksma, aga ma ei saa aru, miks meile seda otsingulehte piletit ostes ei pakutud. 

Ma arvan, et Pete pärast kahetses et läks asja uurima ja ka meile selle Pokemon lehe soetas, sest otseloomulikult oli meil Gretaga ju vaja siis kõik need Pokemonid saalist üles leida. See aga tähendas, et kui me muidu oleks oma külastusega juba peaaegu lõpusirgel olnud, siis nüüd alustasime me Gretaga uuesti otsast peale. Ja kuna neid väikeseid tegelasi ei olnudki nii kerge leida, siis veetsime me seal tänu sellele ikka omajagu aega. Hasart oli igal juhul väga suur, mul vist isegi suurem kui Gretal.
Siit on üks Poemon tegelane näha

Asja tegi nautke keeruliseks ka see, et ega me Gretaga ju ei teadnud millised need Pokemonid kõik täpselt välja näevad. No ja kui me juba Pokemon kujukesi otsisime, siis jäid ju ka igasugu teised tegelased kohe palju paremini silma. Näiteks siin on näha Teletupsusid ja Miffy jänkut.

Star Wars

Frozen

Langevarjuga lendav lehm

Nupule vajutades hakkasid ühes kohas kõik tuletõrjaautod huilgama


Ja jalgpallistaadionil olev helikopter tõusis õhku

Omamoodi elamus oli ka see, et iga 20 minuti tagant läks ruumis pimedaks ja linn süttis tuledesse.

Siit üks väike video
   

Lõpuks õnnestus meil siiski kõik Pokemon tegelased ilusti ülesse leida ja hakkasime juba ära minema, kui avastasime, et neil on ka üks teine ruum kus nad midagi ehitavad. Läksime uurima, sest see nägi nii huvitav välja ning saime teada, et sinna ehitatakse mini UK-d!! 
Ruumis olev töötaja seletas meile pikalt ja laialt kuidas see ehitamine toimub, kui palju igasuguseid elektrijuhtmeid neil liikuvate asjade jaoks kulub, kui kaua ehitamine aega võtab jne. Hästi huvitav oli, kuigi ma praegu enam ei mäleta ühtegi täpset numbrit ei juhtmete pikkuse ega ehitamisele kuluva aja kohta.

Raam

Foto Inglismaa Uffington White Horse -st ja mudelil (vasaku pildi üleval)


The Clifton Suspension Bridge 
meie külastuse ajal veel vaid pildil, aga nüüd arvatavasti ka juba mudelina valmis ehitatud.

See osa rongiradadest mis mägede sees asub ja mis mudeli valmis ehitamise lõpuks enam külastajatele näha ei ole.

Mini Brittania 

Mees kutsus meid kindlasti aasta pärast tagasi, et me saaks siis ka valmis UK osa juba näha. Lahkudes mõtlesime, et kui me kunagi peaks Rotterdami tagasi minema, siis täitsa kaalutleks korraks sinna uuesti tagasi minemist ja seda just selle UK osa pärast. Pokemon lehe auhinnaks oligi üks vabapääse järgmise külastuse puhuks. Kuna see kehtis aga vaid sama aasta lõpuni ja me poleks kohe kindlasti nii lühikese ajaga uuesti tagasi tulnud, siis muutis piletimüüja selle vabapääsme meie jaoks aasta võrra pikemaks. Mul on imekombel see pilet ka praegu veel täitsa olemas, kuigi see ekstra aastane kehtivus on tänaseks samuti juba oma kehtivuse kaotanud.

Ühesõnaga kui peres on lapsi, siis täitsa soovitan Mini Rotterdami külastama minna. Ei ole päris Legoland, aga ega tegelikult suur erinevust ei ole ka.
Väikeste ja suurte rongihuviliste jaoks on see aga tõesti justkui paradiis. Kui ise seal elaks, siis kindlasti külastaks seda kohta väiksemate lastega korduvalt. Neil jätkuks seal pikalt igasugu asju imetleda.

1 comment: