Thursday, 12 September 2019

VEEL MÕNED VANALINNA PILDID

Veel üks vanalinna pildipostitus
Drama Queen
Kolmandal korral käisime Loomelinnakus sellepärast, et uuesti 'Kivi Paber Käärid' restorani porgandikooki sööma minna. Me olime juba nii pikalt ja palju vanalinnas ringi jalutanud, et võhm oli täitsa väljas, aga kuna ma olin terve päeva vaid selle koogi nimel elanud, siis vaatamata väsinud jalgadele ei suutnud ma porgandikoogi tükikesest kuidagi loobuda. Kook oli jumalik, aga kahjuks pidime hirmus kiiresti selle alla kugistama, sest me ei tahtnud järgmisest rongist maha jääda.

Restoranis sattusin ma taas ebamugavasse olukorda kus ma oleks tahtnud väikese tipi teenindajale jätta, aga kuna mul ei olnud sularaha (oli vaid rongipiletite jaoks), siis ma ei saanud seda kuidagi teha. Kahjuks paistab, et Eestis restoranis kaardiga makstes ei tule maksele automaatselt tipi võimalust juurde ja seega jäigi taas tippimata. Samas seisus olin ma kui sugulastega väljas söömas käisime. Nemad jätsid kõik sularaha tipi ja mina olin see ainuke ihne kes kolme inimese eest makstes pennigi ei tippinud :-( 


10 comments:

 1. sa pead ütlema, et tahad tippi jätta, siis ta paneb sulle selle võimaluse makset tehes (aga see süsteem lubab vist max 10% summast jätta).
  suur inimene, suu peas, saab ju küsida... või vähemalt mina sain kui sularaha kaasas polnud, üldiselt võtan spetsiaalselt ikka sularaha välja, et oleks võimalik tippi sulas jätta.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ok, selge. Ma ei teadnud et peab eraldi küsima ja siis saab. Ma olen harjunud et saab automaatselt ja seega ei osanud ise selle peale tulla. Imelik ka küsida sellist asja, sest kui neil seda võimalust ei ole ja mul sularaha ei ole, siis loll öelda et tahan teile tippi jätta, aga raha ei ole :-) Minu jaoks on ka tipp rohkem selline vaikne liigutus mitte midagi mida ma kõva häälega kuulutada tahaks.

   Ja kahjuks ma Eestis olles ei tea tihti täpselt ette kuhu ma sööma satun, või kui ka on ette teada, siis raske igal hetkel pangaautomaati leida. Ma meelega ei taha Eestis olles eriti sularaha välja võtta, sest ma ei tea ette kui palju ma kulutan ja mis ma pärast nende ülejäänud eurodega peale hakkan. Sellepärast meil ka alati jama nende rongipiletite ostmisega, et iga kord otsi taas vajaminevat summat sularahas et liikuda saaks. Kaardimaksega oleks palju lihtsam.

   Delete
  2. eks ta nõks nõme ole aga mingi kord oli ainus teele jäänud automaat rikkis ja siis ütlesingi, et ei õnnestunud raha välja võtta, kas saab tippi jätta ka niimoodi? aga käite ju tihti eesti vahet, niisama euroopas ka, siis võiks ju mingi hulk eurosid varuks olla? mul siiani sahtli põhjas naelu ja rootsi/norra kroone jms

   Delete
  3. Ma loomulikult võtan alati ka eurosi sularahana välja, aga need tavaliselt kaovad mu rahakotist sama ruttu kui naelad siin elades :-) Ja sel korral juhtus just nii, et polnud piisavalt sularaha. Ja nagu ma ütlesin, siis ma ei osanud ennast ettevalmistada, sest automaatselt arvestasin, et maksan kõik kaardiga.
   Aga aitäh, ma nüüd järgmine kord kui samas olukorras olen tean, et peab lihtsalt ütlema kui kaardiga tippida tahad :-)

   Delete
 2. Natuke peab sula kaasas olema, kaardi peale loota ei saa alati.

  ReplyDelete
 3. Olen olnud samas olukorras, et soovin tippi jätta, aga sularaha pole. Mina küll mingit valehäbi või võltsvagadust ei tunne, et ei suuda teenindajalt küsida, kas neil on võimalus kaardimaksele tipp lisada (kui see võimalus automaatselt juurde ei tule). Ja kui ka seda võimalust pole, siis teenindajale jääb ikkagi hea tunne, et tema panust on märgatud ja vähemalt soovitud tunnustada.

  ReplyDelete
 4. Imelik, et pool mu jutust kadus ära. Kirjutasin 17.09.
  Enda arust midagi imelikku ei kirjutanud.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma tõesti ei tea mis juhtuda võis, sest mina ise ei ole küll kommentaari lühemaks teinud või midagi ära kustutanud (ma tegelikult ei teagi kuidas seda teha :-)). Emailile tuli ka kommentaar samal kujul kui siia blogisse.

   Delete
 5. Ma olen alati imetlenud sinu vanalinnafotosid. Sa kohe leiad selliseid huvitavaid detaile ja rakursse, mida mina millegipärast ei märka. :)

  ReplyDelete