Friday, 13 September 2019

JÄNKU

Gretale meeldis Raekoja platsilt ostetud jänku nii palju, et vanaema juures olles meisterdas ta igal järgneval õhtul jänesele riideid. Eks üks põhjus oli ka selles, et polnud telekat mida passida (või noh telekas oli, aga sealt ei tulnud ju ühtegi talle sobivat saadet ja iPadi kasutamise päevaliimit oli ka juba täis) ega muid temale eakohaseid mänguasju millega tegeleda ja seega oli tal aega loominguline olla. Samas ma ei saa kurta, Greta õmbleb ja meisterdab ka kodus üsna tihti (sageli näiteks 30 minutit enne magamaminekuaega!? :)

Kuna materjali ei olnud kohe käepärast võtta, siis läksid käiku ta väikseks jäänud aluspüksid mis ma hommikul prügikasti (paberikorvi) olin visanud. 
Kõigepealt õmmeldi magamiskott.
ja järgmisel päeval hommikumantel ja öömütsike
Seejärel tulid kleidid ja püksid ja seelikud jne
Siis tahtis ta hirmsasti veel ühte sellist jänest endale juurde osta, aga kuna vanalinnas enam käsitöölaata ei olnud, siis jäi ta väike jänes kaaslaseta.
Hiljem õmbles endale hoopis sellise jänese (või kui täpsem olla, siis tegelikult mulle. Ma hullult armastan ta igasugu väikeseid meisterdusi ja õmblemistöid ning hoian need kõik alles).
Ühel teisel päeval meisterdas ta puupulkadest päkapikke, aga nendest polnud mul aega pilti teha. Kaamera ette jäi vaid üks selline tegelane.

4 comments:

 1. Väga vahva ja loominguline.

  Kui suur on Greta ipadi päevalimiit? Lihtsalt huvi pärast. Mul on endal väiksemad lapsed.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ta kodus ei kasuta iPadi üldse, aga reisile võtame kaasa, et ta saaks lennukis ja Eestis olles vahest filme vaadata. Otsest kindlat limiiti kui sellist ei olnud Eestis, vaid ma võtsin asja lihtsalt tunde järgi. Eestis olles oli ta aga kindlasti palju pikemalt iPadis kui kodus olles, sest Eestis oli rohkem vaba aega ja polnud palju midagi muud vanaema juures olles teha kui me kuskil väljas ei juhtunud olema. Me iPad on üks esimestes mis aastaid tagasi müüki tuli ja sellepärast ei ole seal tal palju midagi peale filmide vaatamise teha, sest maht on väike jne ja sellepärast keegi seda eriti kodus ei kasuta ka (no ma ei salli selliseid tahvleid nagunii ja pole ise kunagi kasutanud :-)

   Igapäevaselt on ta aga pikad päevad koolis ja seega ei jää eriti üldse aega arvutite või muude vidinate jaoks nädala sees. Hommikuti enne kooliminekut saab telekat vaadata kui kõik muud vajalikud asjad on tehtud ja nüüd kui me viime ka ta sõbranna igal hommikul kooli saavad nad koos 15 min Wii-d mängida (rohkemaks ei jää aega).

   Peale kooli saab Pete varu iPhone-il Roblox-i mängida kui ei ole trennis ja kui kõik muud vajalikud asjad on taas tehtud (tavaliselt siis tunni, vahel rohkem olenevalt millal me õhtusööki sööme). Peale õhtusööki ei ole ükski vidin enam lubatud. Nädalalõppudel on reeglid vabamad ja tavaliselt olenevalt mida me teeme. Kui väljas käime, siis pole arvutite jaoks nagunii aega, aga kui oleme kodus siis lubame taas tunde järgi.
   Suures arvutis on tal oma konto mille kaudu ta arvutit üldse saab kasutada ja seal on sisse seatud 40 min limiit. Tavaliselt ta kasutab lauaarvutit mingite oma projektide (kooli ja mitte kooli) tarbeks ja vahel vaatab youtube-i, aga youtube passib ta tegelikult väga harva ja meil on nii telekatel (mille kaudu saab ka interneti kasutada) ja arvutitel child lock peale, et ta kogemata ei satuks lastele keelatud asjadele peale.

   Üldiselt vaatab ta rohkem telekat kui on telefonis. Teleka vaatamise vastu ei ole meil suurt midagi, sest sealt tuleb väga palju lapsi harivaid saateid ja tema lemmikud on veel kõigele lisaks mingid looma (loomaarstide) saated.

   Arvata võib, et kui ta oma mobiili saab (mis saab juhtuma üsna pea. Tal vist vaid veel 15 naela puudu, et meie käest mu vana iPhone ära osta :-)), siis ehk asi natuke muutub, aga mitte palju, sest koolis peavad nad hommikul mobiilid ära andma ja koolipäevad üldiselt pikad, nii et ega tal rohkem aega peale kooli ja enne õhtusööki ei saa oma mobiili omades nagunii olema.

   Kui ta järgmisel kooliaastal teiseastme kooli läheb, siis asjad loomulikult natuke muutuvad, aga eks me siis aruta seda asja perekeskel uuesti.

   Hirmus pikk vastus tuli nüüd :-)

   Delete
  2. Tere taas. Tahtsin vaid tänada su pika ja põhjaliku vastuse eest.
   Ka üldiselt tänada, sest su blogipostitused ja kommentaarid on nii inspireerivad, põhjalikud ja ootan neid suure huviga.

   Delete
  3. Oi aitäh, nii armas sinust! :-)

   Delete