Saturday, 17 August 2019

SUVENIIRID

 Eestisse minnes 'lubasin' endale, et proovin sealoleku ajal jooksvalt blogida, et pärast ei jääks taas hunnik postitusi postitamata. Algus oli lubav, sest kolm postitust ma tegelikult ka postitasin (kuigi kaks nendest olid vanad võlad ja mitte Eesti reisiga seotud), aga siis jäi aja ja tahtmise taha taas kõik jälle kinni ja sellega mu lubadus otsa saigi. Tänaseks olen juba tagasi kodus ja egas midagi, proovin siis nüüd kärme olla ja pilditöötlemise kõrvalt jooksvalt blogida. Saab näha kaugele ma välja jõuan enne kui taas '100' uut sündmust peale sajab. Hetkel pole ma ju isegi veel meie Sitsiilia reisi postitustega lõpule jõudnud.

Tallinnas olles käin ma alati suveniiripoodides. Mitte küll kõigis, aga siiski paljudes ja mitte just otseselt ostmise pärast, vaid lihtsalt uudistamise ja millegi erilise leidmise eesmärgil. Tavaliselt on suveniiripoodides aga enam-vähem üks ja see sama kaup ja harva kui midagi uut ja imelist silma jääb. 

Samas kahel viimasel aastal olen ma Tallinna lennujaamas imetlenud sealset võrratut Eesti toodetega suurt suveniiripoodi ja mõelnud, et miks üks selline pood ei võiks ka Tallinnas eksisteerida. Ok, Viru väravate juures on üks üsna samalaadne pood, mis kunagi mu lemmik suveniiripood oli, aga millegipärast jätab mind selle poe sisu viimasel ajal üsna külmaks. 
Praegu uurisin internetis natuke ja paistab, et see Viru väravate lähedal olev poodi 'Hää Eesti Asi' ongi vist tegelikult see sama pood.

Võib-olla on siis asi selle poe kujunduses ja valgustuses või ma ei teagi milles, sest seal poes käies ei teki mul selliseid oh ja ah momente kui lennujaama poes. Pigem jääb vanalinna poest meelde moekamate asjade kõrvalt mitte nii stiilne pudi-padi. 

Aga see selleks, tegelikult tahtsin ma lihtsalt öelda, et mulle nii meeldib see lennujaama Eesti pood. Hinnad on seal muidugi hirmus kallid, aga vaadata on ilus. Siit vaid mõned üksikud pildid asjadest mis eriti nunnud tundusid.
Selle pildi leidsin ma oma 2018 aasta Eesti reisi albumist
Need beebiriided olid nii armsad
 Eriti veel see must! Lõvidega vapp isegi sees :-)
2 comments:

  1. Mis neis pudelites on? Kas te Eestis metsas, rabas, mere ääres ka käite või ainult vanalinnas?

    ReplyDelete
    Replies
    1. Ma täpselt ei uurinud, aga mingi alkohol. Rabas ei käi, aga metsas ja mererannas küll igal suvel vanalinnale ja muudele kohtadele lisaks.

      Delete