Monday, 26 August 2019

KUUMALAINE EEST PEITU

Üleeile 24-augustil sai meie väike Josten juba kaheaastaseks. Ega me ise ei olekski mäletanud, aga FB tuletas õnneks meelde. 
Kuna meil on siin taas kuumalaine ja 4 päeva jutti üle 30-kraadi sooja, siis otsustasime kuumuse eest põgeneda ja ühe päeva mererannas veeta. Õnneks sattus kuumalaine just Bank Holiday peale (mis tähendab et meil on nädalalõpule lisaks ka esmaspäeval vaba päev) ja Petel oli/on samuti võimalik korralikult nautida ja mini puhkusest mõnu tunda. Täna läheme veel väikesele basseinipeole ja BBQ-le meie tuttavate juurde, nii et tore lõpp pühadele. 
Rannaks valisime sel korral Botany Bay mis asub Margate linna lähedal Broadstairs.
Pilt siit
Seal kandis on palju ilusaid liivarandu ja meie jäime oma valikuga väga rahule. Algul kartsime küll natuke, et pühade puhul kindlasti teed kõik paksult autosid ja ummikuid täis, aga täiesti üllatavalt läks me sõit sinna ja tagasi väga sujuvalt ja ilma ühegi takistuseta. Võiks öelda isegi, et teed olid lausa tühjad.

Kuna me lahkusime kodust hommikul vara ja jõudsime randa juba kuskil kella 10 ajal, siis õnnestus meil ka ilusti tasuta parkimiskoht leida.Pete jutu järgi olevat merevesi päris külm olnud, aga Gretal ja Petel ei paista suurt vahet olevat kas tegu on külma või sooja veega, sest ujumas käivad nad alati sellegi poolest. Selle paari tunni jooksul mis me rannas veetsime jõudsid nad vähemalt kolm korda ujumas käia. 

Mind see eest jätab meres ujumine täiesti külmaks. Mina olen nõus vette minema vaid siis, kui kuumus juba tõesti väljakannatamatuks läheb ja meres jahutamine on elu ja surma küsimus. Kuna aga tavaliselt on mereääres alati väikene tuuleke, siis ma pole otseselt sellist tapvat kuumust mererannas kogenud. 

Enne kojusõitu veel kerge lõuna/õhtusöök kohalikus restoranis/pubis.
Hea meelega oleme nõus sinna randa mõnel teisel korral uuesti tagasi minema. Kohalik rahvas oli ka igati normaalne ja viisakas, nii et täielik nauding.

4 comments:

 1. Milline ilus kaljune ja liivane mererand!

  ReplyDelete
 2. Me olime siis kohe teie kôrval Dumpton Gapis :) täiega naudin seda kuumust ja üldse ei virise :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kas Dumpton Gap on sama mõnus? Kas te elate seal või lihtsalt käisite ka mõnulemas? Ma nägin su koera jalutamise pilte Instas ja vaatasin et väga sasrnane koht :-)

   Mere ääres on sellist kuumust muidugi väga mõnus taluda. Tegelikult Londoni pool oli ilm kuumem, kui seal teie kandis ja noh siin pole merd ka kohe käepärast võtta. Eile oli ikka päris hull, aga õnneks täna taas normaalne 25-kraadine ilm :-)

   Delete
  2. Ei me elame Sevenoaksi lähedal aga mu ämmal on cottage St Margaretsi külas ja sealt on sinna randa kuskil 40min. Käime Dumpton Gapis sest koeraga saab minna :) Koerte paradiis. :)

   Delete