Friday, 12 July 2019

MINU PERE JA MUUD LOOMAD

Ma eelmises postituses kirjutasin, et meil on nüüd uus imetilluke koduloom. Meil pole õrna aimugi kuidas siilibeebi meie aeda sai ja miks ta just siin endale kodu sisse seadis. Ma ise tegelikult mõtlesin, et see on vaid ühe õhtu nähtus ja et järgmiseks päevaks on siil kindlasti juba teab kus.
Aga imede ime, see väikene siilike elab endiselt meie aias.

Siit pildilt on hästi näha kui väikese tegelasega on tegu
Jostenil on õnneks siilist täiesti suva. Pildil paistab nagu ta vaataks siili, aga tegelikut oli ta rohkem huvitatud ühest liblikast kes seal lähedal ringi lendas.

Siilipoiss ise on aga väga julge ja reibas tegelane. Meid üldse ei karda, ainult kui kuskil mingi kõvem hääl või kolksatus käib, siis tõmbab ennast korraks natuke kerra. Päeval teeb ta päikese käes väikeseid uinakuid. Ma vahel vaatan ehmatusega, et ta on surnud, aga tegelikult lihtsalt magab. 

 Üleeile pidin aga tõseiselt südari saama, sest aeda minnes avanes mulle selline vaatepilt!!!!
Nii et jah, meil on nüüd kaks väikest siilibeebit keda imetleda ja sööta. Pete oigaski siin juba et peab nüüd ka siilidele hirmkallist kassitoitu ostma hakkama, aga õnneks nad söövad siiski nii vähe, et Jostenil ei ole kindlasti midagi selle vastu kui me ta toitu siilidega jagame.  

Saab näha kaua need väikesed tegeleased me aeda elama jäävad. Me arvatavasti helistame varsti kuskile loomakaitsesse ja küsime mida me nendega tegema peaksime. Ehk oleks parem neid tõsta üle tee asuvasse metsatukka, aga seal võivad nad jälle kergesti rebaste küüsi sattuda. Homme helistan ka loomaarstile, et äkki saavad nemad meid aidata, sest ma just nägin, et ühel siili on peas puuk.     

3 comments:

  1. Nii tore! Siile kahjuks siin pole. Mõni hoiab küll lemmikloomana. Meil on hoopis väikesed jänesed seda tekkinud. Ja õhtul tasub olla ettevaatlik, et skunk ette ei jääks. Öösiti ikka aegajalt tunneme ta lõhna, mille üle just ei rõõmusta :-/

    ReplyDelete
    Replies
    1. No kui loomade järgi vaadata, siis võiks vabalt arvata, et elame metsas :-) Hirved, rebased, jänesed ja oravad on täiesti tavaline nähtus ja nüüd siis ka veel siilid. Hirved küll meie aias ei ole käinud (nad ei saaks siia sisse), aga Greta kooli ümbruskonnas hulguvad tihti ringi.

      Delete