Wednesday, 10 July 2019

BLOGIKÜLALISED

Siin on taas väike vaikus olnud, sest meil käisid vahepeal külalised Eestist.

Külla tuli pere kolme imetoreda poisiga kellest noorim on Gretast vaid paar päeva vanem. Kuna Greta tuba läks 6-ks ööks poiste valdusesse, siis oli mul vaja seal eelenevalt põhjalik puhastus ja tühjendustöö ära teha. Kõik pehmed mänguasjad said kokku korjatud ja pööningule tõstetud  (kokku kaks suurt prügikotitäit) ning lillelised voodipesud natuke poistelikumate vastu vahetatud.  
Ühe koti sisu
Pärast oli täitsa imelik nii kaisuloomadetühja tuba vaadata, aga samas ka väga värskendav. Saab näha kaua see aega võtab, kui Greta omi loomi tagasi nõudma hakkab ja ma pean pööningule neile järele ronima. Praegu tundub, et ta nagu ei mäletagi enam, et ta kunagi terve loomaaiaga ühes voodis magas.
Tühi tuba
Selle korra külalised olid meile juskui üks ilus ja armas kingitus. Tegu oli inimestega kellega ma küll olen läbi blogi ja emailide suhelnud, aga kellega me ei ole varem näost näkku kohtunud. Pereema küll hoiatas mitu korda ja kontrollis üle, et kas me oleme ikka kindlad et soovime enda juurde nii suurt kampa, seda enam, et osa veel teismeeas olevad noormehed, aga mina ei osanud midagi karta. Teadsin et me Petega oleme mõlemad sellised inimesed, et kui just keegi väga agressiivne ei ole ja tüli ei nori, siis meie oleme võimelised kõigiga hästi läbi saama ja igas eas lastega oleme ka harjunud.  
Samas eks ma natuke ikka mõtlesin ja lootsin et me ikka ka ise külaliste ootustele vastaksime ja tundsin väikest vastutust selle ees, et nende Inglismaa reis tore saaks olema. 

Tegelikkus purustas iga me ootuse, sest meile tulid külla väga toredad inimesed. Nende kolm poissi on nüüd minu kõige lemmikumad suured poisid, sest tõesti nii nunnusid poisse ei kohta just tihti :-)

Inglismaa käitus ka korralikult. Vahepeal viskas küll meie teele paar viperust, aga kõik viperused lahenesid väga kiiresti ja ilma otsese stressita. Ilm oli samuti super. Kui meil oli siin paar päeva enne külaliste tulekut väiksemat sorti kuumalaine, siis õnneks taganes kuumus just parajaks õhutemperatuuriks selleks ajaks kui külalised siin olid. Kohati oli küll palav, aga saime ilusti hakkama.

Juhtus ka nii, et kohe järgmisel päeval kui külalised siia olid saabunud, oli Greta koolis 'exhibition' õhtu mil kõik vanemad sai tulla kooli laste viimase trimestri töödega tutvuma ja õpetajaga rääkima. See oli ideaalne võimalus meie külalistele ühe siinse algkooliga tutvumiseks. 
Paar päeva enne avatud uste päeva pandid koolimaja seinale välja koolilaste endi poolt kujundatud ja valmistatud mosaiikpildid mis koolimaja sissekäigule ilusa välisilme andsid.

 Greta ütles et tema oli osa võtnud nende lillede tegemisest
Greta sai poistega väga rutti ühele lainele, eriti veel selle poisiga, kes Gretast vaid paar päeva vanem oli. Tegelikult tundubki et praeguses eas ongi Gretal palju kergem poistega kiiresti kontakti saada, sest nii vanad tüdrukud tavaliselt enam otseselt mänguasjadega ei mängi ja kuna Gretal puudub täiuslik eesti keel, siis tema ise kellegiga lihtsalt jutustades sõprust ei sõlmi (eesti keeles muidu oskab ta rääkida küll). Kuna poisid on aga tihti üsna elavad, siis on nendega kerge mürama ja lollitama hakata ja läbi selle ühine keel leida. 

Koos mängimiseks olid lastel küll vaid õhtud, sest Greta käib meil ju endiselt veel koolis ning tuli mõnel õhtul alles kella 7 ajal koju ning külalised veetsid samuti pikad päevad Londonis, aga õnneks jäi külastuse sisse ka üks nädalalõpp kui lapsed said pikemalt koos aega veeta. Greta oli igal juhul üliõnnelik, et poisid talle külla tulid ja et ta nendega koos mängida sai. Laupäeva hommik kui väiksemad on juba üleval, aga vanemad ja lapsevanemad alles magavad

Minu suured ja väikesed lemmikud :-)


Eesti külalistele lisaks tuli meile külla ka üks väikene siilibeebiEks see ole taas tõestus sellest, kui tore on blogimine ja blogide kaudu inimestega kohtumine. Vähemalt minu südamesse jäi sellest külastusest küll nii hea ja soe tunne, et jään nüüd pikkisilmi meie järgmist kohtumist ootama.  

Maja tundub samuti nüüd kuidagi eriliselt tühi ja vaiken :-)

1 comment:

  1. Aitäh. Meil on ka endiselt tunne, nagu oleks oma Inglismaa-reisiga jackpot'i võitnud. :)

    ReplyDelete