Wednesday, 12 June 2019

POSTKAARDID ISEENDALE

Meil on Greta sünnist alates kombeks saanud, et kui me kuskil välismaal oleme olnud, siis Greta saadab sealt alati endale koju mõne postkaardi. Algul kui ta veel täiesti beebi oli ja joonistada ning kirjutada ei osanud, siis loomulikult kirjutasime meie kõik tekstid nendele postkaarditele valmis, aga mida vanemaks Greta sai, seda suurem osa sellest 'tööst' tema valdusse langes. 
Tavaliselt nii mina, kui ka Pete kirjutame samuti paar rida tema poolt valitud postkaardi peale või siis lihtsalt lisame oma nimed, aga vahel on nii saatjaks, kui ka saajaks, täielikult tema ise. 

Sel korral juhtus nii, et me panime kodu poole teele lausa kolm postkaarti. Kuna postkaartide valik Palermos oli väga nadi, siis ostsime selle mis osta oli. Viimasel päeval aga leidsime kohalikust 'ajalehe'putkast suurema valiku palju ilusamate vaadete ja piltidega postkaarte ja otsustasime kaks veel juurde osta. Greta soovis kindlasti seda kolmjalaga (triskele-ga*) kaarti ja mina Mondello ranna oma, sest suure osa oma puhkusest me just seal mööda saatsimegi.

*Kolmjalga peeti õnne, päiksese ja aja kulgemise sümboliks. Päikese kolm jalga tähendanud tõusvat, keskpäevast ja loojuvat päikest.

Kui Greta neid kaarte reisi ajal kirjutab, siis ma tahtlikult ei vaata mida ta sinna kirja paneb, sest siis jääb omamoodi põnevust alles neid kaarte ka pärast saada. 
Täna jõudsid siis kõik kolm lähetist korraga kohale ja ma siis lugesin ning muigasin omaette :-)

 Sellele kaardi täitsime me kolmekesi ära

2 comments:

  1. Mulle meeldib ka endale koju postkaarte saata :) Ainult ühel korral ei jõudnud posti pandud kaart koju (eelmise aasta Peterburgi reis). Lisaks teen alati pildi ka selle riigi postkastist - tore on elamusi koguda, sest ega tervet postkasti ju lennukisse kaasa ei tassi (kuigi sooviks).

    ReplyDelete
    Replies
    1. Meil on nende postkastide otsimine mõnes riigis lausa omaette ooper. Vahel olemegi sunnitud kaardi lõpuks endaga ise koju kaasa võtma. Sitsiilias saime õnneks lennujaamas ära postitada :-)

      Delete