Thursday, 13 June 2019

MÕNED PILDID MEIE SITSIILIA KODUST

Kuigi ma olen juba kaks Sitsiiliateemalist postitust teinud, siis päris reisijutuga teen algust alles nüüd.

Sitsiiliasse lendasime laupäeval 25. mail. Õnneks sel korral ei olnud tegu varajase lennuga ja saime seega hommikul rahus magada (või siis õigemini nii kaua kui Josten meil magada lasi), viimaseid asju pakkida ja siis lennujaama poole sõitma hakata. Sel korral läks me lend Stanstead lennujaamast, mis meist küll peaaegu kahetunnise autosõidu kaugusel asub, aga õnneks ei olnud tegu tööpäevaga ja seega olid teed liiklusest üsna tühjad. 

Dartford tunnel

Teele jäi ette üks Teletupsude maja meenutav künkake :D
Sõit lennujaama möödus sujuvalt. Andsime oma auto parklatöölistele üle, kes selle siis ise kuskile teise parklasse nädalaks hoiule viisid ning suundusime check in-ni.
Väikesed ostud enne lennukile minekut 
Sel korral lendasime Ryanairiga mis oli omamoodi kogemus. Mitte et Ryanairil midagi viga oleks, aga kuna me suurema osa ajast oleme lennanud Easyjeti või British Airways-iga, siis oli näiteks harjumatu, et lennukis ei olnud meie ees olevate toolide taga väikeseid taskukesi kus on võimalik oma asju hoida ja toolid ise tundusid samuti väga õhukesed ja plastmassised. 


Kolm tundi hiljem olime juba Palermo lennujaamas. Kohalik aeg meie ajast tunnike ees, ehk siis kuskil 21.30 kandis.

Sel korral olime ka auto rentinud, sest auto rentimine nädalaks oli odavam, kui takso lennujaamast meie majutuskohta ja tagasi. Meie maja asus tegelikult lennujaamast vaid 20min autosõidu kaugusel. Takso ühe otsa hind oleks olnud 40 eurot, aga autorent nädalaks 60 eurot

Autot kasutasime tegelikult vaid ühel korral lennuvälja sõidu väliselt, sest otseselt ei olnudki rohkemaks vaja, aga Pete proovis ka autosõitu vältida nii palju kui võimalik. Teda hirmutas sitsiilaste sõidustiil. Või noh õigemini kartis ta, et mõni hull meie rendiautot kriimustab või mõlgib ja me peame siis pärast nende kriimustuste eest suuri summasid maksma hakkama.Sitsiilias oli raske leida kriimustuste või mõlkide vaba autot :-)
Meil on küll alati puhkusele sõites juba eraldi autokindlustus olemas, mis maksab palju vähem, kui see mida rendiauto firma ise pakub, sest oleme teadlikud kuidas just Itaalia autorendifirmad armastavad oma klientidelt nahka üle kõrvade tõmmata. Seda teades tegime me ka kindlaks, et kui me auto kätte saime, siis vaatasime kohe firmatöötajaga koos üle kõik autol olevad mõlgid ja kriimud ning see ei tulnud meile üldse üllatuseks, et osa kriime oligi rendipaberile jäetud kirja panemata (pärast oleks meilt aga nende kriimude eest kohe kindlasti kahjuraha küsima hakatud). Ega see tegevus pimedas parklas just eriti kerge ei olnud ja rendimees kiirustas meid ka pidevalt tagant, aga me ei lasknud ennast sellest häirida.

Õnneks siiski keegi meile sisse ei sõitnud ja auto jäi ilusti kriimuvabaks, aga paaril korral sattusime küll päris närvesöövasse situatsiooni. 
Majutuse rentisime läbi Airbnb. Me olime kindlamast kindlamad, et sel korral me ei soovinud enam hotellis viibida. Hotell kus me Mallorcal käies kolmel korral ööbisime, oli küll igati tipp-tasemel ja me jäime kõigega väga rahule, aga meid väsitas see, et kogu elu keerles tahes tahtmata pidevalt söögikordade ümber. Sel korral soovisime hommikuti magada just nii kaua kui ise tahtsime ning süüa samuti just siis, kui süüa tahtsime ja seda mille järele parasjagu isutas. 

Majaomanik Giuseppe oli äärmiselt sümpaatne inimene ja oma puhkusemajaga jäime me samuti väga rahule. Maja ise asus Palermost kuskil 30 min autosõidu kaugusel (bussiga sõites võttis kauem aega), Mondello randa aga 15 minutit jalutamist.

Kuna me jõudsime kohale öösel, siis ega meil ei olnudki esimesel õhtul palju aega kohapeal uudistama hakata. Tõstsime oma kotid majja, Givoanni näitas meile kus midagi asub, ajasime temaga natuke niisama juttu ja oligi aeg magama minna. 

Hommikul tervitas meid pilves ilm ja kerge vihm. See ei tulnud meile üllatuseks, sest hoidsime ennast pidevalt ilmajaamaga kursis ja teadsime täpselt mis ilm meid mingil päeval ees ootas (kasutan oma telefonis BBC weather appi ja see on alati väga täpseid prognoose andnud).
Kõige esimese asjana seadsime sammud 'küla'poodi, et ennast toiduga varustada. Õnneks asus üks väikene poekene kohe meie maja lähedal ja õnneks oli see ka pühapäevahommikul lahti.
Hiljem otsustasime Palermosse sõita ja vihmast päeva kultuuriliselt ära kasutada. Palermost kirjutan ma aga juba eraldi postituses, praegu näitan lihtsalt pilte meie imelisest rendimajast. 

Maja koosnes tegelikult kahest korterist, aga teises osas ei olnud meiega samal ajal õnneks kedagi teist suvitamas ja seega oli kogu bassein ja selle ümbrus kogu nädala täielikult meie päralt.


Pilt AirBnB-st
Kaks järgmist fotot on samuti Airbnb lehelt võetud, sest need pildid annavad parema ülevaate kui minu omad. Meie sealoleku ajal nägi eelruumis kõik samamoodi välja kui pildil näha on ainult et vaipa ei olnud maas.  Köögis olid nii ilusad kivikestest mosaiikpildid

Elu/söögituba
Korter oli super, AGA ainuke probleem oli see, et meil oli seal algul nii külm magada!! Tavalise teki asemel oli voodis lina ning väga õhuke ja kerge voodikatte moodi asjandus. Kuumade ilmade puhul loomulikult ideaalne variant, aga kui meie sinna saabusime, siis oli õues märg ja majas külm ning me ei ole harjunud külmas nii kerge ja õhukese tekiga magama. 

Igas toas oli küll ka õhupuhur, mille mõte oli tuppa külma õhku puhuda aga mida sai ka soojendajana kasutada, aga kuna vaid meie toa puhuril oli pult millega seda töötama panna, siis saime me vaid oma magamistuba sellega soendada. Samas kuna ma ei salli nende puhurite häält (mis sest, et see üsna vaikne on), siis ööseks me seda peale ei jätnud. 

Otseloomulikult ei olnud ma ka meile mingeid sooje koduriideid kaasa võtnud. Teksad olid, aga nendega ju magama ei lähe. Kui ma vahel olen ikka reisile minnes Gretale ühe paari leggins-eid ka kotti igaks juhuks pakkinud, siis sel korral jätsin meelega välja, sest nagunii ta ei kanna neid kunagi. Õnneks ma siiski olin talle ühed siidised lohvakad püksid kaasa võtnud ning ühe pikemate varrukatega pluusi ning paar kampsunit. Majas oli õnneks üks tugitool eraldi tekikesega kaetud mille ma sealt muidugi kohe ära võtsin ja Gretale ekstra tekiks antsin. 
Me ei suutnud uskuda, et me tuleme suvepuhkusele ja peame mõtlema hakkama sellele kust ekstra tekke ostma minna. Ma ei tea kuidas ma ise olin osanud endale reisile kaasa võtta nii öösärgi, pikad kodupüksid kui ka viimasel minutil õhukese hommikumantli, sest tegelikult ma vihkan öösärke (sest need jäävad alati magades keha alla kortsu või rulli) ja hommikumantlit kasutan samuti väga harva. Mul ei olnud isegi kaasas sellist kampsunit mis oleks magamiseks sobinud või mõnda pikkade varrukatega magamispluusi. 

Lõpuks ma siis magasingi oma pikkade kodupükstega, selle peal öösärk mis kogu aeg keerdu läks, selle peal omakorda hommikumantel mis samuti pidevalt keerdus oli ja mille vöö endast koguaeg tunda andis. Riietehunniku peale tõmbasin õhukese lina koos tekikesega ning teki peale panin veel eraldi vannirätiku, et natukenegi raskust tunda oleks. Sokid olid loomulikud ka jalas.
Võite vaid ette kujutada kui raske oli kogu seda kupatust kogu öö sirgena hoida :-) 
Ausalt selline tunne oli nagu me oleks novembris kuskile metsa telkima läinud. Seda me ei osanud küll oma suvepuhkusest oodata, et me tuleme Sitsiiliasse külmetama. 

Õnneks me taipasime järgmisel päeval meie toa puhuri pulti ka teiste tubade puhurite peal katsetada ja otse loomulikult pani see üks pult ka teised puhurid tööle!!! Hurraa!!! See revolutsiooniline avastus muutis me puhkuse automaatselt kohe palju soojemaks ja nauditavamaks...no ja mõned päevad hiljem tuli juba päike ka välja ja siis sai vähemalt õue sooja minna :-)
Tegelikult kahel esimesel õhtul tunduski õues soojem kui majas. 


Õues oli eraldi välisköök koos pliidi, grilli ja isegi külmutuskapiga (ma küll ei kontrollinud kas külmutuskapp ka töötas)


Põhjus miks me aga just selle maja oma puhkusemajaks valisime oli see, et seal oli eraldi bassein. Vesi oli seal muidugi vähemalt minu jaoks väga külm, aga Pete-i ja Gretat see ei hirmutanud. Nad käisid seal isegi ühel õhtul kell 8 vihmaga ujumas. Ma ei oleks seda teinud isegi mitte siis, kui keegi mulle selle eest suure summa raha oleks maksnud...OK, võib-olla väga suure summa eest oleks :-)  
Aga kuigi maja ise nägi väga ilus ja puhas välja, siis lähemalt uurides jäi ka selle maja juures õues silma seda Sitsiilialiku lohakust ja kila-kola. See kila-kola oli küll põõsastesse hästi ära peidetud, aga siiski. 
Kõige arusaamatum oli see, et kuigi prügikonteinerid olid meie naabruskonnas täitsa olemas, siis inimesed olid ikkagi oma prügikotid suvalistesse kohtadesse maha visanud. Mõned isegi näiteks 100-200 meetrit kaugusele konteineritest?!?
Ma kujutan ette, et suure kuumuse juures ei ole mitte ainult vaatepilt jube, vaid sellelel jubedale vaatepildile lisanudb ka veel tappev hais.

Jah ma kandsin oma plätusid sokkidega, sest majas oli nii külm :-) 
Greta kogu oma soojavarustust kandmas :-)

8 comments:

 1. Ole mureta, ükski Sinu reisipostitus ei tundu mulle hirmutav. Hoopis väga huvitav on lugeda, aitäh! Meie Sitsiilia reisist on natuke kirjas minu blogis http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&idu=2236&curmese=Oktoober%202011 (vabandust, ma ei oska siin linkida) Liiklus oli tõesti Sitsiilias pisut teistmoodi kui näiteks Eestis. Aga meie auto jäi ka kriimudeta. Palermo servast läbi sõites sain aru, et selle konkreetse linna liiklus on veel midagi muud ku ülejäänud Sitsiilias. Olen Sinu blogi fänn juba aastaid ja ootan alati uusi postitusi suure huviga. Parimate tervitustega H Saaremaalt

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nii tore kommentaar :-) Aitäh blogi lingi eest, lugesin huviga!

   Delete
 2. Lugesin huviga su postitust ja silma jäi kriitika Ryanair istmete kohta võrreldes BAga. Ma ei tea, millal viimati BA lendasid, aga nüüd on neil uued istmed economy klassis, sama kitsad ja plastmassiliselt õhukesed kui nt Ryanairil, jalaruumi samuti vähendatud, tasuta sööki-jooki ei pakuta enam ka juba paar aastat (kauglendudel ainult). Nii et põhimõtteliselt vahet pole neil enam.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma tundsin pigem puudust toolide taga olevatest 'taskutest', istmete puhul märkasin, et olid teistmoodi, aga mingit probleemi sellest ei olnud :-) BA oleme paaril korral eelmisel aastal lennanud, aga enamalt lendame ikka Easyjetiga.

   Delete
 3. Vabandust, aga ma hakkasin selle lause - "Ausalt selline tunne oli nagu me oleks novembris kuskile metsa telkima läinud" - juures naerma, nii hästi kirjutatud! :)
  Ent tõsisemalt öeldes - kui puhkusel, eriti päikesepuhkusel, eksisteeriv ilm on allapoole arvestust, siis ei ole see üldsegi tore lõbustus. Eriti kui just sellel korral oled otsustanud, et puhkus on puhkamiseks ja inimene ei ole kaamel... et siis südamepõhjast kahetseda, et "tavapärast" varustust kaasa ei pakkinud.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jah, kui tõesti terve nädal oleks pilvine olnud või vihma sadanud, siis oleksime me küll väga kurvad olnud. Eriti kahju oleks mul olnud Pete-st, sest temale on see aasta ainuke korralik puhkus ja vajab lõõgastumist päikese käes, aga samas ilm on nii nagu ta on ja selle vastu ei saa midagi. Õnneks ilm siiski halastas me peale ja me saime ikka ka korralikult oma d-vitamiini varusid täiendada :-)

   Delete
 4. Väga tore postitus, nagu ikka:)
  Ainult 1 küsimus tekkis, algul oli juttu üürileandjast. Kas temalt olnud võimalik tekke saada?
  Marge

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma korraks mõtlesin küll, et ei tea kas peaks Giuseppele sõnumi saatma ja tekke juurde küsima, aga see tundus väga imelikuna tema poole suvepuhkusel sellise küsimusega pöörduda :-)
   Kui asi oleks ikka väga hull olnud ja me poleks puhureid tööle saanud, siis viimases hädas oleks kindlasti temaga ühendust võtnud, aga kord kui me puhurid puhuma saime muutus maja automaatselt soojemaks ja paari päeva pärast tuli ka soe päike juba välja.

   Delete