Friday, 10 May 2019

TRIERi MÄNGUASJADE MUUSEUM

Trier Spielzeugmuseum (mänguasjade muuseum) asub kohe Trier turuplatsi juures. Ega mul sellest muuseumist ei olegi palju midagi rääkida. Otsustasin lihtsalt eraldi postituse teha, et eelmist postitust mitte liiga pikaks venitada. 

Lühidalt ütlen, et tegu ühe armsa väikese muuseumiga. Tegelikult päris väikeseks vist seda muuseumi nimetada ei saa, sest vaadata oli seal palju, aga kuna muuseum koosnes mitmest väikeset ruumikesest, siis jättis ta sellise väikese ja hubase mulje.  


Kuna minu lapsepõlve ajal oli ka mul kodus mitu Saksa päritoluga mänguasja (Ida Saksa), siis mõned asjad muuseumis olid täitsa tuttavad. Näiteks mäletan ma et mul oli kunagi samuti mingi selline väike valge lambake või kitseke või oli see hoopis koer, aga ma mäletan mis tunne seda looma silitada oli, sest tal oli just selline karv nagu nendel kahel esimesel tallel siin pildil.


Pilt annab vaid ühe ülevaate, aga tegelikult oli tegemist hoopis sellise vaatepildiga (vabandan viletsa ja liiga kiire filmimise pärast, aga vähemalt saate mingigi ülevaate kui toreda asjaga tegemist oli).Üks selline natuke õudusfilmi nukk ja teine kuidagi väga 'päris' ja imeilus.

Muuseumi vetsu ukse peal oli selline beebiga silt. Mulle tundus see üsna jubeda ja natuke isegi hirmuäratavana. Selline massiivne silt hiiglasliku beebiga :-) 
Õnneks oli muuseumis eraldi restoran/kohvik kus ka mina lõpuks midagi (saksaliku) süüa sain. Kahte pikka vorsti ma muidugi ära süüa ei jõudnud ja kahjuks kallati ka mu salati peale nii palju mingit jubedat laktoosivaba kastet, et see jäi samuti minu poolt täiesti puutumata. Inimesed tahtsid muidugi hea ja olid ise nii rahul ja rõõmsad, et neil oli mulle laktoosivaba salatikastet pakkuda, aga me muidugi ei tulnud jälle selle peale, et LIHTSALT salat tähendab paljude jaoks salatit mingi kastmega :-( Aga vähemalt sain ma oma kõhu ka friikatest ja vorstist täis ning me võisime oma päevaga jätkata.

1 comment: