Monday, 1 April 2019

INGLISMAA KEVAD

Mul paluti siia natuke Inglismaa kevade pilte panna ja ma siis nüüd teen nagu kästi ;-)

Jah, meil on siin praegu niiiiii ilus kevad (nagu igal aastal). Tohutult palju värve ja õisi ning puudel värsked rohelised lehed iga päevaga aina suuremaks ja suuremaks paisumas. Autoga ringi sõites ma pidevalt mõtlen, et nii kahju, et ma roolis olles pildistada ei saa, sest need vaated mis mulle autoaknast avanevad on ikka meeletult lummavad ja imelised. 

Aga kuna paluti pilte, siis tegin täna õhtul väikese jalutuskäigu meie naabruskonnas ning pildistasin natuke kevadet. 

Ma ei tea mis puudega tegemist on, aga sellel pildil olevad punakate lehtedega puud olid veel nädal tagasi täiesti heleroosas õitemeres. 
Täpselt sellised nagu selle pildil olevad roosad puud. Tagaplaanil on näha kuidas üks nendest suhkruvatiroosadest puudest juba tumepunaseks muutuma hakkab ja kogu ülejäänud suve üsna märkamatuna (kui mitte isegi natuke koledana) välja näeb. 

Seda pilti tehes ma ei pannud üldse tähele, et maja ees murul üks kassike peesitab :-)
Meie naabruskonna kõik magnooliad on kahjuks juba ära õitsenud, vaid ühe väikese puukese ainult leidsin. Samas Gretat kooli sõidutades ma näen igal hommikul nii ilusaid tumelillasid, valgeid, roosasid ja isegi kollakaid magnooliapuid. 


See on küll ka magnoolia, aga nagu näha, siis enamus õisi on juba maha kukkunud ja õied on asendudnud roheliste lehtedega.

 Meie naabrite põõsas

Ja meie maja ees on üks huvitav põõsas/hekk/puu, mis kukutab lehti nii kevadel, kui sügisel ning vahel isegi ka talvel. 

 Meie aia kreegipuu ka juba õites

Ja nüüd oleme me jälile saanud miks me pink aias iga aastaga aina rohkem laguneb - lilled lõhuvad :-)

Nädal tagasi tehtud pilt

3 comments:

  1. Ilus, ilus, ilus! Meil on loodetavasti tuleval kuul ka nii või peaaegu - vaja on rohkem õitsvaid põõsaid!

    ReplyDelete
  2. Tasapisi hiilib ka meil kevad ligi. Sauel õitsevad lumikellukesed, märtsikellukesed, krookused, rändlinnud on ka kohal. Aga Inglismaa kevad on väga ilus, aitäh, et jagad!

    ReplyDelete
  3. Lõuna pool kevad täies jõus ja kõik nii kaunites õites. Šotimaal viimasel ajal kipub talv tagasi. Väga kahju, et nii ilus, rikas ja edukas riik ei julge üht otsustavat sammu teha ja euroliidust välja astuda. Arvasin brittidest paremini.ü.

    ReplyDelete