Sunday, 10 March 2019

SUUR JALG VÄIKSES KINGAS

Greta mainis mõned kuud tagasi et tal teeb suur varvas natuke haiget. Varvas oli jah veits punane, aga kuna midagi muud viga ei paistnud olevat ja laps ka rohkem ei kurtnud eeldasin et oli varba lihtsalt ära löönud.

Paar päeva enne koolivaheaega mainis laps taas ühel hommikul, et üks kooliking on natuke ebamugav. Pakkusin et tõmmaku sukapüksid natuke sirgemaks, et ju on need kuidagi pahasti ühe kinga sisse jäänud ja kuna laps hiljem enam kingade kohta ühtegi kaebust ei esitanud järeldasin taas et probleem sai lahendatud.

Ma ei teagi kuidas ma siis ühtäkki taipasin, et võib olla on probleem hoopis selles, et lapsele hakkavad jalatsid väikeseks jääma. Kuna ta koolikingad on pealt nii kõvad, siis läbi nende ei ole võimalik hästi tunda kus kohas ta suur varvas täpselt on, aga otsustasin sellegi poolest internetist talle number suuremad koolikingad tellida (ise veel algul mõtlesin et võtan vaid pool numbrit suuremad, et äkki terve number jääb liiga suureks).
Õnneks veel enne kui ma kingi tellima jõudsin hakata sattusime Gretaga koolivaheajal linnas olles kingapoest mööda kõndima ja mul tuli mõte lasta ta jalad korralikult ära mõõta. 

Greta praegused koolikingad on suuruses 21/2 (35,5 EU). Mina plaanisin tellida uued kingad suuruses 3 või 31/2, aga poes mõõdeti Greta kinga suuruseks hoopis 4 (37 EU)!!!!
Mulle tuli see täieliku šokina ja ma ei saa siiani aru kuidas ta nii väikseid kingi kandes rohkem lärmi ei teinud!?
Kuna Gretale oli vaja jalgpallitrenni jaoks botaste asemel selliseid jalgpallikingi osta millega tehismurul mängitakse, siis seadsime eile Gretaga suuna taas (spordi)kingapoodi. Teel sinna taipasin, et kui koolikingad olid juba nii väikesed, siis sel juhul on kindlasti ju ka sama lugu botastega. Ja botaseid läheb tal ju vaja mitte ainult üks, vaid KAKS paari, sest üks paar kooli ja teine kodus kasutamiseks (nad ei pea kooli spordiriideid iga nädal kooli ja kodu vahet tassima, vaid spordiriided püsivad kogu veerandi koolis).  

Sporidjalatsite poes sain ma järgmise šoki osaliseks, sest botased mis me Gretale ostsime ei olnud mitte suurus 4, VAID 51/2 ja 6!!! Ok botased ongi tavaliselt nats suuremate numbritega, aga Greta vanad botased olid suurus 3...ehk siis kolm numbrit väiksemad kui olema peaksid!!!

Veel enne kui ma midagi ostma hakkasin, helistasin Petele ja küsisin, et kas meil üldse on hetkel vaba raha et Gretale kolm paari spordijalanõusid osta? Kuna mina olin Greta koolikingade eest juba peaaegu 50 naela sel kuul maksnud ja Greta sünnipäevaga seotud lisa kulutusi teinud, siis minul ei olnud küll enam vaba 100 naela kolme jalapaari peale kulutada. Samas last kolm numbrit väiksematesse jalanõudesse suruda oleks kuritegu olnud ja nii me siis kolme kingakarbiga sealt poest pärast ka lahkusime. Jumal tänatud Sports Direct poe eest, sest mõnda teise spordipoodi oleksime pidanud kindlasti kahekordse summa maha jätma. 

Siit on näha kui väikeste jalanõudega me laps oli sunnitud hakkama saamaÕudne mõelda milliseid summasid veel kahe või enama lapsega pered lastejalanõude peale peavad kulutama. Samas muidugi on hea asi see, et tegelikult on meil siin nii kooli, kui ka sporidjalatseid saada igasuguse hinnaga, aga eks mõne odavama jalanõu kvaliteet jäta siis ka nats soovida ja seega kui just kitsas käes ei ole, siis me päris odavaid koolikingi siiski ei osta. Seda enam, et koolikingad on jalanõud mida lapsed aastaringselt pea iga päev kannavad. 
Samas Greta vanad kooli botased olid kõige odavamad toidupoest 10 naela eest ostetud botased ja neil küll ei olnud muud midagi viga kui jäid vaid väikseks. 

Loota võib, et ehk on nüüd mõneks ajaks jalanõude rindel vaikus ja juhul kui järgmisel aastal lähebki jälle suuremaid spordijalatseid vaja, siis on mul kapis varuks paar minu kasutamatta botaseid.

...Tegelikult oli mul plaanis siia teha üks kooliteemaline postitus, aga kuna piltide sorteerimine ja töötlemine võtab palju aega, siis sellega läheb veel aega...

No comments:

Post a Comment