Thursday, 21 March 2019

SÜNNIPÄEVAPEOD

Mõned pildid nädalalõpu pidustustest

Greta oma sõbrannasid peole ootamas


Sel korral pidasime Greta sünnipäevapeo kodus. Mul ei olnud veebruaris veel ühtegi ideed mida ta peoga teha, kuigi sel ajal oleks pidanud ma juba kutseid laiali saatma. Greta soovis algul 'paintball' pidu, aga see oli natuke liiga kallis ja kuna see oleks õues toimunud, siis vihmase ilma korral oleks asi ka natuke liiga märjaks kujunenud. 

Juhtus aga nii, et Pete leidis täiesti juhuslikult internetist 'Print it' peo korraldajad. Gretale meeldis peo teema, meile hind ning neil juhtus ka vaba auk olevat just sel päeval kui me pidu pidada tahtsime. Nii saigi paari minutiga kogu me peo probleem lahendatud. 

Lastele anti kätte iPad minid mille abiga nad siis hakkasid pilte tegema ja erinevaid mosaiike koostama (kasutades erinevaid ikoone ja tekste ja raame jne). Kuna siin riigis ei ole enamustel 9-10 aastastel lastel veel omi mobiile, siis otseloomulikult oli peo  teema kümnesse. Kõik asusid kohe õhinaga tööle.Kui kõik olid oma esimese mosaiigi valmis saanud, siis trükiti see T-särgile (iga lapse oma eraldi särgile). Nii huvitav oli näha kuidas iga tüdruku mosaiik oli just selle tüdruku 'nägu'/stiili. Kuna ma tundsin peaaegu kõiki neid tüdrukuid nagunii juba aastaid (üks tüdrukutest, keda ma hästi ei tundnud, oli aasta vanemast klassist ja üks tüdruk aasta nooremast klassist Greta koolist), siis mulle muidugi ei tulnud see üllatuseks, aga sellegi poolest oli huvitav seda nii selgelt pealt tunnistada. 
Pärast tegid tüdrukud veel ühe fotomosaiigi ja see trükiti siis kotile

Sel korral olin ma nii julge, et tegin sünnipäevakoogi ise, õigemine tegin ma neid kooke lõpuks kokku koguni kolm (üks oli proovikook). Gretal ei olegi kunagi varem olnud päris oma sünnipäevakooki (sellist mida ta ka ise teistega koos süüa oleks saanud)

Sel aastal aga palusin ma ühel meie heal tuttaval tädikesel Gretale sünnipäevaks (õigeks päevaks) ühe munata koogi teha. Ta küpsetas ühe sellise koogi kord kui me tal külas käisime ja Gretale see kook hullult maitses. Tädike oli lahkelt nõus ja Greta jäi oma koogiga väga, väga rahule. Minu töö oli vaid kook ise ära kaunistada, aga selle vastu polnud mul midagi.

Hiljem küsisin tädilt retsepti ja tegi ülejäänud kolm kooki juba ise. Ma küll ise neid maitsta ei saanud, aga välja nägid need koogid igal juhul nii mahlased ja isuäratavad ning lõhnasid ka peadpööritavalt hästi.
Party Bag-iks sai iga laps veel väikese ükssarve pinali/kotikese mis oli täis erinevaid väikeseid kommikesi/sokolaade.Kui tüdrukute pidu sai läbi, siis hakkasin ma kolmandat kooki küpsetama. Järgmisel päeval tulid meie juurde pidutsema sugulased.


Mõnikord on täiskasvanud hullemad kui lapsed 
(kuigi pilt on pooleldi lavastatud)

No comments:

Post a Comment