Monday, 11 March 2019

BLOGIMINE JA BLOGIJAD

Ma tavaliselt ei võta blogimaailmas ringi liikuvatest blogimeemidest osa, sest esiteks ei ole mul just siis kunagi vaba aega kirjutamiseks, kui meem ringi liigub ja teiseks ei ole need meemid eriti midagi sellist, mida ma tahaks siia blogisse jäädvustada ja aastaid hiljem uuesti lugeda. 

Samas viimati ringi liikunud blogimeem blogimisest oli midagi sellist mis mind täitsa kõnetas ja mis ka minu/meie eluga üsna palju seotud on ja seega mõtlesin juba siis, et peaks ka sel teemal kirjutama. Kuna plaanis oli nagunii kajastada ka ühte teist sündmust, mis eelmisel nädalal toimus ja mis selle teemaga hästi haakub, siis kirjutangi siin nüüd natuke blogimisest. 

Ma valisin meemist välja vaid need küsimused mis mind ennast kõige rohkem kõnetasid. 

Nimeta mõni blogija, kes sind inspireerib? Miks?
Kas kadestad mõnda teist blogijat ja miks?
Panin need kaks küsimust kokku, sest nagunii oleks vastused enam vähem samad olnud.
Mõtlesin üsna pikalt selle üle, kes oleks see blogija kes mind inspireeriks, või keda ma millegipärast kadestaks ja ei suutnud kellegini välja jõuda. Toredaid blogijaid on palju kelle kirjutisi ma naudin ja kelle elu-olust ja mõtetest/unistustest ma huviga loen ning kellele ma ühel või teisel viisil kaasa elan, aga otsest inspiratsiooni ma ise neilt ei saa ning kadedust nende elu/tegemiste üle ka ei tunne. 
Mul on tunne, et ma tean ise üsna kindlalt kes ma olen ja mida ma elust tahan või mis mu unistused ja soovid on ja seega teiste blogijate tegemised minu isiklikku elu ja olemist otseselt ei puuduta. Seda enam et blogide taga on tihti enamuses ikkagi sellised inimesed keda ma ise väga lähedalt ei tunne ja seega on blogipostitused vaid üks osa neist endist ja nende elust. 
Ning need blogijad, kes ka päriselus mu/me head sõbrad on, on lihtsalt me head sõbrad kellega meil on tore koos olla ilma et nad meid otseselt inspireeriks. 

Öeldes seda, siis kohe kindlasti on mu elus inimesi, kes mind ühel või teisel viisil inspireerivad või mulle suureks eeskujuks on, aga need inimesed lihtsalt ei tegele blogimisega. 

Kui sa peaksid valima ühe blogija, kellega sa saaksid päevaks kohad vahetada, siis kellega ja miks?
Ka selle küsimuse üle mõtlesin pikalt, aga taas ei oskanud kedagi teiste hulgast esile tuua. 
Ma küll ei ole Malluka regulaarne lugeja, aga kui ta vanem tütar noorem oli, siis tundsin et hirmsasti oleks tahtnud ta tütart lähemalt näha, aga seda vaid minu enda ametialasest huvist sõltuvalt ja lähtudes teadmisest, et mul oleks olnud pakkuda mõnda meetodit kuidas sellist last aidata. Olen sama tundnud veel paari toreda blogija lapse suhtes, aga see on juba ametialane haigus ja see ei kehti vaid blogipidajate laste suhtes. 
Aga sellistes situatsioonides on alati hea endale meelde tuletada, et kõige parem abi on see, mida küsitakse ;-)

Kas ja kui palju mõtled blogi sulgemise peale?
Oleme blogi pidamise turvalisuse ja meie elu ühe osa avaliku publiku ette toomise üle Petega vahel arutanud ja leidnud, et hetkel ei ole ühtegi otsest põhjust millegi muutmiseks. Kui Greta varsti algkooli lõpetab ja uude kooli läheb, siis ma plaanin Greta ja Petega asja uuesti arutada ja otsustada, kui palju Gretat ja tema tegemisi ma blogis avalikult kajastama hakkan ja ehk siis on õige aeg blogi parooli alla panna. Ma küll loodan, et selleks ajaks on ehk ka Blogger võimalikuks teinud valikuliste postituste parooli alla panemise.

Mida arvab sinu pere blogimisest?
Pere on tänulik, et ma siia ajaloo tarbeks meie tegemisi talletan ja mul endal on ka nii tore lugeda mida me näiteks mitu aastat tagasi tegime. Ma alustasin ja peangi ju blogi eelkõige sellepärast, et mu vanemaid, sugulasi ning häid tuttavaid meie eluga kursis hoida ja et endal oleks pärast hea lugeda ja meenutada.  

Kui su mehele ei meeldiks, et blogid, kas lõpetaksid? Miks?
Kui Petele ei peaks mingil põhjusel meeldima, et ma blogin, siis kohe kindlasti arutaksin seda asja temaga ja kuulaks mis pretensioonid tal blogi või blogimise suhtes oleks. Kuna kajastan siin blogis ka teda, siis otseloomulikult on tal õigus  oma sõna sekka öelda. Me, kui pere, oleme ühine tiim ja ladusaks koostööks ja kõigi heaoluks on tähtis iga tiimi liikmega arvestada. 

Ja kui ma ka peaks blogi, mis Petega seotud ei oleks, siis Pete kohe kindlasti ei ole seda tüüpi inimene, kes mulle mingeid nõudmisi ja käske esitaks. Ta pigem on just alati väga toetav ja innustav asjade suhtes mis minu isiklikku arengut ja heaolu puudutavad. 

Kas sa oled mõne blogijaga, keda loed, ka kohtunud? Kellega soovid kohtuda?
See on see küsimus mis mind seda postitust üldse kirjutama ajendas. Tuleb välja, et ma olen üsna paljude blogijatega kohtunud ja nii mõnegist neist blogjatest on saanud tänaseks meie pere head sõbrad ja tuttavad. Osa neist blogijates peavad kinnist blogi või on üldse tänaseks blogimise lõpetanud, aga kõigi nendega olen ma just läbi blogi tuttavaks saanud. 
Kahjuks mul kõigist neist kohtumistest pilte ja blogisissekandeid ei ole, aga samas taas jälle üsna paljudest on ja neid postitusi saate lugeda 'blogijad' sildi alt.  

Kui ma ei eksi siis kõige esimene blogija, kes meil rohkem kui 10 aastat tagasi oma perega külas käis, oli Linda (Merimaid). Peale seda kohtusime täiesti juhuslikult meie kandis Mrs B ja ta mehega veel enne kui Greta sündinud oli. Nendega oleme läbi aastate suhelnud ja üksteisel külas käinud (märkus iseendale, et ongi juba ammu aeg uus kohtumine organiseerida)
Inglismaa eestlastlastes suhtleme ka K-ga (ma ei hakka siia päris nimesid ja blogi linke panema juhul kui inimesed seda ei soovi). K perega kohtusime vist ka üsna samal ajal kui Mrs B omaga. Ühest meie esimesest koosviibimisest kirjutasin ma siin ja viimasest siin.

Siis tuli meile Luksemburgist külla Lagrits oma perega. Kirjutasin sellest siin. Praegu seda postitust lugedes tuli välja, et see oli kogunisti juba meie teine kohtumine Inglismaal.

Vahepeal elas Inglismaal, üsna meie lähedal Eva, kes siin elades ka 'Eva ja Co Londonis' nimelist blogi pidas. Just läbi selle blogi saime ka Eva toreda perega tuttavaks ja enne kui ta tagasi Eestisse kolis õnnestus nii neil meil külas käia, kui ka meil nende juures. 

Mitmel korral olen ka kohtunud ja suhtlen siiani Tikriga. Eestis olen ühel korral ka kokku saanud Ritsikuga ning käinud külas Epp Petronel. Eelmisel suvel sain Eestis kokku veel ühe blogijaga ja minu blogi kauaaegse lugeja Piretiga (kallistused sulle ;-) ning sel suvel on meile külla tulemas Reet 'Koduperenaine Ilma Meeleheiteta' oma perega. 

Eestis olen külas käinud ka Ingridil. Tema on üks mu blogi lugejatest kes mind ühel korral, mitu aastat tagasi, Londonisse tulles teatrisse kutsus. Kirjutasin sellest esimesest kohtumisest siin. Tema on ka blogija, aga pigem väiksese ringi blogija. Tsau Ingrid :-)

No ja loomulikult ei saa unustada Mäemammat! Temaga kohtumine oli ikka igas mõttes täielik saatusemäng ja on seda mitmes mõttes siiani. Sellest kuidas meil see kohtumine Inglismaa pinnal esimest korda toimus saate lugeda siit ja siit. Tänaseks on neid kohtumisi nii siin pool, kui Mäepere pool Sveitsis, toimunud juba nii palju, et ma ei teagi enam kui palju täpselt. 

Inglismaal on meil veel korraks külas käinud Mann Uus-Meremaalt. Temaga oli veel selline üllatav lugu, et kui nad hakkasid Uus-Meremaalt Inglismaale tulemise plaane tegema ja me hakkasime kokkusaamisest rääkima, siis tuli välja, et ta mehe õde elab põhimõtteliselt meie kõrval tänavas!!! 
No täiesti uskumatu, et terve suure UK ja Inglismaa peale sattusid nende sugulased elama just samas kohas kus meiegi ja kokkusaamiseks ei olnud meil kummalgil kaugele vaja minna, sest nad ju nagunii olid tulemas siia meie kanti! 
Tervitused Mann :-)

Siis on mul päris mitu blogijat kes elavad Itaalias (itaalia-eesti segapered). Ühel sellisel perel käisime me umbes 9 aastat tagasi ka Itaalias külas ja hiljem oleme korra Eestis kohtunud, aga teistega saame PEA igal suvel Eestis käies kokku. Ühe pere Eesti vanaema elab juhtumisi muideks samuti Sauel nagu minu emagi ja seega on kokkusaamine veel eriti lihtsaks tehtud. Kuna Itaalias on koolivaheaeg palju pikem kui meil siin Inglismaal, siis on nad alati pikalt Eestis ja tavaliselt ka sel ajal kui meie sinna läheme. 
(Nende kohtumiste ülevaated leiate 'blogijate' sildi alt, kuigi ma tean, et üleeelmise aasta kohtumisest ei olegi ma veel jõudnud blogida)
Tervitused siit Riinale, Küllile ja Rainele :-)

Ja eelmisel nädala tuli üks neist itaallastest (no tegelikult eestlane) oma vanema tütrega esimest korda ka meile siia Inglismaale külla. Oma lühikese külastuse ajal veetsid nad küll suurema osa ajast Londonis, aga meil õnnestus korraks nad ka ühte meie lähedal olevasse väikesesse mõisasse viia ja õhtuti mõnusalt koos aega veeta ning lobiseda.


See pilt on tehtud külaliste taga olevatest lammastest :D
Meil õnnestus külalistele ka inglise cream tea-d pakkuda, mis nende üllatuseks ei kujutanudki endast teed koorega, vaid hoopis teed ja scone-i, mille vahele pannakse hulgaliselt glotted cream-i (mis on selline paks koor) ja moosi.


Nüüd peame vaid aega leidma, et ka ise neile Itaalisse külla minna. 

Mina võin igal juhul küll julgelt öelda, et kõik inimesed kellega meie läbi blogi tuttavaks oleme saanud ja nüüd ka blogiväliselt tihedamalt suhtleme, on äärmiselt lahedad ja toredad inimesed. 
(Ma väga vabandan kui ma olen kellegi nime siit postitusest välja jätnud. Mul praegu lihtsalt ei tule rohkem inimesi meelde)

Küsimusele kellega ma veel tahaks kohtuda ma ei oskagi midagi vastata. Ma otseselt ei otsi läbi blogi inimesi kellega kohtuda, aga kuidagi on juhtunud, et blogimine on ise need toredad inimesed meie ellu toonud. Mul on tegelikult veel üsna mitu sellist blogilugejat, kellega ma kirja teel blogi väliselt suhtlen, aga keda ma päris elus veel silmast silma näinud ei ole ja kõik need inimesed tunduvad samuti väga toredad inimesed olevat. 

Aga ma arvan et eks 'omad inimesed' ikka tunnevad üksteist ära kasvõi vaid läbi kirjaridade :-)

3 comments:

  1. Viimase lõiguga nõustun 100 + 10% :) Sinuga kokku saamine oli kui kaua-aegse sõbraga, keda ei ole ammu-ammu näinud, kohtumine. Kallistan vastu :) ja hoian Sind oma südame lähedal kindlas kohas :)

    ReplyDelete
  2. Nii tore, et blogid meid kokku viisid. Kallistan.

    ReplyDelete