Sunday, 20 January 2019

OMAPÄRANE MAJA VIINIS

Oma viimast päeva Viinis alustasime sõiduga Hundertwasseri maja juurde. Ma algul kartsin et selle koha külastamine ei mahu meie ajakavasse, sest kaardilt vaadatuna paistis koht asuvat kesklinnast kaugemal ja metroopeatustest eemal. Kuna aga tegu oli ikkagi väga tuntud Viini turismivaatamisväärtusega, siis otsustasime selle kuulsa maja ikka ka oma silmaga ära vaadata. Ja õnneks et otsustasime, sest tegelikult ei olnud sinna minek üldse keeruline või aeganõudev.

Teel sinna jäi meile ette üks omapärane mustkunstipood 

Kuna tegu oli pühapäevaga, siis kahjuks oli pood kinni. Petele oleks seal kindlasti meeldinud ringi vaadata, sest kes veel ei tea, siis Pete on juba aastaid mustkunstist huvitatud olnud ja ta oskab ka ise päris mitut trikki teha. Tal on pööningul isegi eraldi väike kohvrike igasugu mustkunstiga seotud kraami täis.
Sedasi müüakse Viini tänavatel ajalehti. Paned 1.20 eurot väikese kinnise karbi sisse ja siis võtad vihmakindla kilekoti seest ühe ajalehe...või kaks...või ei maksa üldse, aga ajalehe võtad ikka...või kaks... :)
Meie sealoleku ajal juhtus kaanelooks olema Prints Charles-i 70.juubel

Hundertwasser maja ajaloo või sünniloo kohta ei hakka ma siin eraldi kirjutama. Kel huvi see saab lugeda seda SELLELT lehelt eesti keeles ja veelgi täpsemat infot maja kohta inglise ja saksa keeles leiate SELLELT lehelt.

Lühidalt mainin, et tegu ei ole muuseumiga, vaid korterimajaga mida on võimalik vaid väljastpoolt imetleda. Samas seal (kuskil) asub ka Hundertwasser Museum/Kunst Haus Wien, aga meie sinna kahjuks sel korral aja puuduse tõttu ei läinud...ja noh me saime oma kunstiannuse juba Albertinat külastades täis. Tegu oli tõesti omapärase majaga ja meil oli hea meel, et me sinna lõpuks ikka otsustasime minna.

No comments:

Post a comment