Thursday, 5 July 2018

PÜHAPÄEV MÕISAAIAS

Kuna meil on siin endiselt meeletu kuumus, millele ei paistagi lõppu tulevat, siis oleks me tegelikult hirmsasti tahtnud eelmisel nädalavahetusel kuhugile mereranda sõita. Selleks aga et randa pääseda oleks me pidanud juba hommikul vara suuna mereranna poole seadma, sest samasuguseid minejaid nagu meie on igal ilusal nädalalõpul tuhandeid. Laupäeva hommikul me aga minna ei saanud, sest Gretal oli klaveritund ja kooli suvelaat ning pühapäeva hommikul Greta ühe sõbranna sünnipäevapidu. Sünnipäev lõppes küll kell 12.30 aga ka siis oleks juba nats liiga hilja olnud mereäärde sõitma hakata.

Erinevad rannad ei asu meist küll eriti kaugel. Brightoni sõiduks kuluks kuskil nats üle tunni, aga kui sinna tunnikese otsa veel lisada ummikutes istumise aeg ja parkimiskoha leidmisele kulutatud aeg, siis ei oleks olnud mereranda vaid tunnikeseks päevitama mõtet olnud sõita. Samas ilusat päeva niisama kodus mölutades ei soovinud me ka mööda saata ja seega otsustasime hoopis mõne mõisa külastamise kasuks. Valisin kiiruga ühe, kus me veel käinud ei olnud, sadade erinevate seast välja ja hakkasime sõitma.

Valitud mõisaks osutus GODINTON HOUSE and gardens mis asus Kent-is.
Ega mul taas siin mingit pikka juttu sellest meie väljasõidust kirjutada ei olegi. Maja ise on juba 600 aastat vana ja sinna saab sisse vaid teatud kellaaegadel giidiga. Seest nägi maja hästi huvitav ja ilus välja, aga sees kahjuks pilte ei tohtinud teha. Ma ütleks, et sellest majast sai meie uus lemmik. Ma ei teagi nüüd et kas sellepärast, et meie kaks giidi olid nii muhedad tädikesed või et maja ise oligi seest hästi huvitava sisu ja arhitektuuriga. Arvatavasti mõlemad kokku. Me oleme ju selliseid mõisaid ja losse juba sadu erinevaid näinud ja eks nad enam-vähem ole kõik ühesugused, aga mõned üksikud aeg ajalt ikka suudavad üllatada ja paistavad teiste seast eredamalt välja. Godinton House oli üks sellistest mõisatest. 

Aga nüüd siit terve rida pilte mis eraldi sõnu ei vajagi.Ega me õues väga pikalt ringi ei saanudki jalutada, sest kell oli juba palju ja õues oli ka hirmus kuum. Kui ma pärast kodus mõisa plaani lähemalt uurima hakkasin, siis avastasin, et meil jäi pool mõisaaiast täitsa nägemata. Kogu see osa mis plaanil jääb number 11-st paremale poole. 
Ehk ongi hea et nii läks, sest nüüd on põhjust mõnel teisel korral sinna uuesti tagasi minna.

2 comments:

  1. Ilus koht. Greta juuksed paistavad nii tumedad.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Gretal on hästi paksud tumepruunid juuksed :) Mõne pildi pealt paistavad tõesti juskui mustana, aga tegelikult on sellised kastani pruunikad.

      Delete