Thursday, 19 July 2018

KOOLIFOTO

Tellisime paar nädalat tagasi Greta koolifoto. Plaanisime algul odavama, ilma raamita foto tellida, aga kuna kogu kooli foto ei ole klassikaliste mõõtudega ning eraldi raami ostmine oleks kujunenud keeruliseks ja kulukaks, siis otsustasime kohe raamiga koos tellida. 

Tellimine võttis meil mitu õhtut aega. Valikus oli küll mitu erinevat raami, aga kuna ükski nendest ei olnud selline mis oleks meie esimene valik olnud ja tellimislehel olevate piltide järgi oli raske näha millised need raamid ka päriselt välja näevad, siis olime täitsa hädas. Vahepeal lõime juba käega ja mõtlesime tellimise edasi lükata (hilisema tellimise puhul oleks lisandunud mingi ekstra maks), aga lõpuks siiski võtsime end kokku ja tegime tellimuse ära.


Nii, täna saime siis fotod kätte...Ma pidin pikali kukkuma kui kooli office-ist mulle me koolifoto ulatati...õigemini välja tõsteti. 

Me enda arvates tellisime natuke pikema kui A4 suuruses raamitud koolifoto, aga kätte saime sellise kasti. Hea et autosse ära mahtus!

Mina ei tea kuidas meil see tellimine nii metsa läks. Praegu tundub, et peame majale juurdeehitise tegema, et oleks kuhu foto üles riputada :D :D

Aga ju me siis keskendusime raami värvile ja välimusele nii palju, et meile jäi märkamatuks et iga erineva raamiga kasvas ka foto suurus...või Pete lihtsalt täitis tellimuslehel midagi valesti. Igal juhul ei jää meil nüüd midagi muud üle kui kodus galerii avada :D :D 


Tegelikult ei ole Greta koolis viimase 5 aasta jooksul kogu kooli fotot üldse tehtud. Kuulsin, et vanasti tehti klassi ja individuaalsetele koolifotodele lisaks ka kogu kooli fotosid, aga millegipärast lõpetati see ära. Nüüd aga, nii umbes kolm kuud tagasi, teatas koolidirektor, et kuna lapsed pidevalt uurivad neid vanu koolifotosid mis kooli koridori välja on pandud ja otsivad sealt tuttavaid lapsi ja õpetajaid, siis on koolijuhtkond otsustanud sel aastal kooli kutsuda fotograafi kes kogu koolist pilti teeks.

Ma arvan, et seda otsust mõjutas ka natuke see fakt, et direktori jaoks jääb kahjuks see kooliaasta viimaseks kooliaastaks ja eks tal ole tore lahkudes koolifoto mälestuseks kaasa võtta. 

Foto ise näeb välja selline. On teine nii suur, et ma pidin seda lausa panoraamina pildistama, et midagigi näha oleks. Seepärast siis tuli välja selline natuke lainetav :)
Ma ei tea kas siit blogist on seda üldse näha, aga Greta seisab punaste kleitidega tüdrukute rivi viimases reas paremalt poolt viiendana (temast natuke pikema kahe punupatsiga tüdruku kõrval).

Lugesin kokku mitu last pildil on ja sain 423. Võib-olla mõni üksik laps puudus sel päeval, aga umbes nii palju lapsi Greta koolis käibki. 
Kuna nii mõnelgi eestlasel on eelarvamus, et Inglismaal saab riigikoolidest VAID naeruväärse hariduse ja lapsed KÕIK ülekaalulised ning ei oska ei noa ega kahvliga süüa ega korralikult käituda, siis palun väga, siit üks näide ühest tavalisest riigikoolist kus kõik lapsed oskavad hästi käituda, on terved, toredad ja avatud ning ei ole ülekaalulised :) 
Huvi pärast hakkasin üle lugema et palju neid ülekaalulisi lapsi siis näiteks Greta koolis käib ja sain ebaõiglaselt 4 (ühe lapse lugesin ülekaaluliste hulka, kuigi ma arvan et andmete järgi ta seda ei ole ja kaks ülejäänud last on VÕIB-OLLA sellised, kes paari aastaga pikkusesse kasvades praeguse natuke suurema kere ära kaotavad).
Lugesin nalja pärast ka üle palju on laste seas prillikandjaid ja sain 423 seast kokku 22. 

Kõik lapsed tunnevad enam-vähem teineteist ja kohe kindlasti kõiki õpetajaid. Pildil ongi tegelikult üks suur ja sõbralik pere :)

Homme toimub kooli taga asuvas pargis peale tunde direktori hüvastijätu piknik. Ma ei teagi täpselt mida see endast kujutama hakkab, aga meil on plaan sinna kindlasti minna. Pete töötab ka sel puhul homme kodust, et ta saaks meiega piknikule tulla. 
Võib olla lisan siia homme mõned pildid, kui asi seda väärt on. 
6 comments:

 1. :D
  Eks saadava hariduse tase oleneb vastuvõtjast ka. Kui laps ikka üldse ei õpi, väiksema lapse puhul, kui pere ei toeta üldse õppimist, siis võib kool olla kuitahes hea, tulemusi ikka ei tule. See ülekaaluliste laste asi on äkki Jamie Oliveri saadetest pärit? Ma ei tea, mis koolis või koolides ta tervisliku toidu propaganda tegemas käis, aga mul on meeles, et näidati palju priskeid lapsi ja hirmsat burgerisöömist.

  Sõbralikust perest - mingis Inglismaa elust rääkivas romaanis oli juttu lapse koolist, millel oli traditsioon, et tänaval oma kooli kampsunit nähes peab lehvitama. Hästi sõbralik mõte, aga Eestis on kuus kuud aastast väga kampsunivaenulik ilm, peaks olema koolivormijope või koolivormikasukas...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Loomulikult oleneb hariduse tase ka vastuvõtjast, aga ega siis Inglismaa ei ole täis vaid haridust vastuvõtmatuid lapsi :)
   Sama käib ka ülekaaluliste laste kohta. Ülekaaluliste laste/inimeste arv kasvab pidevalt ülemaailmaliselt. Loomulikult on ka UK-s liiga palju ülekaalulisi lapsi ja kindlasti palju ka selliseid, kes ei oskagi noa ja kahvliga süüa, samas aga mingi ühe näite (saate) põhjal ei saa ju hinnata kogu riigi seisu.

   Jamie Oliver on tõesti väga palju sel teemal laste heaks ära teinud ja pidevalt võitleb tervisliku toitumise eest ning just tänu temale söövad ju nüüd lapsed koolis palju tervislikumat toitu kui nad seda tegid 14 aastat tagasi (siis kui Jamie's school dinners filmiti). Kui ma ei eksi, siis kooli aiandusprojektid said ka alguse just tema eestvedamisel ja nüüd kuulub pea iga alkooli juurde ka väike maalapike kus lapsed aiasaaduseid kasvatavad. Kas sellistest asjadest tehakse meil siin saateid, aga kahjuks Eestis neid saateid ei näidata millegipärast.

   Oma kooli lastele või vanematele ütled ikka tere või naeratad ka siis, kui sa neid ise otseselt ei tunne (lapsed tunnevad üksteist rohkem tavaliselt), aga ega siin on ka vahel raske eri koolide lapsi eristada, kui sa just erakoolis ei käi, sest embleemiga koolivorm ei ole tavakoolis kohustuslik. Ilma embleemita on odavam. Koolivormi värvid küll erinevad kooliti, aga samas ka kattuvad nii et punase kleidiga tüdrukuid käib ka teistes koolides.

   PS, Koolifotol on punastes kleitides tüdrukutele lisaks ka tüdrukuid kes kannavad valget pluusi ja halli seelikut :)

   Delete
  2. Täitsa nõus, aga hämmastaval moel hinnatakse kogu riigi taset üksikute näidete põhjal ja väga subjektiivselt. Jätkub ühest sotsiaalmeediasse pandud videost, kus mitu inimest järjest ei tea, kus maailmajaos asub Brasiilia vms, ja juba kujundatakse selle video põhjal päritolumaa hariduse kohta arvamus. Mina küll usun, et igal pool on igasuguseid lapsi, vanemaid ja koole, isegi kehva õppekava korral (no ma ei tea, kuskil arengumaal?) saab hea õpetaja koos usina õpilasega suurepäraste tulemusteni jõuda, aga heast õppekavast - ja see, mis Sa Greta kooli kohta kirjutad, tundub küll väga tore - pole mingit kasu, kui suhe õpetajaga on kehv või õpilane mingil põhjusel ei õpi.

   Delete
  3. Õpetajad õnneks vahetuvad iga aasta ja algkoolide õpetajad on üldiselt (ma muidugi ei saa kõikide koolide eest rääkida ja eks erinevad inimesed klapivad erinevalt) väga toredad ja lapsesõbralikud inimesed. Kui see nii ei oleks, siis nad ei saakski õpetajad olla.
   Palju aitab ka see, et õpilase arengu eest ei vastuta mitte ainult klassiõpetajad, vaid kogu kool. Aga jah eks lapsi ole ju igasuguseid ja igal ühel ka omad probleemid ning raskused millega kool siis hakkama peab saama :)
   Great kool ei ole mingi erand või mingi eriline kool. Selliseid koole on sadu, kui mitte tuhandeid :)

   Delete
 2. Super ilus pilt minu arust. Väga hea mälestus :)
  Kuhu te selle nyyd panete? 🤗
  Meil poja algkoolis tehakse ka iga aasta kogu koolist pilti, ylevalt r6dult. Selline kirju sigri-migri, kuna Soomes ei ole koolivormi ja yldse soomlased ei pane ennast isegi pildistamise jaoks viisakalt riidesse. Sellest on kahju.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pildi kvaliteet on tõesti väga hea ja eks me kuskil ikka sellele pildile koha leiame :) Nüüd on hea selle foto abiga ka kõigi õpetajate ja laste nimed nägudega kokku viia :)

   Delete